Economic
12.05.11,15:43
Ahojte poraďáci.....

Opäť potrebujem aj ja odbornú pomoc. Keď má sro zamestnancov je povinnosť tejto sro sa na DÚ k Dz ZČ prihlásiť alebo je povinnosť podať žiadosť na túto daň ? Ktorý príslušný § ktorého zákona toto upravuje ? Zatiaľ ak sa nemýlim bola povinnosť sa prihlásiť k tejto dani a nie o ňu žiadať. Pretože mám pochybnosti o postupe pracovníčky na registrácii na DÚ. Ďakujem copred za odpoveď.
Tweety
12.05.11,17:06
Ahojte poraďáci.....

Opäť potrebujem aj ja odbornú pomoc. Keď má sro zamestnancov je povinnosť tejto sro sa na DÚ k Dz ZČ prihlásiť alebo je povinnosť podať žiadosť na túto daň ? Ktorý príslušný § ktorého zákona toto upravuje ? Zatiaľ ak sa nemýlim bola povinnosť sa prihlásiť k tejto dani a nie o ňu žiadať. Pretože mám pochybnosti o postupe pracovníčky na registrácii na DÚ. Ďakujem copred za odpoveď.
Prihláška k registrácii daňovníka aj s prísl. § Zákona o správe dani a poplatkov.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskapo.pdf
Economic
12.05.11,17:12
Prihláška k registrácii daňovníka aj s prísl. § Zákona o správe dani a poplatkov.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskapo.pdf

Ďakujem krásne. Mne sa to zdalo čudné, že pýtajú žiadosť o registráciu.... Nenašla som žiadnu totiž....
Tweety
12.05.11,17:17
Ďakujem krásne. Mne sa to zdalo čudné, že pýtajú žiadosť o registráciu.... Nenašla som žiadnu totiž....
Možno išlo len o zlú interpretáciu, alebo jednoducho o nedorozumenie.:)
Economic
12.05.11,17:40
Možno išlo len o zlú interpretáciu, alebo jednoducho o nedorozumenie.:)


Ešte taká jedna vec. Doteraz za všetkých mojich klientov /nie nových, ale takých ktorí nemali zamestnancov od začiatku a registráciu k DzP už mali dávno urobenú/ to robila tak, že som listom na DÚ oznámila, že sa prihlasujeme k tejto dani. Doteraz mi to všade tak akceptovali bez akejkoľvek výtky. Tú základnú registráciu /ako bol link/ by som využila pri základnej registrácii k dani z príjmov PO a zároveň k DzPzZČ keby od začiatku tam zamestnanci boli. Ale to je jedno, budem musieť predložiť to čo chcú, nech mám pokoj. No ja osobne myslím, že ten list mohol byť považovaný kľudne za prihlásenie sa k spomínanej dani. No úradník je úradník.