Vechto
12.05.11,17:46
Ahoj poraďáci,

chcem vás poprosiť, či by ste mi nemohli pomôcť ohľadom testov z podnikateľského minima organizovanými ÚP, nakoľko som žiadateľom o príspevok, a rád by som sa na ne predpripravil ešte pred školením, nakoľko je tam asi len týždeň na prípravu...školenie mám mať začiatkom júna a hneď na to testy, plus obhajobu zámeru, len neviem, čo všetko si mám naštudovať
culterone
13.05.11,10:55
Ty si nejaka snazivka, ze? Nemusis studovat nic, skusky a obhajobu spravi aj cvicena opica s polhodinovou pripravou. Pokial nechces za domom postavit druhy bajkonur a podnikat v kozmoturizme, resp. podobny ulet, prispevok ti daju. Staci mat zdravy rozum a vediet povedat aspon 5 suvislych viet v rade..

Keby si ale naozaj velmi chcel, tak zivnostensky zakon.
Zvalik
13.05.11,11:33
Na tých testoch bude len to čo sa bude učiť v tej príprave a + si vytvoríš podnikateľký plán na ktorý Ti tiež dajú vlastne takú formu ako to má vyzerať . A keďže vieš v čom chceš podnikať tak to nie je nič zložité :) Ahoj;)
Vechto
13.05.11,14:12
nie som snaživka :D, ale nerád robím veci na poslednú chvíľu....mimochodom...ten plán mám už aj hotový, v predpísanej forme :D vlastne 2 rôzne.....ešte sa rozhodujem, ktorý im predložím....
Vechto
13.05.11,14:14
mimochodom.....ten Bajkonur 2 nie je až tak blbý nápad.....už len pár desiatok miliárd evri stačí :D, myslíš, že by v tom prípade urobili výnimku a dotoval mi to štát??? :P
veronikasad
13.05.11,14:14
Vechto, z ktorého UP ?
Vechto
13.05.11,14:18
Zvolen :)
dana99
14.05.11,10:08
Ahoj, ja som z Košíc. Práve som absolvola kurz a mám si podať žiadosť na komisiu (test + obhajoba pdnik. zámeru). Povedali, že ak budem mať šťastie, pozvú si ma na koniec júna. Na jednu komisiu volajú max. 30 ľudí, nás končilo skoro 100 a komisia zasadá raz za mesiac cca.

Takže, kým si Ťa pozvú, aj zabudneš, čo si chcel.:)

Dana
foool
15.05.11,09:25
Ahoj, prosim, mozes mi poslat linku, kde sa pise o kurze ako aj o prispevku UPSVR na podnikanie? Mrvim sa na ich stranek a neviem to najst... Dakujem velmi.
janka2121
15.05.11,09:48
Mne schvalili prispevok, naozaj sa nieje coho bat, otazky boli lahke typu odvody SZCO do zdravotnej a socialnej poistovni, vyska poskytnuteho prispevku, druhy zivnosti, a pod. ;)
foool
15.05.11,11:02
A kolko ti schvalili? Ma niekto z vas info o vyskach prispevku? Min? Max? NA stranke pisu, ze to zavii od regionu a pod. To je sice pekne, ale aj tak by mi pomohla informacia, aky maju na to rozpocet...
Dakujem:)
Samantha
16.05.11,08:23
O výške príspevku sa skús informovať na tvojom úrade práce. U nás v prešove to majú pekne vyvesené na nástenke. Buď ti dajú celý príspevok alebo nič, oni nekrátia tento príspevok podľa toho aký si úspešný na testoch. Výška príspevku závisí od nezamestnanosti v kraji a priemernej mzdy v kraji. Tak nám to hovorili min rok v lete, kedy som si príspevok vybavila ja. Ale sumu určite nájdeš na úrade.

A čo sa týka otázok na testoch, tak my sme v sept mali také základné veci vedieť, ako napr. výška odvodov, daní, potom čo je podnikanie podľa zákona, atď. Odporúčam pozrieť skôr portály o podnikaní, kde tieto základné info nájdeš. Potom nás troška zaskočili otázky z marketingu, typu čo znamená skratka .... (uz si nepamatam aka to bola). ale toto by vam mali povedat na školeni. tak len si všetko píš, lebo ako iný poraďák hovoril, na testy je tiež čakačka, takže asi hneď po školení sa na nich nedostaneš.
A podnikateľský zámer si vypracuj precízne. hlavne nech všetko v ňom má zmysel, aj čísla, ktoré predpokladáš... hlavne si nezabudni pozrieť, či predpokladaný tvoj predpokladaný zárobok je reálny - či si na seba nezabudol, resp. či nie je prehnane vysoký. Nezabudni mať jasno v tom, čím sa budeš odlišovať od konkurencie, resp. čím chceš budúcich zákazníkov zaujať. Ak tvoj plán bude hlavu, pätu a logiku, tak nebudeš mať problém. Držím palce!
janka2121
20.05.11,05:14
4012, 52 € kedze podnikam v okoli Kosic, keby to boli len Kosice je to tusim nieco cez 2500 eur, nie som si ista...kazdy kraj to ma inak, takze naozaj ako sa pise vyssie over si to na urade :) Urcite to najdes aj na stranke uspvar-u...
masa27
20.05.11,09:02
Otazky na teste budu typu, Kolko mesiacov musis byt v evidencii, aby si mohol poziadat o dotaciu?? a,b,c tam sa neda pomylit sa a ani nespravit ten test. Obhajoba bude trvat max 10 minut,ja teraz cakam na podpis Dohody a potom do 30 dni na 4023,52 € :)
Ako absolvujes test a obhajobu mozes si ist hned vybavovat zivnostensky list a ja som bola aj na danovom sa hlasit ako platca DPH, len uz presli 2 tyzdne a DIC nemam a IC DPH tiez nie a myslim ze do 7 dni by mali poslat DIC.
globalpartner
21.05.11,14:45
Ahoj, prosim, mozes mi poslat linku, kde sa pise o kurze ako aj o prispevku UPSVR na podnikanie? Mrvim sa na ich stranek a neviem to najst... Dakujem velmi.

Tu sú všetky potrebné informácie :http://www.upsvar-ke.sk/tlac2.php
globalpartner
21.05.11,14:51
Otazky na teste budu typu, Kolko mesiacov musis byt v evidencii, aby si mohol poziadat o dotaciu?? a,b,c tam sa neda pomylit sa a ani nespravit ten test. Obhajoba bude trvat max 10 minut,ja teraz cakam na podpis Dohody a potom do 30 dni na 4023,52 € :)
Ako absolvujes test a obhajobu mozes si ist hned vybavovat zivnostensky list a ja som bola aj na danovom sa hlasit ako platca DPH, len uz presli 2 tyzdne a DIC nemam a IC DPH tiez nie a myslim ze do 7 dni by mali poslat DIC.

Pozor
dátum začatia podnikania na Živ.liste musí byť starší ako dátum podpisu dohody s ÚP
masa27
21.05.11,17:52
ano musi byt stasie, cize ja mam od 1.6.2011 samozrejme.
tie tlaciva vsak platia len pre Kosice, kazdy urad poskytne svoje prospekty aj co sa tyka pripravy napriklad. Ziadost som mala taku istu napr. , ale v inom formate.
poradna111
21.05.11,18:26
zdravím poraďákov, chcela by som sa na tomto fóre s niekým poradiť, kto má skúsenosti so zriadením chránenej dielne. Ide mi o to, čo všetko môžem zahrnúť do predpokladaných výdavkov, ktoré budú hradené z príspevku ÚPSVa R. Môžem tam zahrnúť mzdu+ odvody pracovníka zamestnaného v chránenej dielni, alebo musím nakúpiť aj vybavenie kancelárie, ked zariadenie už mám? Ďakujem za odpoveď
janka2121
23.05.11,09:10
ja som sa len nedavno stala platcom dph, najprv ti musia prist na kontrolu z danoveho a tak komisia posudi, ci budes alebo nebudes platcom dph :) na DIC som cakala asi tyzden, potom som sla osobna na danovy, povedali, ze karticku uz poslali, tak som cakala dalsi tyzden kym dosla...su to hrozne natahovacky s tym danovym...
janka2121
23.05.11,09:18
prispevok z uradu musis pouzit na to,co vyslovene potrebujes len pre seba a pre cinnost, ktoru budes vykonavat, cize ak budes mat nejakych zamestnancov, nemozes im vyplacat mzdu,ani odvadzat za nich odvody z prispevku...ak uz mas zariadenu dielnu,tak naozaj neviem na co by si este mohla pouzit peniaze z prispevku,iba ak na odvody,ale samozrejme len toto nemozes zaplatit z celej sumy...a mysli dopredu,mne napr. teraz ked uz podnikam napada tolko veci,co potrebujem,a co som mohla zahrnut do prispevku,ale vtedy ma to nenapadlo...a to je sprostost,ze nemozes dodatocne kupit nieco,co ti treba k podnikaniu,lebo si to nemal zahrnute v zamere..
prudky
30.06.11,14:09
ja som sa len nedavno stala platcom dph, najprv ti musia prist na kontrolu z danoveho a tak komisia posudi, ci budes alebo nebudes platcom dph :) na DIC som cakala asi tyzden, potom som sla osobna na danovy, povedali, ze karticku uz poslali, tak som cakala dalsi tyzden kym dosla...su to hrozne natahovacky s tym danovym...

Tiež povedala, že prídu a nikde nikoho.
Asi sa tešia, že som sa stal platcom.
matula1
21.07.11,07:18
nie som snaživka :D, ale nerád robím veci na poslednú chvíľu....mimochodom...ten plán mám už aj hotový, v predpísanej forme :D vlastne 2 rôzne.....ešte sa rozhodujem, ktorý im predložím....
ahoj, som žiadateľom príspevku tiež a mám problém s podnikateľským plánom. Pomôžeš Tvojími vzormi? ďakujem