ethan123
12.05.11,19:20
Ahojte, prosim poradte mi ako mam zosietovat 4 PC v kancelarii? Chcem aby vsetko islo cez kable a na vsetkych bol internet.
Dalej by som potrebovat aby bol jeden z PC ako server (zdielanie dokumentov a programov).
Staci klasicky router? Ake kable mam kupit? Vsetky su XP.
Netusim ako mam postupovat.
Dakujem Velmi pekne
Andrej
Fero11
12.05.11,17:34
V zavislosti od Vasho pripojenia internetu je potrebne kupit modem/router (dsl, kabel, wifi atd ....) klasicky sa predava aj so zabudovanym 4 portovym switchom cena je cca od 15-30€ (v pripade moze byt uz aj wifi do buducnosti (ak nebudes wifi pouzivat, jednoducho ho vypnes))
Vsetky PC zapojit do portov na routery a jednoduchym nastavenim to zprevadzkovat (pre odbornika robota na cca 10-15min)
Ked chces jeden PC ako server, tak by mal byt vkuse zapnuty, aby v kazdom okamuhu bol na neho pristup. Ak nebude stale zapnuty, tak to nebude server.
Ak chces zdielat dokumenty na PC, tak na kazdom PC nastavit zdielanie dokumentov, prip. tlaciarni ak mas v kancli len jednu tlaciaren
Co sa tyka kablov, tak treba kupit patch kabely na prepojenie PC s routerom, alebo si daj vyrobit podla dlzky. Ak je sikovny technik na predajni, jeden kabel spravi za 2-3 min
ethan123
12.05.11,17:50
Dakujem, no este by som potreboval vediet viac o tom ako jeden s tych 4 PC spravim server. Budem pouzivat online software ktore vyzaduju aby bol program nainstalovany na servry ako jedno konto, a ostatny uzivatelia ho budu pouzivat tiez. Dakujem za doplnenie. Andrej
Fero11
12.05.11,18:25
S tymto nemam skusenosti, ale skus napisat o aky soft sa jedna mozno niekto poradi. Myslim ze to je uz zalezitost toho softu aby vedel pracovat po sieti ako serverovska aplikacia. Ak budes mat spravne nakonfigurovanu a funkcnu siet, tak nevidim problem
ethan123
12.05.11,18:36
Tiez si myslim. Dakujem
Chobot
12.05.11,20:43
Dakujem, no este by som potreboval vediet viac o tom ako jeden s tych 4 PC spravim server. Budem pouzivat online software ktore vyzaduju aby bol program nainstalovany na servry ako jedno konto, a ostatny uzivatelia ho budu pouzivat tiez. Dakujem za doplnenie. Andrej

A nestačilo by spraviť na tom jednom PC jeden zdieľaný adresár a tam uložiť všetky spoločné dokumenty? Len neviem, ako by to bolo so spúšťaním tej aplikácie z iných kompov.
srska
13.05.11,00:23
Cisco network magic pro 5.5 http://www.purenetworks.com/images/trans.gif
(http://www.purenetworks.com/product/pro.php)
cisco network magic pro - 39,90 usd (je aj v češtine)
Ideal for the small business owner or someone
who needs advanced networking capabilities - a stačí jeden kábel do routru a jeden do serveru - ostatok aj cez wifi (zdieľanie súborov + tlačiarne)
skúšal som trial verziu pre prepojenie: router d-link + pc(xp home) + notebook(xp) + netbook(xp home) + zdieľaná tlačiareň oki. pc+oki kábel, ostatné wifi. veľmi rýchle a pohodlné nastavenie siete
ethan123
14.06.11,10:33
Dakujem za vsetky radi