peres
13.05.11,07:27
mám betonový bazén z tvárnic už 5 rokov a každý rok ho v dôsledku pôsobenia chémie natierame bazénovou farbou, teraz ma syn presviedča aby sme ho vykachličkovali,môžete poradit ako postupovat, ja so chcem vydrhnút kefou napenetrovat a nalepit flexi lepidlom,neviem čím špárovat a ešte otázka môžem použit obkladačky aj na dno alebo musí byť dlažba?
220870
13.05.11,15:17
Ak sa vám podarí odstrániť zo stien bazénovú farbu tak sa to dá nalepiť flex lepidlami.Obkladačky aj dlažby musia byť gresové alebo original na bazény.
KEJKA
14.05.11,06:46
tiež sme rozmýšľali nad kachličkami, ale napokon sme sa rozhodli pre foliu, teraz sú nové, vydržia aj 20 rokov-vraj.
A nechcem zakladať novú tému, tiež sa otázka týka rekonštrukcie bazéna.
čítala som aj toto
http://www.porada.sk/t115284-pripava-povrchu-pred-omietnutim.html
problém
na fotkách vidno nerovnosti povrchu z dôvodu prekladania tvárnic. Niekde je hlbka 2 cm, aj viac. Tvárnice v tých miestach sú "prelepené" dodatočne cementovou hmotou - cement,piesok-0-4 /čo sa dával do poteru/,voda, trocha duvilaxu. Viem, že sa to blbo nanášalo na zvislú plochu. Rozriedenoým Duvilaxom sa napenetroval aj povrch tvárnic.
Skúšala som to teraz oklepať - drží.
Otázka - bude to držať, nie je to blbosť takáto "technologia?"
povrchová úprava má byť bez vápna, dávajú tam lepidlo,-kleber?
Ale murár povedal, že toho lepidla tam nemôže dať hrubú vrstvu, preto syn riešil tie "lepence" na dorovnanie.
potom na tú omietku sa bude lepiť bazenova folia, tušim sa to volá ťažká folia, tak nechcem samozrejme aby to cez zimu pod nou popraskalo, a celá rekonštrukcia vyjde nazmar.
Poradíte, čo s tým?
alltracboy
14.05.11,07:01
neje dnes uz lacnejsie riesenie plastovy zapusteny bazen?
peres
14.05.11,10:22
co sa tyka ceny bazenu tak urcite ma betonovy bazen o rozmeroch 4x8m hlbka 1,5m vysiel 1/3 ceny laminatoveho mozno este menej, teraz k tej folii kde sa da kupit a co stoji?
220870
14.05.11,13:57
tiež sme rozmýšľali nad kachličkami, ale napokon sme sa rozhodli pre foliu, teraz sú nové, vydržia aj 20 rokov-vraj.
A nechcem zakladať novú tému, tiež sa otázka týka rekonštrukcie bazéna.
čítala som aj toto
http://www.porada.sk/t115284-pripava-povrchu-pred-omietnutim.html
problém
na fotkách vidno nerovnosti povrchu z dôvodu prekladania tvárnic. Niekde je hlbka 2 cm, aj viac. Tvárnice v tých miestach sú "prelepené" dodatočne cementovou hmotou - cement,piesok-0-4 /čo sa dával do poteru/,voda, trocha duvilaxu. Viem, že sa to blbo nanášalo na zvislú plochu. Rozriedenoým Duvilaxom sa napenetroval aj povrch tvárnic.
Skúšala som to teraz oklepať - drží.
Otázka - bude to držať, nie je to blbosť takáto "technologia?"
povrchová úprava má byť bez vápna, dávajú tam lepidlo,-kleber?
Ale murár povedal, že toho lepidla tam nemôže dať hrubú vrstvu, preto syn riešil tie "lepence" na dorovnanie.
potom na tú omietku sa bude lepiť bazenova folia, tušim sa to volá ťažká folia, tak nechcem samozrejme aby to cez zimu pod nou popraskalo, a celá rekonštrukcia vyjde nazmar.
Poradíte, čo s tým?
Pár záberov zo stavby bazénu.Len tak pre porovnanie.https://picasaweb.google.com/107564108512268292937/Bazen#
KEJKA
14.05.11,15:07
ďakujem, prešla som viaceré stránky, fotiek som videla požehnane. MY len pôvodný ovál s plechovou vložkou nahrádzame betonážou a teraz to potrebujeme vyrovnať.
220870
15.05.11,05:03
Hrubou omietkou.
KEJKA
15.05.11,07:12
ďakujem,
omietka nemá obsahovať vápno..........tak povedali bazenári, vápno pod foliu sa vraj nehodí.
220870
15.05.11,07:44
Tak to urobte cementovou.Miesto vápna použite rovnaké množstvo cementu.Ešte predtým musíte dokonale našpricovť s maltou s ostrým pieskom 0-4.Do malty 4-fúrikovej miechačky môžete pridať deci jari ,bude sa s tým ľahšie robiť.Tepelnú izoláciu nebudete dávať?
KEJKA
15.05.11,09:33
ďakujem,
jar a nie Duvilax, alebo oboje? alebo je JAR lepšia?
našla som hotovú maltu
http://www.cemix.sk/produkty/81-MUROVACIE-MALTY/104-Opravne-hmoty/220-Reprofilacna-malta-hruba
to by mohlo byť dobré, nie? pridam tam tú jar.
220870
15.05.11,11:26
Takmer všetky vrecované malty obsahujú vápno.
dežko
26.06.11,02:45
cisty piesok a cement pomer je 4:1to znamena ze 4 lopatu piesku a jeden lopaty cementu.to iste aj naspricovanie. len troska riedsie.este jednoduhsie povedane ,na vreco cementu co je 25 kg rozmiesat v miesacke na 3 az 4 furiky.
KEJKA
26.06.11,04:46
dakujem - hotovo, aj osieťkované a lepidlom vyhladené - to už robil majster.
nasleduje foliovanie..............
KEJKA
14.07.11,10:31
dakujem - hotovo, aj osieťkované a lepidlom vyhladené - to už robil majster.
nasleduje foliovanie..............
14.7.2011...sprevádzkovali sme bazén, konečne.
dežko
14.07.11,14:50
aj mi sme uz prevadzke konecne sme dockali.uz len teplo a dlho
sunpool
23.08.12,11:54
dobry den. ucite najlepsie riesenia ake poznam na stary betonovy bazen je folia alkorplan.Su to spickove folie, ktore su hrube 1.5mm spevnenen polyesterovou mriezkou a maju glazurovanu povrchovu upravu....V pripade zaujmu viem zohnat a nainstalovat tuto f
sunpool
23.08.12,11:58
dobru den. treba natiahnut kleber so sietkou na steny urobit veniec a mozte lepit foliu .ak chcete napiste mi a viem vam dodat foliu aj s montazou...
KEJKA
23.08.12,12:17
dobru den. treba natiahnut kleber so sietkou na steny urobit veniec a mozte lepit foliu .ak chcete napiste mi a viem vam dodat foliu aj s montazou...
robíš si reklamu a pritom ako keby si nevidel, že ide o rok staré príspevky............
a po novom sa folia nelepí, ale sa kladie ťažká folia,...........
sunpool
24.08.12,13:33
Folia sa nikdy nelepila ani predtym vzdy sa iba zavesi na okraj bazena a voda uz urobi svoje ....chcel by som ten Tebou bazen ako je nazehleny a ale preklady sú tam....a ty mne nemusíš vysvetľovať aké sa pokladá folia ja som totiž to robil s foliovy v zahraničí a tam sú úplne na inej úrovni ako u nás co sa týka postupu....