vilob
13.05.11,08:03
Ahojte. Mám 9 ročného syna a manžel by mu rád kúpil motorovú štvorkolku. Viete dať niekto rady, na čo sa pri kúpe zamerať? Poprosila by som a vaše skúsenosti, či je to vôbec "šťastný nápad". Ako matka mám z toho nápadu samozrejme zmiešané pocity...:(
Chobot
13.05.11,07:14
Ahojte. Mám 9 ročného syna a manžel by mu rád kúpil motorovú štvorkolku. Viete dať niekto rady, na čo sa pri kúpe zamerať? Poprosila by som a vaše skúsenosti, či je to vôbec "šťastný nápad". Ako matka mám z toho nápadu samozrejme zmiešané pocity...:(

Ja by som sa nezameral ani tak na tú štvorkolku, ako na iné veci:

1. Je tvoj syn dostatočne zručný na tú štvorkolku? (napr. jazdí teraz na bicykli dobre a často? Jazdil už predtým aspoň na tom hračkárskom elektrickom autíčku?)

2. Bude ho baviť tá 4-kolka? Nie je to len želanie tatka, aby ste niečo také vlastnili? Kto to inicioval? Jazdil syn už niekedy na 4-kolke? (môj syn to skúsil v Egypte, keď mal 11 rokov, ale domov by som mu to nekúpil, on na to nemal cit).

3. Máte kde jazdiť? Je nejaký motodróm blízko vás? Alebo s tým chce jazdiť po dvore?

Aby to neskončilo tak, že syn sa na tom prevezie na poli za dedinou 2x a potom to bude odstavené v šope alebo garáži.

Na druhej strane máme v príbuzenstve chlapca, ktorý od detstva (asi od 7 rokov) jazdí na endure a je v tom veľmi zručný (za Stupavou je motokrosová dráha, tam jazdí aj závodne). Takže treba zvážiť schopnosti syna a podľa toho sa zariadiť. Výber konkrétneho modelu potom záleží od vzrastu.

(Dúfam, že tou motorovou švtorkolkou si nemyslela tie detské 4 kolesové vozíky na elektrický pohon...:rolleyes: :D).
vilob
13.05.11,07:46
správny dotaz - dám prečítať tatkovi:)

a samozrejme mám na mysli riadnu štvorkolku. Miesto na vozenie je taktiež - skôr mám obavy, čo sa týka bezpečnosti dieťaťa..
Miro SV
15.05.11,07:44
z vlastnej skúsenosti ti odpoviem, moja 5,5r. dcéra už pred rokom riadila štvrkolku (klasicku veľkú Grizzly 700) - samozrejme za mojej prítomnosti, bol som veľmi prekvapený s akým citom dokázala ovládať plyn. Mal som požičianu detskú štvorkolku 50cm3 a veľmi sa jej to páčilo, myslím si že pre 9r. chlapca, ak má on sám o to záujem je to dobrá vec, treba stále mať na mysli ochranu zdravia (prilba, ....)

Miro
220870
15.05.11,08:00
Štvorkolka v sebe nesie všetky nevýhoda osobného auta a motocykla.Je to najhoršia hračka akú môžete kúpiť svojmu dieťatu.Má vysoko ťažisko tieto stroje sú extrémne náchylné na prevrátenie veľmi zle ovládatelné aj pre skúseného jazdca.Stačí jedna diera kameň ukrytý v tráve a hneď to robí kotrmelce.Ak túžite len po tom aby 100-200 kilový stroj tresol tomu vášmu dieťaťu po pár kotrmelcoch na chrbticu tak odporúčam.Ja by som to deckám nikdy nedovolil.Poznám veľa motorkárov všetci do jedného sú po 30-ke chudáci na nachladnuté kríže a kolená.
http://www.google.sk/search?hl=&q=topol%C4%8Dany+smr%C5%A5+na+%C5%A1tvorkolke&sourceid=navclient-ff&rlz=1B3GGLL_cs___SK425&ie=UTF-8
http://www.topky.sk/cl/11/570999/Opity-prevratil-stvorkolku-zabil-pri-tom-dievcatko
Je toho plný veb stačí hľadť.Vratké nebezpečné stroje .Minulý rok sa môjmu známemu zabil na štvorkolke 17 ročný syn,dolámal si krčnú chrbticu.