Stevo_Alex19
13.05.11,08:29
Zdravím všetkých.
Mám pre mňa dosť podstatnú otázku. Poskytujem webhosting, preto som si chcel dohodnúť nejakých dodávateľov ( firmy ktoré tvoria weby ). Problém nastal až vo chvíli keď som chytil prvého zahraničného klienta na spoluprácu. Za každého nového zákazníka ktorého ku mne privedie mu ponúkam 20% ceny webhostingu. Bohužiaľ som uviazol na mŕtvom bode čo sa týka platieb. Keďže napríklad webhosting stojí u mňa dajme tomu 52,80€ ročne. Pokiaľ ale klient v Banke zaplatí 52,80€ a keďže sa jedná o zahraničný prevod bude mať ďalšie vysoké poplatky tak sa na to vykašle. Toho sa bojím. Ze si povedia vezmeme si hosting z CR, pretoze nemusia platit poplatky, o to horsie je to v pripade ak si zvolia mesacnu platbu nie rocnu.

Dalsia vec ktora ma trapi je ze potrebujem nejaku zmluvu im zaslat. Kde by bolo jednoducho vysvetlene asi to, ze ked mi zozenie noveho zakaznika, tak mi hned vystavi fakturu za sprostredkovanie zakaznika vo vyske 20%. A prave vo chvili ked som toto pisal som si uvedomil... Ako budem postupovat s proviziou v pripade ze mi noveho zakaznika zozenie clovek ktory nema zivnost ? Same otazniky... A uz som z toho jelen neskutocny.

Vdaka za akekolvek odpovede. :)
blavaciko
13.05.11,07:06
pre prijimanie platieb ceskej republiky vyuzi sluzby banky FIO...
ponukaju vedenie uctu zadarmo aj pre podnikatelov a okrem slovenskeho ti zalozia aj ucet v cechach, kam mozu zakaznici z ciech posielat peniaze.

Co sa tyka sprostredkovatela, pri zivnostnikovi faktura (musi mat zivnost na sprostredkovanie), pri nepodnikatelovi zrejme dohoda o vykonani prace
Stevo_Alex19
13.05.11,07:16
pre prijimanie platieb ceskej republiky vyuzi sluzby banky FIO...
ponukaju vedenie uctu zadarmo aj pre podnikatelov a okrem slovenskeho ti zalozia aj ucet v cechach, kam mozu zakaznici z ciech posielat peniaze.

Co sa tyka sprostredkovatela, pri zivnostnikovi faktura (musi mat zivnost na sprostredkovanie), pri nepodnikatelovi zrejme dohoda o vykonani prace

Mozem mat ako podnikatel viac podnikatelskych uctov ??? Je to bezna vec ? Mat na to iste ICO viac uctov ? Aj v pripade ked som bral prispevok ? Vdaka.
blavaciko
13.05.11,15:36
samozrejme, je to uplne bezne...
vela firiem aj zivnostnikov vyuziva sluzby viacerych bank,

dolezite je vsak nahlasit VSETKY ucty pouzivane na podnikanie do 8 dni danovemu uradu