sklenkova
08.01.06,18:00
Či dám príjem na sklad, sklad... vždy mi to zapíše FA,ale ja by som potrebovala napísať čo vlastne v tej FA prišlo- ide o materiál,takže bez prirážok,čo tam zle robím,prosím Vás ja to už 2 dni skúšam a proste ide mi zapísať len faktúra
otázka
08.01.06,17:26
Treba si v sklad.kartách vynulovať predajné ceny - prirážky. Tá tabuľka vpravo dolu.
sklenkova
08.01.06,17:34
to som tam už skúšala,lenže mám pri každom tovare písať všetko č. fa, dodavatela...ja potrebujem vlastne zapísať dodaný tovar v decembri, skrz daň. priznanie napr. farba hnedá tmavá 3ks cena spolu357,00
otázka
08.01.06,17:43
Taký tovar tam bol evidovaný aj predtým? Ja mám normálne skladové karty, napr.Dalila, Mars ,Marlboro, Orbit dražé...Zoberiem si pokl.blok z nákupu, príjemka,výber partnera,tlačidlo-Ďalej, a potom len vyberám zo skladových kariet, zadám množstvo a odkontrolujem si nákupnú cenu/lebo sa priemeruje, ak je viac dodávateľov/ a to je všetko.
sklenkova
08.01.06,18:30
predtým tam nie je tovar, ide o kaderníctvo (zakúpené farby, šampony...),materiál do skladu dodaný na faktúru,zaplatený v hotovosti,
Zapíše mi to faktúru aj sumu partnera,ale tá faktúra má 50 položiek-rôznych.
niečo sa zaradilo do používania,ale dosť tovaru sa bude musieť preniesť do tohto roku.
LubenaK
08.01.06,18:58
Na tie tovary, ktoré treba preniesť, musíš vystaviť skladové karty a na základe nich urobiť príjemku.
sklenkova
08.01.06,20:34
ale na jedného dodávatela mi to vypisuje,vždy novú skladovú kartu-pri jednej faktúre ,ktorá má 50 položiek nemala by to byť len jedna karta na ktorej sú uvedené všetky položky? robím to prvý krát,možno je to správne
KEJKA
08.01.06,20:42
ale na jedného dodávatela mi to vypisuje,vždy novú skladovú kartu-pri jednej faktúre ,ktorá má 50 položiek nemala by to byť len jedna karta na ktorej sú uvedené všetky položky? robím to prvý krát,možno je to správne
v skladovom hospodárstve je údaj o faktúre informatívny. Na každú materiálovú položku treba novú skladovú kartu.
otázka
09.01.06,05:27
Na každý druh tovaru,materiálu zaviesť sklad.kartu. V nej názov, nákup.cena, dátum zavedenia. Do číselníka partnerov uložiť dodávateľa. Keď sú karty zavedené, dať príjemku, dátum, z čísel.partnerov dodávateľa, a už len podľa DF nahadzovať konkrétne druh jednotl.materiálu či tovaru.