geografia
13.05.11,12:54
Chcem kúpiť LNB konvertor pre príjem z dvoch družíc z odstupom 4,3° Astra 19 a Astra 3A so zabudovaným DiSEqC prepínačom pre 2 prijímače.
Teraz mám jeden LNB konvertor na ASTRU 1.
Otázky:
1.) Prepínač DiSEqC mi zabezpečí jednoduché prepínanie na programy z oboch "ASTIER" (Astra1 19,2° a Astra 3A 23,5) automaticky s diaľkovým ovládačom TV ?

2.) Prepínač DiSEqC je zabudovaný v LNB konvertore a výstup smeruje v jednom koaxiálnom kábli alebo každé zariadenie (konvertor a prepínač) má svoj kábel?

3.) Budem môcť sledovať slovenské a české programy z ASTRY 3A 23,5 automaticky alebo sú zakódované a budem musieť kúpiť ešte nejakú dekódovaciu kartu? A ak áno, tak kde?

Bývame v rodinnom dome pri Grazi v Rakúsku. Satelit aj zameranie sme si robili sami, snáď aj toto zvládneme s Vašou pomocou. Chceli by sme sledovať aj naše programy a nevieme ako na to. Tu nám dali zmätočné informácie, že musíme ísť na Slovensko všetko vybaviť, čo sa mi zdá byť absurdné - chodiť niekde osobne, keď sa všetko objednáva a vybavuje cez internet.
Vďaka
Fero11
13.05.11,14:03
1) musis si kupi LNB monoblok twin napr. take nieco http://www.bwelectronics.sk/tv-audio-video/silver-sky-lnb-monoblock-twin-2xf/
2) ano diseqc prepinac je tam zabudovany, tak staci v boxe nastavit diseqc a hotovo
3) programy su zakodovane potrebujes kartu, pripadne aj CAM (v zavislosti od boxu)

Neviem ci slovenske karty kupis v rakusku, ale mozes si ich objednat v akomkolvek eshope v cz/sk a zaregistrovat ich na sk region (mam taky pocit, ze karta musi byt zaregistrovana na obcana, ktory ma trvali, alebo prechodny pobyt na slovensku (mozno sa da adresa aj vymysliet, ale to som neskusal :) ))
geografia
14.05.11,10:34
" stačí v boxe nastaviť diseqc"
"box" znamená, že v receiveri si to nastavím?

čo to je, CAM ? Nerozumiem skratkám, prepáč.

Mám trvalý pobyt na Slovensku. Môžem poprosiť link na e-shopy, kde môžem kúpiť dekódovacie karty?

Vďaka.
Fero11
14.05.11,13:18
Ano box znamena, ze receiver
CAM = Conditional-access module http://en.wikipedia.org/wiki/Conditional-access_module
CAM je za potreby len vtedy ak nemas v receivery (boxe) ziadnu smart card citacku a mas CI (common interface) rozhranie pre CAM.
Existuju aj boxy, ktore su tkz FTA, tie nemaju ani citacku ani CI, ale take sa uz hadam ani nepredavaju.
Najlepsie bude ak napises presne aky mas box, aby sa ti dalo presne odpovedat, ze co konkretne potrebujes
link na eshop ti poslem v PM
geografia
14.05.11,20:34
Máme receiver zn. Homecast HS 2000 CI

Ďakujem za linky v maili.
video1983
14.05.11,20:37
www.parabola.cz
Fero11
15.05.11,03:02
Takze ten Homecast HS 2000 CI (ako je uz z nazvu zname) ma to IC (common interface) to je taka sachta, kde sa dava CAM (ak das dole kryt vedla displeja, tak tam by ten CI mal byt).
Podla toho ci chces skylink, alebo cslink treba kupit aj modul. Zatial idu obidva karty v moduloch cryptoworks, ale skylink uz predava len ICE a Irdeto karty (ICE ide aj v cryptoworks aj v irdeto a irdeto karta len v irdeto moduloch pripadne nejakych uni programovatelnych moduloch).
Cslink ide zatial len v cryptoworks moduloch pripadne nejakych uni programovatelnych moduloch, ale je predpoklad, ze po 1.1.2013 s tym zacnu nieco robit, lebo na 31.12.2012 je ohlasene ukoncenie podpory pre cryptoworks (to samozrejme neznamena, ze to uz nebude fungovat, ale je velka pravdepodobnost, ze sa to hackne)
Takze na tej stranke co som ti dal link si vyhladaj aj CA moduly a tam mas irdeto modul
geografia
15.05.11,10:45
Ďakujem, Fero11, užitočné info aj linky si mi posal.
Len ma mätie popis dekodovacích kariet:

" ...umožňujúca sledovanie programov zo satelitov Astra na území Slovenskej alebo Českej republiky." To znamená, že v zahraničí to nefunguje?
Fero11
15.05.11,11:02
Funguje to vsade tam, kde je signal a signal je (pozri obrazok (vyzarovaci diagram)). Ak chces mozes si pozret interaktivnu mapu diagramov na http://www.satbeams.com/footprints
Cize da sa povedat, ze to funguje takmer v celej europe.
To ze tam pisu, "umožňujúca sledovanie programov zo satelitov Astra na území Slovenskej alebo Českej republiky" je len z pravneho hladiska, ale to si nemusis vsimat
ikosk
17.06.11,12:29
Presne tak, kartu si môžeš zobrať aj do zahraničia. Rovnako idú aj SK aj CZ programy.