Tetajaja
08.01.06,18:01
Milí ľudkovia,
prosím Vás poradte mi, chcem žiadat o hypotekarny uver, v banke mi vypocitali aky mesacny prijem (cca.40 tis/mes):confused: musim mat na splnenie podmienok ziskania. Som SZCO druhym rokom. Predosle danove som mala plusove, aj teraz bude. Chcem sa opytat ako "nastavit" dan.priznanie, aby som neplatila hrozostrasnu dan, aby mi s toho nevyplynuli vysoke odvody a proste aby som ten uver aj tymto sposobom nepreplatila. Zaroven nemam zaujem nosit pasikave pyzamko a jest len chlieb a vodu. Mozno som niekoho pobavila ale neviem ako s tejto situacie vyjsť.
Johanka
08.01.06,17:28
Banka počíta čistý príjem ako základ dane mínus daňová povinnosť. Teda ak máš mať čistý príjem 40 tis.mesačne, tvoj základ dane musí byť cca 590 tis, z čoho je daň cez 110 tis. a odvody ani nepočítam....
KEJKA
08.01.06,17:29
Mne počítali príjem z daňového priznania nie z príjmov ale zo základu dane. Daňové priznanie chcú dokonca potvrdiť z daňového úradu. Takže ak nemáš taký príjem, tak asi nepochodíš. Musíš mať dva príjmy, to sa potom sčíta, ale zasa by to muselo byť na DP uvedené.
Nepomôže predĺženie doby splácania? To by znížilo splátky ako aj požadovaný priemerný príjem.
Johanka
08.01.06,17:31
Predĺženie doby splácania predražuje hypotekárny úver. Čítala som porovnanie rôznych foriem financovania bývania a hypotekárne úvery sú najdrahšie. Pri 30-ročnej dobe splácania sa vraj preplatí 100 % poskytnutej sumy!
KEJKA
08.01.06,17:39
Predĺženie doby splácania predražuje hypotekárny úver. Čítala som porovnanie rôznych foriem financovania bývania a hypotekárne úvery sú najdrahšie. Pri 30-ročnej dobe splácania sa vraj preplatí 100 % poskytnutej sumy!
nuž ale pri 30 rokoch splácania? Nečudujem sa.
Bývali časy, keď úvery sa 100% preplácali po 5 rokoch.
monici
09.01.06,14:17
Co tak skusit sa na par mesiacov zamestnat u nejakej firmy (napr. u znameho, ktoremu by si "preplatila" jemu vzniknute vydavky - odvody)? Banka chce potvrdenie za 3 predchadzajuce mesiace, potom proste das "vypoved" a uver splacas normalne dalej. Cize prijem dokladujes zo zavislej cinnosti a nie ako SZCO. Je to z kazdej strany ciste, budes oficialne zamestnana a aj odvody budes mat OK.
klingi
10.01.06,13:02
Zial aj nizke dane a odvody aj vysoka bonita na uver pre SZCO nepripadaju do uvahy. Ja si uplatnujem pausalne vydavky, plus nezdan.polozka na manzelku a cisty prijem z dan.priznania mi tiez nestacil. Banka ale urcila moju bonitu na zaklade obratov na ucte (moj skutocny "cisty" prijem je vyssi ako vychadza z dan.priznania). ma to vsak nevyhodu - ze je clovek viazany na jednu banku a znizuju sa tym jeho vyjednavacie moznosti
Tetajaja
18.01.06,22:01
Jeej Klingi to by bolo super keby sa mi dal vybavit uver cez obraty pretoze tie mam vysoke. Nevies o takej banke kde to tak kcu? To by mi pomohlo. Dakujem, asi mi svitla mala nadej! Vsetko dobre prajem!!!