slimak
28.05.11,19:31
Mne sa paci ze si to nevsimol nik, resp. nikomu to nevadi.

Prva otazka na ktoru sa mali pytat podla zakona je? Trvale bydlisko. Pytali sa, nie? Vedia to, ano. Odklial to vedia?
Dalsia vec mas zakon, kde sa zo scitania potrebuju mat udaje trvale bydlisko a narodnost. Ako to mozu vediet, ked na trvale bydlisko sa nepytaju?(obe odpovede musia byt na tom harku)

Mne sa Benkovicova paci ako na otazku ci su ludia mozu menit identifikatori(vlastne som otazku nepocul). Ze je to nepripustne, neregularne ci co. Protizakonne. Minimalne ministerstvo vnutra(nerobilo identifikator a dali udaje z registra nie obciam ale SU) a SU porusil 3krat zakon. V tejto veci co som pisal.

Identifikator nesluzi len na odstranenie duplicit(loz SU), je zdroj informacii, minimalne o trvalom bydlisku. Vedia aj datum narodenia, ale na ten sa ludi uz pytali. Preco?

Keby si obcania Komarna zamenili identifikator s obcanmi Martina, vysli by velmi zaujimave vysledky a Martin by sa stal dvojjazycnym mestom.
marleau
28.05.11,17:37
okrem toho by sa dalo presne zistiť,kto s kým menil.
celé sčítanie je len jeden veľký podvod na občanoch,za ktorý by som vešal.
tetrisss
28.05.11,17:55
Na co sluzi scitanie obyvatelov mi vobec nie je jasne, ale na druhej strane nic take som v tom vykaze nevidela, co by sa nedalo o mne zistit, mam taky dojem, ze vas chyta zbytocna paranoja.
marleau
28.05.11,18:46
Na co sluzi scitanie obyvatelov mi vobec nie je jasne, ale na druhej strane nic take som v tom vykaze nevidela, co by sa nedalo o mne zistit, mam taky dojem, ze vas chyta zbytocna paranoja.
No tiež neviem,ako by som mohol zneužiť informáciu peknej mladej ženy,keby som sa jej na ulici opýtal,akej farby nohavičky má práve teraz na sebe a predsa by sa minimálne čudovala,čo si to dovoľujem.
Tak prečo štát vyhadzuje naše milióny za rovnako absurdné otázky?
KarolNagy
28.05.11,18:49
Podla zoznamu udajov zistovanych pri scitani je ako prvy udaj miesto trvaleho pobytu alebo obvykleho bydliska.
Ale ak sa pozriete do formulara pre obyvatelstvo, ziaden trvaly pobyt sa tam nevyskytuje(nevyplna sa). Pytaju sa len na miesto obvykleho bydliska a ak je zhodne s trvalym mate moznost to zaskrtnut(ak nie pokracujete).

Odkial to vedia?
Len citacia z clanku ohladne vcera prijateho zakona o mens.jazyku.

Citát
Obec sa môže dostať na zoznam viacjazyčných vtedy, ak sa v dvoch po sebe nasledujúcich sčítaniach obyvateľov potvrdí, že menšinoví občania s trvalým pobytom v danej obci tvoria najmenej 15 percent obyvateľstva

Súhlasím, je to zmätočné. Navyše podľa vzoru sčtacieh hárku na webe nad kolonkou č. 1 je vyplnený Svätý Jur a 5 prázdnych štvorčekov je vyplnených nejakým 4 ciferným číslom. To, čo je? Vari evidenčné číslo. A prečo, keď to nie je v zákone?


.. je to len vzor, ako vyplniť ;).. text píšeš zľava ... a číslice majú byť zarovnané zprava.

Vďake. Takže naozaj, ak sa líši obvyklé bydlisko od trvalého pobytu, nokde sa neuvedie... :-(


Mne sa paci ze si to nevsimol nik, resp. nikomu to nevadi.

Prva otazka na ktoru sa mali pytat podla zakona je? Trvale bydlisko. Pytali sa, nie? Vedia to, ano. Odklial to vedia?
Dalsia vec mas zakon, kde sa zo scitania potrebuju mat udaje trvale bydlisko a narodnost. Ako to mozu vediet, ked na trvale bydlisko sa nepytaju?(obe odpovede musia byt na tom harku)

Mne sa Benkovicova paci ako na otazku ci su ludia mozu menit identifikatori(vlastne som otazku nepocul). Ze je to nepripustne, neregularne ci co. Protizakonne. Minimalne ministerstvo vnutra(nerobilo identifikator a dali udaje z registra nie obciam ale SU) a SU porusil 3krat zakon. V tejto veci co som pisal.

Identifikator nesluzi len na odstranenie duplicit(loz SU), je zdroj informacii, minimalne o trvalom bydlisku. Vedia aj datum narodenia, ale na ten sa ludi uz pytali. Preco?

Keby si obcania Komarna zamenili identifikator s obcanmi Martina, vysli by velmi zaujimave vysledky a Martin by sa stal dvojjazycnym mestom.

Zrejme, pre obce budú občania štyroch kategórií:

1. Tí, ktorí majú obvyklé bydlisko v mieste trvalého pobytu
2. Tí, ktorí majú obvyklé bydlisko inde ako v mieste trvalého pobytu, a svoj hárok odovzdali v mieste trvalého pobytu (Čudoval by som sa, ak by si tieto obce a mestá sami neurobili štatistiku napr. o národnosti.
3. Tí, ktorí majú obvyklé bydlisko inde ako v mieste trvalého pobytu, a svoj hárok odovzdali v mieste trvalého pobytu, ale svoj hárok odovzdali inde - Budú si kópie týchto hárkov požadovať od ŠÚ SR, alebo čakať do r. 2014, kým to spracujú oni.
4. Tí, ktorí sa nezapojili do sčítania.
veronikasad
28.05.11,18:54
okrem toho by sa dalo presne zistiť,kto s kým menil.
celé sčítanie je len jeden veľký podvod na občanoch,za ktorý by som vešal.
marleau, podla množstva tvojich príspevkov - asi vidíš sčítací hárok po prvý raz. My skôr narodení vieme, že pri minulých sčítaniach boli podstatne "primitívnejšie" otázky. Nebyť p. ministra najspravodlivejšieho, ktorý rozpútal vojnu medzi ŠU a MS, sčítanie znovu prebehne bez väčších problémov.
Nakoniec - na otázky na ktoré odpovedať sčítajúci nechce, nemusí ...
marleau
28.05.11,18:59
marleau, podla množstva tvojich príspevkov - asi vidíš sčítací hárok po prvý raz. My skôr narodení vieme, že pri minulých sčítaniach boli podstatne "primitívnejšie" otázky. Nebyť p. ministra najspravodlivejšieho, ktorý rozpútal vojnu medzi ŠU a MS, sčítanie znovu prebehne bez väčších problémov.
Nakoniec - na otázky na ktoré odpovedať sčítajúci nechce, nemusí ...
V tom množstve príspevkov som položil jednu otázku veľakrát.Znela:Aspoň jeden dovod,prečo sa to sčítanie robí.Doteraz som odpoveď nedostal.Opakujem,že rozumnú,stálo to kopec miliónov...
veronikasad
28.05.11,19:02
Marleau, sčítanie sa robí každých 10 rokov. Ako sa napr. naše vnúčence dozvedia kolko obyvatelov má naše Slovensko ?
(že je sčítanie predražené, o tom rozhodol niekto iný. Bojkotovaním sčítania náklady neznížiš).
marleau
28.05.11,19:08
No z matriky!!!!!!!!!!
Keď vedia,komu majú poslať kód,tak vedia aj koľko ich treba.Ak nás budú počítať ako kvietky na lúke,tak to nebude presné ani na 60%.To potom nie je sčítanie,ale evidencia a tá sa robí súhrnom informácií z matrík a podobných úradov.Alebo sa mýlim?
veronikasad
28.05.11,19:10
No z matriky!!!!!!!!!!
Keď vedia,komu majú poslať kód,tak vedia aj koľko ich treba.Ak nás budú počítať ako kvietky na lúke,tak to nebude presné ani na 60%.To potom nie je sčítanie,ale evidencia a tá sa robí súhrnom informácií z matrík a podobných úradov.Alebo sa mýlim?
Ak by mali poriadok na matrike a evidencii obyvatelstva, neposielali by sčítacie hárky obyvatelom, ktorí sú už niekolko rokov mrtvi, alebo odhlásení z trv.pobytu v SR.
marleau
28.05.11,19:18
nestačí spočítať kódy na úrade a netreba komisárov?ak by ale išlo o sčítanie obyvateľov,čo však NIE JE PRAVDA.
marleau
28.05.11,19:30
Nechápem,ako može niekto uveriť,že sčítanie (a takouto formou!) je na to,aby sme vedeli,koľko nás je.Veď to logika nedovolí.Ja sa nestačím čudovať...Naozaj.
marleau
28.05.11,19:33
marleau, podla množstva tvojich príspevkov - asi vidíš sčítací hárok po prvý raz.po druhý,ale to neznamená,že som blbec My skôr narodení vieme, že pri minulých sčítaniach boli podstatne "primitívnejšie" otázky. Nebyť p. ministra najspravodlivejšieho, ktorý rozpútal vojnu medzi ŠU a MS, sčítanie znovu prebehne bez väčších problémov.
Nakoniec - na otázky na ktoré odpovedať sčítajúci nechce, nemusí ...tak potom o čom to je,keď sa pripúšťa nepresnosť?

v texte
beba13
28.05.11,20:27
......už som ščítala online,všetkých členov a udaje o dome,ale udaje o byte my vyhadzuje nesprávne heslo tak ako to mám sčítať?
beba13
28.05.11,21:05
no už som na to prišla,v ščítaní udaje o byte bolo treba napísať všetky znaky identifikátora nie len posledných 6 ako pri ostatných udajoch
Ajk&
28.05.11,22:25
Mám tomu rozumieť tak že po sčítaní budeme vedieť aj to koľko máme čiernookých a neprispôsobivých ..... ? Neviem si to ich sčítanie nejako predstaviť v praxi.
Ľubomír
29.05.11,03:26
No z matriky!!!!!!!!!!
Keď vedia,komu majú poslať kód,tak vedia aj koľko ich treba.Ak nás budú počítať ako kvietky na lúke,tak to nebude presné ani na 60%.To potom nie je sčítanie,ale evidencia a tá sa robí súhrnom informácií z matrík a podobných úradov.Alebo sa mýlim?

Sčítanie občanov SR je tvoj najväčší problém? Ja som sa "sčítal" bez problému. Nevadil mi ani "anonimný" kód. V dnešnej dobe sme obťažovaný firmami, ktoré nám zasielajú rôzné ponuky, a pritom sme nikdy s nimi nekomunikovali. Odkiaľ majú tieto datábazy nikoho netrápi, ale keď treba nalepiť kód k menu, tak je to najväčší problém? Veď niet úradu, kde by nemali moje údaje. Takže o čo ide?
Darina1234
29.05.11,06:46
Sčítanie občanov SR je tvoj najväčší problém? Ja som sa "sčítal" bez problému. Nevadil mi ani "anonimný" kód. V dnešnej dobe sme obťažovaný firmami, ktoré nám zasielajú rôzné ponuky, a pritom sme nikdy s nimi nekomunikovali. Odkiaľ majú tieto datábazy nikoho netrápi, ale keď treba nalepiť kód k menu, tak je to najväčší problém? Veď niet úradu, kde by nemali moje údaje. Takže o čo ide?

V prvom rade ide o princip porušenia dovery, na jednej strane, že sčitanie je anonymne , ale vobec to nie je pravda, takže klamstvo mi vadi, tak im anonymný kod ani udaje k sčtianiu neposkynem
marleau
29.05.11,06:55
V prvom rade ide o princip porušenia dovery, na jednej strane, že sčitanie je anonymne , ale vobec to nie je pravda, takže klamstvo mi vadi, tak im anonymný kod ani udaje k sčtianiu neposkynem
Doplním.Ak nejde o "iný" zámer (čomu v dnešnej dobe na Slovensku neverím,že nejde),tak na čo sa vyhadzujú milióny za informácie,ktoré buď majú alebo sú im zbytočné?
Ja som presvedčený,že tento sposob je úmyselný,pretože nejde o sčítanie ako také,ale je tu zámer o zhromaždenie alebo aktualizovanie čo najviac informácií o konkrétnom človeku.Asi by nebolo prvýkrát,čo Slováka "opili rožkom"že?
marleau
29.05.11,07:00
Ak by mali poriadok na matrike a evidencii obyvatelstva, neposielali by sčítacie hárky obyvatelom, ktorí sú už niekolko rokov mrtvi, alebo odhlásení z trv.pobytu v SR.
Ak si chcú upresniť informácie o živých a mŕtvych podľa toho,či dotyčný vyplní a odovzdá sčítací hárok alebo nie,tak to je potom naozaj bieda v štátnej správe.To skutočne dostaneme vierohodné údaje.
KarolNagy
29.05.11,07:14
V tom množstve príspevkov som položil jednu otázku veľakrát.Znela:Aspoň jeden dovod,prečo sa to sčítanie robí.Doteraz som odpoveď nedostal.Opakujem,že rozumnú,stálo to kopec miliónov...

veronikasad Včera, 10:02 PM:
Marleau, sčítanie sa robí každých 10 rokov. Ako sa napr. naše vnúčence dozvedia kolko obyvatelov má naše Slovensko ?
(že je sčítanie predražené, o tom rozhodol niekto iný. Bojkotovaním sčítania náklady neznížiš).


Na co sluzi scitanie obyvatelov mi vobec nie je jasne, ale na druhej strane nic take som v tom vykaze nevidela, co by sa nedalo o mne zistit, ...


No z matriky!!!!!!!!!!
Keď vedia,komu majú poslať kód,tak vedia aj koľko ich treba.Ak nás budú počítať ako kvietky na lúke,tak to nebude presné ani na 60%.To potom nie je sčítanie,ale evidencia a tá sa robí súhrnom informácií z matrík a podobných úradov.Alebo sa mýlim?


Ak by mali poriadok na matrike a evidencii obyvatelstva, neposielali by sčítacie hárky obyvatelom, ktorí sú už niekolko rokov mrtvi, alebo odhlásení z trv.pobytu v SR.


Ak si chcú upresniť informácie o živých a mŕtvych podľa toho,či dotyčný vyplní a odovzdá sčítací hárok alebo nie,tak to je potom naozaj bieda v štátnej správe.To skutočne dostaneme vierohodné údaje.

Vyzerá to tak, že celé sčítanie je naozaj len o fízľovaní a bonzovaní. Naozaj by bolo čestnejšie to priznať, že skúšajú aj touto cestou overiť alebo spochybniť, teda upresniť niektoré údaje.

Štatistický úrad publikuje základné demografické údaje každý štvrťrok (asi s trojmesačným odstupom): http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=32408

Štatistický úrad okrem skôr spomínanej asi tisíc stranovej štatistickej ročenky a mnohých iných publikácií vydáva každoročne (s dvoj-trojročným odstupom) Mestskú a obecnú štatistiku pre všetky mestá a obce (http://app.statistics.sk/mosmis/sk/run.html). nepochybujem, že keby túto štatistiku vykonávali priamo obce, že by im to trvalo najviac tri mesiace a nie tri roky ako prefesionálnym štatistikom.

Mestské a obecné štatistiky sú dopĺňané každých desať rokov aj vybranými výsledkami zo sčítania: rozdelenám podľa národnosti, náboženstva, pracujúci - nezamestaní a obývanosť bytov

To by teda mal byť aký - taký význam sčítania.

Sčítací komisár dostane za jedného sčítaného občana cca 20 Sk, súkromná firma dostane za elektronické spracovanie dát na jedného občana cca 160 Sk.

ČI BY NEDOKÁZALA AJ KAŽDÁ MENŠIA OBEC sčítať napr. svojich 100 obyvateľov aj s ich národnosťou, vierovyznaním, pracovnou aktivitou, aj počtom bytov a obytných domov aj za tri dni (hodiny) a nie tri roky, nie ako to trvá štatistickému úradu tri roky? A či by to taká obec nedokázala aj lacnejšie ako za 16 tisíc Sk? Samozrejme, že by dokázala!!!
Ľubomír
29.05.11,07:15
V prvom rade ide o princip porušenia dovery, na jednej strane, že sčitanie je anonymne , ale vobec to nie je pravda, takže klamstvo mi vadi, tak im anonymný kod ani udaje k sčtianiu neposkynem

Vieš, čudujem sa ti. Anonymni pred úradmi nie sme. Všade na úradoch majú o tebe to čo potrebujú. Si prihlásený všade kde sa dá, takže ten kód je iba divadielko. Rovno sa tam môžeš podpísať. Ani neviem kde všade majú moje údaje, takže jeden čiarový kód mi žily netrhá. Klamstvo? Možno to nie je až také klamstvo, pretože bežný občan z kódu nevyčitá nič a úradnik má všetko čo potrebuje. Myslím si, že sa zo sčítania robí väčší problém aký v skutočnosti je.
Ľubomír
29.05.11,07:17
Doplním.Ak nejde o "iný" zámer (čomu v dnešnej dobe na Slovensku neverím,že nejde),tak na čo sa vyhadzujú milióny za informácie,ktoré buď majú alebo sú im zbytočné?
Ja som presvedčený,že tento sposob je úmyselný,pretože nejde o sčítanie ako také,ale je tu zámer o zhromaždenie alebo aktualizovanie čo najviac informácií o konkrétnom človeku.Asi by nebolo prvýkrát,čo Slováka "opili rožkom"že?

Sčítanie prebieha v celej EU. Nie je to iba slovenský výmysel.
marleau
29.05.11,07:19
dokonca anonymne
marleau
29.05.11,07:19
Sčítanie prebieha v celej EU. Nie je to iba slovenský výmysel.
To je dovod???
Ľubomír
29.05.11,07:21
Nechápem tvoju otázku. Upresni mi to trocha.
Darina1234
29.05.11,07:22
Vieš, čudujem sa ti. Anonymni pred úradmi nie sme. Všade na úradoch majú o tebe to čo potrebujú. Si prihlásený všade kde sa dá, takže ten kód je iba divadielko. Rovno sa tam môžeš podpísať. Ani neviem kde všade majú moje údaje, takže jeden čiarový kód mi žily netrhá. Klamstvo? Možno to nie je až také klamstvo, pretože bežný občan z kódu nevyčitá nič a úradnik má všetko čo potrebuje. Myslím si, že sa zo sčítania robí väčší problém aký v skutočnosti je.

Nečuduj sa mi, pridelenie kodu vždy čosi znamena.
marleau
29.05.11,07:22
Ľubomír,to tvrdili aj mobilní operátori a teraz má zoznam čísiel kdejaký odkundes a ja sa potom čudujem,prečo mi kdekto volá na utajené číslo a nechce mi povedať,odkiaľ ho má.
Ľubomír
29.05.11,07:25
Ľubomír,to tvrdili aj mobilní operátori a teraz má zoznam čísiel kdejaký odkundes a ja sa potom čudujem,prečo mi kdekto volá na utajené číslo a nechce mi povedať,odkiaľ ho má.

Mobilný operator alebo súkromné firmy to je iný problém. Tam s vami všetkými súhlasím. Tam sa zneužívajú rôzné údaje, ale uvedomte si, že to nie sú úrady. Takže to by som nemiešal dokopy.
marleau
29.05.11,07:26
Nechápem tvoju otázku. Upresni mi to trocha.
Ak robia hlúposť v celej EÚ,urobíme ju aj my?
Svet sa globalizuje,konšpiračné teórie o Novom svetovom poriadku sa menia na konšpiračné fakty.Bodaj sa mýlim,ale rovnica nepustí.
Ľubomír
29.05.11,07:28
Kde všade si prihlásený na nete? Kde všade si dal info o sebe? Porada, facebook a iné soc. siete. Zrazu keď úrady žiadajú info tak ti to robí problém. Ja s tým problém nemám, pretože tam hrozí najmenšie zneužitie osobných údajov.
Ľubomír
29.05.11,07:29
Ak robia hlúposť v celej EÚ,urob mu aj my?
Svet sa globalizuje,konšpiračné teórie o Novom svetovom poriadku sa menia na konšpiračné fakty.Bodaj sa mýlim,ale rovnica nepustí.

Sme členmi EU. Zabudla si.
marleau
29.05.11,07:30
Mobilný operator alebo súkromné firmy to je iný problém. Tam s vami všetkými súhlasím. Tam sa zneužívajú rôzné údaje, ale uvedomte si, že to nie sú úrady. Takže to by som nemiešal dokopy.
Ja práve áno.Pod rúškom úradu sa zvykne skrývať pekná faloš.A nebolo by to poprvý raz.
Hovorí sa,že rozumný sa poučí na cudzej chybe a hlupák na svojej.Mám pocit,že Slováci sú na tom ešte horšie,pretože sa nepoučia ani na svojej a to niekoľkokrát za sebou.Viď dejiny.Veď s nami si máva a manipuluje už každý,aj naši vlastní.Napr. stačí,keď priemerný Nemec príde na Slovensko ako investor a sme z neho pokakaní.Tu je výsledok.
marleau
29.05.11,07:31
Sme členmi EU. Zabudla si.
Nezabudol.EÚ nám bol čert dlžný.
marleau
29.05.11,07:33
Kde všade si prihlásený na nete? Kde všade si dal info o sebe? Porada, facebook a iné soc. siete. Zrazu keď úrady žiadajú info tak ti to robí problém. Ja s tým problém nemám, pretože tam hrozí najmenšie zneužitie osobných údajov.
fb ma nezaujíma,porade verím,ale keď som sa sem prihlasoval,nik sa ma nepýtal,akú mám veľkú kuchyňu,či nemám pokazený splachovač,či verím na Taliban alebo či som "pod papučou alebo som tyran".Všade som dal len také info,ktoré už majú aj inde.
Ľubomír
29.05.11,07:35
Ja práve áno.Pod rúškom úradu sa zvykne skrývať pekná faloš.A nebolo by to poprvý raz.
Hovorí sa,že rozumný sa poučí na cudzej chybe a hlupák na svojej.Mám pocit,že Slováci sú na tom ešte horšie,pretože sa nepoučia ani na svojej a to niekoľkokrát za sebou.Viď dejiny.Veď s nami si máva a manipuluje už každý,aj naši vlastní.Napr. stačí,keď priemerný Nemec príde na Slovensko ako investor a sme z neho pokakaní.Tu je výsledok.

Nuž dobre. Vidím, že máš s tým problém. Komu ty vlastne veríš? Ideš do banky, dáš údaje, dáš žiadosť na úrady dáš údaje, prihlasiš sa do Porady dáš údaje, ideš do doktora dáš údaje. No bez toho sa nikde ani nepohneš, takže nechápem ten strach. Tvoje údaje má možno polovica podomových predajcov. A čo žije sa ti s tým zle?
Ľubomír
29.05.11,07:36
fb ma nezaujíma,porade verím,ale keď som sa sem prihlasoval,nik sa ma nepýtal,akú mám veľkú kuchyňu,či nemám pokazený splachovač,či verím na Taliban alebo či som "pod papučou alebo som tyran".Všade som dal len také info,ktoré už majú aj inde.

No a čo? Veľkosť kuchyne sa dá zneužiť proti tebe?
Ľubomír
29.05.11,07:36
Nezabudol.EÚ nám bol čert dlžný.

Ja som v EU spokojný aj keď je stále čo zlepšovať.
marleau
29.05.11,07:40
No a čo? Veľkosť kuchyne sa dá zneužiť proti tebe?
A aký význam pre štát to má?Zistiť štandard a potom zvýšiť dane?Alebo aký
?Každý si za to de facto zaplatíme.takmer 6,- eur ma stojí sčítanie a neviem,na čo im to je,akú mám kuchyňu.
Tweety
29.05.11,07:42
A aký význam pre štát to má?Zistiť štandard a potom zvýšiť dane?Alebo aký
?Každý si za to de facto zaplatíme.takmer 6,- eur ma stojí sčítanie a neviem,na čo im to je,akú mám kuchyňu.
Nevieš načo? Aby zistili, ako si žiješ. Veď o tom to celé je.:) Proti sčítaniu nemám nič, ale proti tomu, ako nás balamutia.
marleau
29.05.11,07:42
Ja som v EU spokojný aj keď je stále čo zlepšovať.
Tá spokojnosť ti dlho nevydrží.
Ľubomír
29.05.11,07:45
A aký význam pre štát to má?Zistiť štandard a potom zvýšiť dane?Alebo aký
?Každý si za to de facto zaplatíme.takmer 6,- eur ma stojí sčítanie a neviem,na čo im to je,akú mám kuchyňu.

Zisťuje sa aká je živ. úroveň obyvateľov SR. Ty sa za to hanbiš alebo čo? Vaše obavy sú prehnané. Úrady chceli vypísať paier, tak som ho vypísal. Nemyslím si, že som teraz viacej ohrozený ako minulý piatok. Nič sa pre mňa nezmenilo. Ty budeš chodiť do práce z obavami, pretože úrad vedia akú máš kuchyňu? Mne to môže byť ukradnuté.
Ľubomír
29.05.11,07:46
Tá spokojnosť ti dlho nevydrží.

Je to lepšie ako byť zadrôtovaný ostantým plotom a betonóvymi bunkrami.
Darina1234
29.05.11,07:49
Zisťuje sa aká je živ. úroveň obyvateľov SR. Ty sa za to hanbiš alebo čo? Vaše obavy sú prehnané. Úrady chceli vypísať paier, tak som ho vypísal. Nemyslím si, že som teraz viacej ohrozený ako minulý piatok. Nič sa pre mňa nezmenilo. Ty budeš chodiť do práce z obavami, pretože úrad vedia akú máš kuchyňu? Mne to môže byť ukradnuté.

Smiešne, že si mysliš, že im ide o zistenie našej životnej urovne , a udaj o velkosti mojej kuchyne ich v skutočnosit tiež nezaujima, museli nas hlavne okodovať
marleau
29.05.11,07:51
Zisťuje sa aká je živ. úroveň obyvateľov SR. Ty sa za to hanbiš alebo čo? Vaše obavy sú prehnané. Úrady chceli vypísať paier, tak som ho vypísal. Nemyslím si, že som teraz viacej ohrozený ako minulý piatok. Nič sa pre mňa nezmenilo. Ty budeš chodiť do práce z obavami, pretože úrad vedia akú máš kuchyňu? Mne to môže byť ukradnuté.
Podľa kuchyne a záchoda?Koho dnes zaujíma úroveň ľudí?
A čo zistia a čo s tým urobia?
Obyčajná zámienka.To sú len doplňujúce otázky,ktoré majú odpútať pozornosť.
Nebojím sa,ja som to spálil ešte pred komisárom.
Už som to raz písal,že brat sa v Nemecku pri prihlásení na pobyt priznal,že je katolík a na konci roka zaplatil akúsi kresťanskú daň - 700,- eur.
Čo myslíš,čo všetko sa dá ešte zdaniť,spoplatniť,kde sa dá priškrtiť atď?
Ľubomír
29.05.11,07:52
Smiešne, že si mysliš, že im ide o zistenie našej životnej urovne , a udaj o velkosti mojej kuchyne ich v skutočnosit tiež nezaujima, museli nas hlavne okodovať

Tak mi prezraď tvojú konšpiračnú teóriu. O čo teda ide? Panebože! Tie kody sú na to aby sa bežný občan nedostal k niečomu o čom nemusí vedieť. Keby došlo k strate hárkom aby sa niekto nedozvedel akú máš kuchyňu. Chápeš? Úradom sú kódy nanič.
Ľubomír
29.05.11,07:55
Podľa kuchyne a záchoda?Koho dnes zaujíma úroveň ľudí?
A čo zistia a čo s tým urobia?
Obyčajná zámienka.To sú len doplňujúce otázky,ktoré majú odpútať pozornosť.
Nebojím sa,ja som to spálil ešte pred komisárom.
Už som to raz písal,že brat sa v Nemecku pri prihlásení na pobyt priznal,že je katolík a na konci roka zaplatil akúsi kresťanskú daň - 700,- eur.
Čo myslíš,čo všetko sa dá ešte zdaniť,spoplatniť,kde sa dá priškrtiť atď?

No vidíš? To ma nenapadlo, ale s tou daňou plne súhlasím. Nech si každý plati cirkev ku ktorej sa hlási. Takže sa vlastne bojíš, že ti vyrubia daň za cirkev?
Darina1234
29.05.11,07:57
Tak mi prezraď tvojú konšpiračnú teóriu. O čo teda ide? Panebože! Tie kody sú na to aby sa bežný občan nedostal k niečomu o čom nemusí vedieť. Keby došlo k strate hárkom aby sa niekto nedozvedel akú máš kuchyňu. Chápeš? Úradom sú kódy nanič.

To si mysliš ty, ja nie, neverim, že pridelene kody bud porebovať len naše urady, dostanu sa aj inde
Ľubomír
29.05.11,07:58
To si mysliš ty, ja nie, neverim, že pridelene kody bud porebovať len naše urady, dostanu sa aj inde

Kam?
marleau
29.05.11,07:58
Tak mi prezraď tvojú konšpiračnú teóriu. O čo teda ide? Panebože! Tie kody sú na to aby sa bežný občan nedostal k niečomu o čom nemusí vedieť. Keby došlo k strate hárkom aby sa niekto nedozvedel akú máš kuchyňu. Chápeš? Úradom sú kódy nanič.
Noooo,veď bežný nie,len vyvolení...
marleau
29.05.11,07:59
No vidíš? To ma nenapadlo, ale s tou daňou plne súhlasím. Nech si každý plati cirkev ku ktorej sa hlási. Takže sa vlastne bojíš, že ti vyrubia daň za cirkev?
Mám ich na háku,ide aj o iné otázky a iných ľudí,nielen o mňa.
Tweety
29.05.11,08:01
Mám ich na háku,ide aj o iné otázky a iných ľudí,nielen o mňa.
U nás sa zatiaľ nemusíš obávať cirkevnej dane, nemáme odluku cirkvi od štátu.:)
marleau
29.05.11,08:01
To si mysliš ty, ja nie, neverim, že pridelene kody bud porebovať len naše urady, dostanu sa aj inde
A píšu,že potom sa kódy zlikvidujú.Áno,ale určite až potom,keď vznikne záložná databáza,kde sa bude dať stále prečítať meno,adresa a kód.Kód bude asi náš ďalší osobný údaj.
Ľubomír
29.05.11,08:01
Noooo,veď bežný nie,len vyvolení...

Veď už konečne prezraď čoho sa bojíš? Ja naozaj nechápem tvoje obavy. To s tebou takto ztrasie jeden papier. To sa mám po odovzdani papierov plaziť kanálmi alebo čo?
marleau
29.05.11,08:03
To si mysliš ty, ja nie, neverim, že pridelene kody bud porebovať len naše urady, dostanu sa aj inde
Inak by sčítanie nerobili,v celej EÚ.
Ľubomír
29.05.11,08:04
A píšu,že potom sa kódy zlikvidujú.Áno,ale určite až potom,keď vznikne záložná databáza,kde sa bude dať stále prečítať meno,adresa a kód.Kód bude asi náš ďalší osobný údaj.

Keby sa tak stalo, tak ti to ubliži? Tvoje inicialy majú všade. To, že tam pridáš kuchyňu alebo PC na tom nič nemení.
marleau
29.05.11,08:07
Veď už konečne prezraď čoho sa bojíš? Ja naozaj nechápem tvoje obavy. To s tebou takto ztrasie jeden papier. To sa mám po odovzdani papierov plaziť kanálmi alebo čo?
Nejde o to,čoho sa bojím.My už nemáme slobodu.Ak ty necháš so sebou zametať a narábať ako sa iným zachce,ale ja rozhodne nie.
Už len to,že mi niekto povie,že niečo je anonymne a napokon nie je.Ideme si klamať do očí?Kam to chceme dotiahnuť?
Ľubomír
29.05.11,08:08
Inak by sčítanie nerobili,v celej EÚ.

Sčítania sa robia pravidelne každých desať rokov bez ohľadu na to či sme v EU alebo nie.
marleau
29.05.11,08:10
Načo boli dobré?
Ľubomír
29.05.11,08:11
Nejde o to,čoho sa bojím.My už nemáme slobodu.Ak ty necháš so sebou zametať a narábať ako sa iným zachce,ale ja rozhodne nie.
Už len to,že mi niekto povie,že niečo je anonymne a napokon nie je.Ideme si klamať do očí?Kam to chceme dotiahnuť?

Vypísanie papiera neznamená, že nechám so sebou zametať. Rád by som ťa videl ako bojuješ na pracovisku za vyšší plat, alebo lepšie prac. podmienky.
Darina1234
29.05.11,08:11
Peniaze na tzv. sčitanie ludu neboli minute nadarmo, kody mame pridelene, či ich na harky prilepime alebo nie
Ľubomír
29.05.11,08:13
Načo boli dobré?

Koľko máš rokov, že kladieš také nezmyselné otázky? Vidím, že nemá cenu s tebou debatovať. Boj sa naďalej a splietaj svoje konšpiračné teorie. Dúfam, že raz napíšeš knihu o sčítani obyvateľstva. Maj sa.
Nella_2
29.05.11,08:14
Sčítania sa robia pravidelne každých desať rokov bez ohľadu na to či sme v EU alebo nie.
To je pravda a v r. 1991 sa na hárky písali aj meno a priezvisko a rodné číslo a hárky sa aj podpisovali... a vtedy nikto nereptal. ;)
Tweety
29.05.11,08:15
To je pravda a v r. 1991 sa na hárky písali aj meno a priezvisko a rodné číslo a hárky sa aj podpisovali... a vtedy nikto nereptal. ;)
TAkto to majú aj terazky bratia v Česku.
Nella_2
29.05.11,08:16
a oni majú aj sankcie za nevyplnenie
Nella_2
29.05.11,08:17
Peniaze na tzv. sčitanie ludu neboli minute nadarmo, kody mame pridelene, či ich na harky prilepime alebo nie
a čo? :rolleyes:
evina
29.05.11,08:17
To je pravda a v r. 1991 sa na hárky písali aj meno a priezvisko a rodné číslo a hárky sa aj podpisovali... a vtedy nikto nereptal. ;)

ale nám ani nikto netvrdil, že sú anonymné......
marleau
29.05.11,08:17
Vypísanie papiera neznamená, že nechám so sebou zametať. Rád by som ťa videl ako bojuješ na pracovisku za vyšší plat, alebo lepšie prac. podmienky.
Chceš mi povedať,že chcú zistiť úroveň života na SK len preto,aby ju zlepšili?hahaha
marleau
29.05.11,08:19
To je pravda a v r. 1991 sa na hárky písali aj meno a priezvisko a rodné číslo a hárky sa aj podpisovali... a vtedy nikto nereptal. ;)
Prečo to nemožu urobiť anonymne?To by som odpovedal aj na 1000 otázok,s radosťou a pravdivo?Lebo zámer je iný...
Nella_2
29.05.11,08:19
ale nám ani nikto netvrdil, že sú anonymné......
To je pravda a možno preto teraz vznikol okolo toho taký rozruch... ;)
Nella_2
29.05.11,08:20
Prečo to nemožu urobiť anonymne?To by som odpovedal aj na 1000 otázok,s radosťou a pravdivo?Lebo zámer je iný...
no aký?
marleau
29.05.11,08:21
ale nám ani nikto netvrdil, že sú anonymné......
Nebola ešte doba na to,že sa to zneužívalo,aj keď to nie je úplne presná odpoveď,viem.
Kedysi sa ťukalo na čelo za to,keď niekto povedal,že mohli by autá jazdiť na vodu.Dnes je to skutočnosť.Jeden nikdy nevie.
Tweety
29.05.11,08:21
To je pravda a možno preto teraz vznikol okolo toho taký rozruch... ;)
NO veď práve o to ide, tam je pes zakopaný.;)
marleau
29.05.11,08:21
To je pravda a možno preto teraz vznikol okolo toho taký rozruch... ;)
Lebo klamali do očí.
Nella_2
29.05.11,08:24
NO veď práve o to ide, tam je pes zakopaný.;)
Mohli vytlačiť jedinečné kódy, zalepiť ich po jednom do obálok a každý občan by si anonymne jednu z nich vytiahol, keď by mu sčítací komisár doniesol aj hárky na vyplnenie. A bola by záruka, že každý má iný kód, len nikto by nevedel, že ktorý konkrétne.
Lebo vraj išlo o to, aby mali záruku, že sa každý sčíta len raz.
marleau
29.05.11,08:25
Bohužiaľ väčšina ľudí vidí len meter pred seba a čo je ďalej alebo vedľa nich ich ani len nezaujíma.
marleau
29.05.11,08:26
Mohli vytlačiť jedinečné kódy, zalepiť ich po jednom do obálok a každý občan by si anonymne jednu z nich vytiahol, keď by mu sčítací komisár doniesol aj hárky na vyplnenie. A bola by záruka, že každý má iný kód, len nikto by nevedel, že ktorý konkrétne.
Lebo vraj išlo o to, aby mali záruku, že sa každý sčíta len raz.
Napríklad.Konečne to vieš.Kým to takto neurobia,nevyplním nič.
Neverím,že o takejto možnosti nevedeli,skor si myslím,že ju náročky zamietli,lebo by "neplnila účel".
Tweety
29.05.11,08:27
Mohli vytlačiť jedinečné kódy, zalepiť ich o jednom do obálok a každý občan by si anonymne jednu z nich vytiahol, keď by mu sčítací komisár doniesol aj hárky na vyplnenie. A bola by záruka, že každý má iný kód, len nikto by nevedel, že ktorý konkrétne.
Lebo vraj išlo o to, aby mali záruku, že sa každý sčíta len raz.
ALe, ak by si anonymne vybral kód, tú záruku by nemali, nemohli by zistiť, koho už majú sčítaného a koho nie.
Nella_2
29.05.11,08:28
Napríklad.Konečne to vieš.Kým to takto neurobia,nevyplním nič.
Neverím,že o takejto možnosti nevedeli,skor si myslím,že ju náročky zamietli,lebo by "neplnila účel".
len stále neviem, aký "účel" máš na mysli?
Nella_2
29.05.11,08:29
ALe ak by si anonymne vybral kód, tú záruku by nemali, nemohli by zistiť, koho už majú sčítaného a koho nie.
však výsledok by bol toľko ľudí, koľko hárkov s kódmi by sa odovzdalo :D
marleau
29.05.11,08:30
len stále neviem, aký "účel" máš na mysli?
Budúcnosť ukáže.Nezabudni na to myslieť.To je debata na dlho,netreba veriť našim médiám.
Tweety
29.05.11,08:31
však výsledok by bol toľko ľudí, koľko hárkov s kódmi by sa odovzdalo :D
Myslíš. že by ich každý odovzdal, aj tí, čo pri dávkach majú namiesto podpisu len krážiky?
Nella_2
29.05.11,08:31
Budúcnosť ukáže.Nezabudni na to myslieť.To je debata na dlho,netreba veriť našim médiám.
takže to nevieš ani Ty...:rolleyes:
Nella_2
29.05.11,08:32
Myslíš. že by ich každý odovzdal, aj tí, čo pri dávkach majú namiesto podpisu len krážiky?
no veď píšem - bolo by nás len toľko, koľko hárkov by sa odovzdalo... :):D
však počet aj tak vedia zistiť z matrík, či...?
evina
29.05.11,08:35
To je pravda a možno preto teraz vznikol okolo toho taký rozruch... ;)

Určite áno, lebo už čím ďalej tým viac máme toho dosť, že si z nás robia dobrý deň.

Sčítanie ľudu je potrebné podľa mňa /napríklad si pozrite posledný odstavec v pripojenom článku/. Vzhľadom k tomu však, že množstvo údajov o nás úrady majú, má byť pripravené inou formou a samozrejme za menej peňazí a štatistickým úradom a žiadnou externou firmou Už VôBEC súkromnou. K tomu potom štatistický úrad nepotrebujeme, stačí nejaké oddelenie na úrade vlády to nech spolupracuje s externou firmou a pod.... Toto plytvanie vo všeobecnosti v dnešnej dobe, tvrdenia, ktoré nie sú pravdivé /naúpríklD O ANONYMITE/ Už rozčulujú ľudíí stále viac a viac. ODPOVEDE NIEKTORýCH šTáTNYCh úradníkov AJ POLITIKOV Sú totiž na úrovni akokeby sme boli všetci pologramotní a ničomu nerozumeli len tomu čo nám oni vysvetlia......
V dotazníkoch nie sú podľa mňa žiadne problematické otázky, ktpré by sa dali proti nám zneužiť. Ak to bude niekto potrebovať má na to x-tisíc možností iných. Nemôže my však niekto povedať, že dotazník, ktorý označím identifikačným kódom je anonymný a je vraj anonymný len smerom von a nie voči pracovníkom štatistického úradu. Sčítací komisári ani externá firma napríklad nimi nie sú a v menších obciach môžu mať ľudia z toho problém, aj keď si myslím, že tam o sebe vedia všetci viac ako je v dotazníkoch...:rolleyes:

Takže ako už raz dávno bolo povedané v jednom známo českom filme - ide vždy a aj v tomto prípade o vyšší princíp mravní :)a ak by to bolo celé ináč deklarované a pripravené, vypísali by sme a nereptali....


http://www.sme.sk/c/21144/naco-je-potrebne-scitanie-obyvatelstva.html
Ľubomír
29.05.11,08:38
Chceš mi povedať,že chcú zistiť úroveň života na SK len preto,aby ju zlepšili?hahaha

Úroveň života ti okrem teba nikto nezlepši. Je na tebe ako sa bueš mať, takže nemiašaj jablka s hruškami. Si jednoducho paranoik. Toľko problémov s jeným papierom nemá na Slovensku nikto okrem teba. Nebuď ako ten Američan čo na 21.5. prepokladal koniec sveta. Prestaň plakať a hárok navypisuj, keď si myslíš, že ti ubližuje.
Nella_2
29.05.11,08:43
a ak by to bolo celé ináč deklarované a pripravené, vypísali by sme a nereptali....


S týmto plne súhlasím. Stačilo to trošku ináč pripraviť a bolo by to bezproblémové. Okrem toho, čo som už písala, sa vyplnené hárky mohli zalepiť do obálok a tak odovzdať sčítaciemu komisárovi.
Ale sčítanie ako také neodsudzujem. Tie údaje potom využívajú sociológovia, študenti...
marleau
29.05.11,08:44
takže to nevieš ani Ty...:rolleyes:
Niečo tuším,ale som ticho.
marleau
29.05.11,08:46
Úroveň života ti okrem teba nikto nezlepši. Je na tebe ako sa bueš mať, takže nemiašaj jablka s hruškami. Si jednoducho paranoik. Toľko problémov s jeným papierom nemá na Slovensku nikto okrem teba. Nebuď ako ten Američan čo na 21.5. prepokladal koniec sveta. Prestaň plakať a hárok navypisuj, keď si myslíš, že ti ubližuje.
Slovák,keď dostane facku,nastaví druhé líce.Taký Švajčiar nenechá na seba ani krivo pozrieť.Sme iní?
Nella_2
29.05.11,08:46
Niečo tuším,ale som ticho.
Tak niečo naznač z tej Tvojej predtuchy...:)
marleau
29.05.11,08:46
no veď píšem - bolo by nás len toľko, koľko hárkov by sa odovzdalo... :):D
však počet aj tak vedia zistiť z matrík, či...?
Veď nás nechcú spočítať.
Nella_2
29.05.11,08:47
Slovák,keď dostane facku,nastaví druhé líce.Taký Švajčiar nenechá na seba ani krivo pozrieť.Sme iní?
Švajčiari nie sú ale členmi EÚ... a nám toto sčítanie nariaďuje nariadenie EÚ (akurát neprikazuje konkrétny spôsob jeho vykonania - mohli sme si vybrať)
marleau
29.05.11,08:47
Tak niečo naznač z tej Tvojej predtuchy...:)
Slobodu strácame čoraz viac až ju stratíme úplne.Budeme (alebo už sme) novodobí otroci.
Nella_2
29.05.11,08:49
Slobodu strácame čoraz viac až ju stratíme úplne.Budeme (alebo už sme) novodobí otroci.
to akože na základe toho sčítania Ti toto vyšlo?
misoft
29.05.11,08:49
Ľudkovia, robíte okolo toho sčítania akýsi veľký krik. Operujete pojmom "anonymný", ale pritom si mnohí neuvedomujete, že štátna správa má o vás omnoho podrobnejšie údaje, než sa v dotazníku uvádzajú, prihlasujete a registrujete sa na rôznych stránkach (aj tých 60€-vých), na rôznych sociálnych sieťach, pri uzatváraní rôznych zmlúv (mobilní operátori, hypotéky, banky a pod.) a to vám nevadí?
Sčítanie je každých 10 rokov. O otázkach by sa dalo debatovať, ale dôvodom je zistiť, ako vlastne žijeme (na platy sa nepýtali, len chceli vedieť v čom žijeme), koľko je (po sčítaní a vyhodnotení) priemerný vek, akú máme prácu, aké vzdelanie (všetko v priemere!) a to za celú Európu.

Mnohí si myslia, že keď neuvedú, alebo napíšu nezmysly, niečo dosiahnú. Prd makový! Neuvedením sa do počtu dosadí štatistický priemer, uvedením nezmyslu sa tiež uvedie priemer. Ale tým, že niektorí budú uvádzať, že nemajú to, alebo ono, nič nedosiahnu - EÚ im to nedá (ako milodar), len budú konštatovať, že sme chudobnejší a zaostalejší - a takto potom budú na nás vzhliadať - "Aha, pozri, chudobný Slovák, berie nám naše prostriedky.". Výsledok: budeme pre ostatných členov EÚ v ich ponímaní braní ako príťaž, ktorú treba živiť.
Kde je vaša hrdosť, že ste príslušníkmi národa, že ste obyvateľmi štátu? Tuším za dverami vašich obydlí!

Ja osobne vždy a všade vyhlasujem, že som Slovák a NEHANBÍM sa za to!

Trochu tvrdé, ale tak to cítim ja!
marleau
29.05.11,08:50
Švajčiari nie sú ale členmi EÚ... a nám toto sčítanie nariaďuje nariadenie EÚ (akurát neprikazuje konkrétny spôsob jeho vykonania - mohli sme si vybrať)
Som nevedel,že členovia EÚ sú iní ľudia a možu byť ovládaní a klamaní.
marleau
29.05.11,08:51
to akože na základe toho sčítania Ti toto vyšlo?
Na základe sposobu.
Nella_2
29.05.11,08:52
Som nevedel,že členovia EÚ sú iní ľudia a možu byť ovládaní a klamaní.
no bohužiaľ, za členstvo v nejakom spolku sa platí...;)... a hlavne tou slobodou, ako si spomínal.
EÚ je obdoba bývalého RVHP, len v iných rozmeroch
marleau
29.05.11,08:53
Hlavne s inými následkami,vyčkajme.
evina
29.05.11,09:05
Ľudkovia, robíte okolo toho sčítania akýsi veľký krik. Operujete pojmom "anonymný", ale pritom si mnohí neuvedomujete, že štátna správa má o vás omnoho podrobnejšie údaje, než sa v dotazníku uvádzajú, prihlasujete a registrujete sa na rôznych stránkach (aj tých 60€-vých), na rôznych sociálnych sieťach, pri uzatváraní rôznych zmlúv (mobilní operátori, hypotéky, banky a pod.) a to vám nevadí?
Sčítanie je každých 10 rokov. O otázkach by sa dalo debatovať, ale dôvodom je zistiť, ako vlastne žijeme (na platy sa nepýtali, len chceli vedieť v čom žijeme), koľko je (po sčítaní a vyhodnotení) priemerný vek, akú máme prácu, aké vzdelanie (všetko v priemere!) a to za celú Európu.

Mnohí si myslia, že keď neuvedú, alebo napíšu nezmysly, niečo dosiahnú. Prd makový! Neuvedením sa do počtu dosadí štatistický priemer, uvedením nezmyslu sa tiež uvedie priemer. Ale tým, že niektorí budú uvádzať, že nemajú to, alebo ono, nič nedosiahnu - EÚ im to nedá (ako milodar), len budú konštatovať, že sme chudobnejší a zaostalejší - a takto potom budú na nás vzhliadať - "Aha, pozri, chudobný Slovák, berie nám naše prostriedky.". Výsledok: budeme pre ostatných členov EÚ v ich ponímaní braní ako príťaž, ktorú treba živiť.
Kde je vaša hrdosť, že ste príslušníkmi národa, že ste obyvateľmi štátu? Tuším za dverami vašich obydlí!

Ja osobne vždy a všade vyhlasujem, že som Slovák a NEHANBÍM sa za to!

Trochu tvrdé, ale tak to cítim ja!

Myslím, že problém s tým, že sme Slováci tu zatiaľ nikto nemal. Menšej časti prekáža neanonymita - čo s Tebou súhlasím je od veci, lebo na úradoch všetko o nás majú, dokonca aj veľkosť tej kuchyne sa dá vyčítať z vlastníckeho listu, alebo na miestnom úrade - daň z nehnuteľnosti.
Väčšej časti prekáža princíp, nie vlastné sčítanie ľudí, ako píšem vyššie... A k princípom by sme sa mali začať protestne vyjadrovať čoraz viac, aby napríklad budúce sčítanie ľudu nebolo už takto vykonané.....
marleau
29.05.11,09:13
Priraďovanie čiarkového kódu živému tvoru,tobôž človeku,je nedôstojné,urážlivé a malo by byť trestné.
katalóg
29.05.11,09:23
Švajčiari nie sú ale členmi EÚ... a nám toto sčítanie nariaďuje nariadenie EÚ (akurát neprikazuje konkrétny spôsob jeho vykonania - mohli sme si vybrať)
Má úskalia spôsob sčítania?
Nella_2
29.05.11,09:24
Má úskalia spôsob sčítania?
Myslíš spôsob, ktorý bol použitý na Slovensku?
katalóg
29.05.11,09:27
Myslíš spôsob, ktorý bol použitý na Slovensku?
Áno.
Nella_2
29.05.11,09:29
Áno.
No pre niektorých očividne áno...
marleau
29.05.11,09:42
No pre niektorých očividne áno...
Pre každého.Iba niektorí si to uvedomujú a z nich iba niektorí sa proti tomu postavia.Ak nevidíme problém,neznamená,že neexistuje.
terezamaria
29.05.11,10:05
Práve odišla sčítacia komisárka. Keď nenašla chybu na sčítacích hárkoch, tak aspoň sa domáhala dvojhárku s vysvetlivkami. Moc sa jej nepáčilo, že som ho zahodila.
Nezdržala som sa a musela som jej povedať, či ten návod bude Štatistickému úradu chýbať! Som zvedavá, či aj v cigánskych osadách budú pýtať dvojhárky s návodom!:cool::rolleyes:
Nella_2
29.05.11,10:07
Práve odišla sčítacia komisárka. Keď nenašla chybu na sčítacích hárkoch, tak aspoň sa domáhala dvojhárku s vysvetlivkami. Moc sa jej nepáčilo, že som ho zahodila.
Nezdržala som sa a musela som jej povedať, či ten návod bude Štatistickému úradu chýbať! Som zvedavá, či aj v cigánskych osadách budú pýtať dvojhárky s návodom!:cool::rolleyes:
od nás ho nepýtala...:rolleyes:
truch
29.05.11,10:24
Nakoniec som celú famíliu sčítala elektronicky. Vyplnila som len určité kolonky.Nepáči sa mi , žeby naša suseda, sčítacia komisárka, čítala čo som napísala, tak som radšej cez net.
Kazu
29.05.11,12:40
Práve odišla sčítacia komisárka. Keď nenašla chybu na sčítacích hárkoch, tak aspoň sa domáhala dvojhárku s vysvetlivkami. Moc sa jej nepáčilo, že som ho zahodila.
Nezdržala som sa a musela som jej povedať, či ten návod bude Štatistickému úradu chýbať! Som zvedavá, či aj v cigánskych osadách budú pýtať dvojhárky s návodom!:cool::rolleyes:

No mojka, pekne si jej nabúrala systém. Do toho dvojhárku ona určite chcela založiť tie vaše papieriky a na dvojhárok napísať vaše meno, adresu aj s telefónnym číslom. A povedz mi, teraz si to má napísať kde???:eek::D:D:D:D
terezamaria
29.05.11,12:48
No mojka, pekne si jej nabúrala systém. Do toho dvojhárku ona určite chcela založiť tie vaše papieriky a na dvojhárok napísať vaše meno, adresu aj s telefónnym číslom. A povedz mi, teraz si to má napísať kde???:eek::D:D:D:D

No veď práve. :):--- Ale moja chyba, ako keby som nemala počítač. Mohla som jej zasalutovať, že mám vyplnené elektronicky. :):):)
Pohar
29.05.11,12:52
nájdem niekde formulár o byte ktorý sa dá vytlačiť a odovzdať taký?
máme ho zle vyplnený....
veronikasad
29.05.11,12:56
nájdem niekde formulár o byte ktorý sa dá vytlačiť a odovzdať taký?
máme ho zle vyplnený....
sčítaj sa online elektronicky (dnes je posledný termín)

www.scitanie2011.sk (http://www.scitanie2011.sk)
Pohar
29.05.11,13:07
sčítaj sa online elektronicky (dnes je posledný termín)

www.scitanie2011.sk (http://www.scitanie2011.sk)
elektronicky sa nechceme, to sme zamietli hneď- ja som sa pýtala na náhradné formuláre....
kde dostanem náhradný o byte? na mestskom úrade? či od komisárky?
veronikasad
29.05.11,13:08
elektronicky sa nechceme, to sme zamietli hneď- ja som sa pýtala na náhradné formuláre....
kde dostanem náhradný o byte? na mestskom úrade? či od komisárky?
na mestskom úrade určite, možno nejaké náhradné má aj komisárka ... Inak dá sa v nich aj opravovať chybný údaj - spôsob opravy máš v tom priloženom linku.
KarolNagy
29.05.11,13:13
nájdem niekde formulár o byte ktorý sa dá vytlačiť a odovzdať taký?
máme ho zle vyplnený....

Ak sa nechceš sčítať elektronicky, vzory všetkých sčítacích formulárov sú tu: http://www.scitanie2011.sk/neprehliadnite/vzory-scitacich-formularov

Avšak ti nemôžem zaručiť, že ti taký sčítacia komisárka zoberie a že ho nebude musieť prepisovať ani ona.
Pohar
29.05.11,13:15
Ak sa nechceš sčítať elektronicky, vzory všetkých sčítacích formulárov sú tu: http://www.scitanie2011.sk/neprehliadnite/vzory-scitacich-formularov

Avšak ti nemôžem zaručiť, že ti taký sčítacia komisárka zoberie a že ho nebude musieť prepisovať ani ona.
taký som vytlačila...ale je tam podtlačené že "VZOR"...
keď tak behnem ráno na úrad, alebo počkám keď príde komisárka...má prísť zajtra - tak nech mi dá nové tlačivo...Veď to by mali mať opravné nie?
veronikasad
29.05.11,13:17
Pohar, inak mne zostali prázdne, môžem ti ich poslať (lx byt, lx obyvatel)
Pohar
29.05.11,13:19
Pohar, inak mne zostali prázdne, môžem ti ich poslať (lx byt, lx obyvatel)
:)
netreba...ja ráno behnem na úrad...a keď tak - poradím sa s komisárkou...ved ona určite musí mať nejaké...ved nebudem prvá ani posledná čo chce náhradný
ale ďakujeme....za pomoc.
Pohar
29.05.11,13:28
:)
netreba...ja ráno behnem na úrad...a keď tak - poradím sa s komisárkou...ved ona určite musí mať nejaké...ved nebudem prvá ani posledná čo chce náhradný
ale ďakujeme....za pomoc.
volala som na tú informačnú linku...dajú náhradné....aj na úrade, aj komisárka mi dá...takže je to ok....
Rozalka
29.05.11,15:44
Po prečítaní niektorých príspevkov sa mi žiada napísať názov diela W.Shakespeara.
Nella_2
29.05.11,15:57
Mnoho kriku pre nič?
Rozalka
29.05.11,16:04
Mnoho kriku pre nič?



Mnoho kriku pre nič? :)

Zásah!
buchač
29.05.11,16:23
Rozalka Dnes, 06:44 PM
Po prečítaní niektorých príspevkov sa mi žiada napísať názov diela W.Shakespeara.

Celá téma je tak akosi :

Komédia omylov (The Comedy of Errors)

nakoľko je to asi len smiešna

Búrka (The Tempest)

alebo

Sen noci svätojánskej (A Midsummer Night's Dream)

našich ! milovaných "

ale

Koniec všetko napraví (All's Well That Ends Well)
evina
29.05.11,20:11
Celá táto téma mňa zas donútila zamerať sa smerom, ktorý rozoberám celý život a snažím sa mu vyhýbať ako kedy viem - o našej neschopnosti vzájomne sa tolerovať a rešpektovať a vyjadriť svoj názor bez zbytočných osobných zásahov.

Je skupina ľudí, ktorým na sčítaní neprekáža nič, prosím, ok a majú právo to vyjadriť, nevyjadriť, vypísať, olepiť kódom, odovzdať....

Je skupina ľudí, ktorým čo to prekáža, majú právo sa vyjadriť, majú právo sa vyjadriť aj kriticky a nemyslím si, že je treba sa im čudovať prečo robia toľko kriku pre nič... Sú jednoducho iní a majú na celý problém iný názor a majú na to rovnaké právo ako Tí prví....

Ja zvyknem hovoriť, ak sa ľudia nebudú ozývať ak sa im niečo nepáči, možno by sme pri zapaľovaní ohňa škrtali dva kamene o seba alebo čo ja viem čo...
katalóg
29.05.11,21:07
mimotemy
Celá téma je tak akosi :

Komédia omylov (The Comedy of Errors)

nakoľko je to asi len smiešna

Búrka (The Tempest)

alebo

Sen noci svätojánskej (A Midsummer Night's Dream)

našich ! milovaných "

ale

Koniec všetko napraví (All's Well That Ends Well)
katalóg
29.05.11,21:08
mimotemy
Zásah!
Lubaba
29.05.11,21:40
Nevideli ste môjho sčítacieho komisára?
http://www.gif-paradies.de/gifs/gegenstaende/brillen/brille_0005.gif

..a elektronicky už nemôžem, koťuha jedna, neprišiel:D
buchač
30.05.11,09:06
mimotemy

...hm ...mimo témy ???

Preboha živého ....šak točia sa tu myšlienky , jak neviem čo ....hotová paranoja ...

Proste a jasne ...vypíšem , nalepím kód , odovzdám ...

Kto má mindráky , že má to alebo ono viac alebo menej , jeho vec ...nič iné ...

Keby si štát ako taký chcel zistiť niečo konkrétne o určitom človeku , rodine , tak s tým nemá absolútne žiadne problémy ...má na to iné , svoje páky ...

Že samotné sčítanie je o tých zbytočne vyhodených ???...mohlo by byť aj menej , určite by sa dalo , peňazí , to je už o inom ...s týmto názorom súhlasím ...

...atď ...
Tweety
30.05.11,09:22
Nevideli ste môjho sčítacieho komisára?
http://www.gif-paradies.de/gifs/gegenstaende/brillen/brille_0005.gif

..a elektronicky už nemôžem, koťuha jedna, neprišiel:D
Nevidela, ale ak neprišiel, mala si ho ísť hľadať na príslušný úrad.:--- Potom by už on takto očil.:---
evuš
30.05.11,09:37
Presne tak, oni o nás už aj tak "fčecko" vedia, a u nás v dedine si aj pre istotu primyslia :D:D:D...
evuš
30.05.11,09:49
Nevideli ste môjho sčítacieho komisára?
http://www.gif-paradies.de/gifs/gegenstaende/brillen/brille_0005.gif

..a elektronicky už nemôžem, koťuha jedna, neprišiel:D


...fšak už toľko neboj, sčítací príde - má ešte čas do 3.6. ! :D
Rozalka
30.05.11,16:38
Buchačov a môj príspevok dostal ohodnotenie "neužitočné".
K tomu môžem dodať len toľko:
"Trafená hus zagágala ..."
danushka
30.05.11,17:13
Presne tak, oni o nás už aj tak "fčecko" vedia, a u nás v dedine si aj pre istotu primyslia :D:D:D...

Ej veru primyslia a ešte koľko...
mimotemy
V piatok ráno som čakala na zastávke vlaku a nedalo sa nepočuť verejnú ohováračku jednej mojej susedy druhou sesudeou.
Ohováraná suseda má vkusné záhradné jazierko, ktorému sa darí. Čo čert nechcel, nasťahovali sa jej tam dve žabky, ktoré milo krákajú a po večeroch si hudú svoju záhradnú nôtu.
A teraz čujte ponosy druhej susedy:
,,Ta sebe predstafce, tota Viera šebe kupela dva žaby!...nedosc jej štyri psy, čo jej tam okusuju toten plot zo šašu /apropo suseda ma len troch psov/, ešči i žaby jej bulo treba...
Ja ľem čekam, že sebe ešči i kukučku kupi, no povecce, co to tote ľudze ešči nepovymyšľaju...
A to Vam nehutorim, kto šicko u ňich špi prez vikend..."
:eek::eek::eek:

Suseda Vierka je moja priateľka a rozhodla som sa ju obdarovať starými kukučkovými hodinami, čo sme našli na našej chalupe. Nech si ich povesí do záhradného altánku, no nech to porazí, nech má ďaľšia suseda o čom ,,hutoric".:D:D:D

A tak si vravím : chválabohu, že dotyčná nie je ščítacou komisárkou, to by sme mali po ptákách, aj po kukukučkách;)...
Marína
30.05.11,17:17
:D:D:D:D:D
Danuška, ta ty už načisto naša, šak ty hutoriš jak by ši u nas bula rodzena.:D:---
danushka
30.05.11,17:18
Ta ňe? :D :D :D
gilda
30.05.11,17:21
"Sčítacích komisárov by som chcela poprosiť, aby počas tohto týždňa vyvinuli maximálne úsilie pri sčítavaní vo svojom obvode a zabezpečili, pokiaľ je to možné, hladký záver tejto medzinárodnej akcie," povedala šéfka Štatistického úradu Ľudmila Benkovičová.
Tweety
30.05.11,17:23
DAnuš, tak še hutori, že na veľkú dziru, veľkú záplatu, tak kamarátke ešči daco daj, nech majú o čím klebecic.
marleau
30.05.11,17:25
"Sčítacích komisárov by som chcela poprosiť, aby počas tohto týždňa vyvinuli maximálne úsilie pri sčítavaní vo svojom obvode a zabezpečili, pokiaľ je to možné, hladký záver tejto medzinárodnej akcie," povedala šéfka Štatistického úradu Ľudmila Benkovičová.
Presne tak,lebo na rok sa budú do uší nastreľovať plastové tabuľky ako majú kravy v maštali,na ktorých bude kód.No aké by to bolo,keby svetovládcovia mali problémy s poriadkom vo svojom salaši a nemali ovčanov poznačených??Len tak ďalej demokracia.Očakávam rekord v neužitočnom,ale tak vám treba.
gilda
30.05.11,17:38
kto nevie pochopiť, musí pocítiť
marleau
30.05.11,17:42
bohužiaľ neskoro
Kazu
30.05.11,18:29
Ja som dnes naháňala ščítačku a nebola doma. Tak som tie hárky zrolovala a zastrčila do kochlíka s muškátmi pri dverách. O pol hodiny dofrčala celá udýchaná, že na byt potrebuje aj ten druhý čiarový kód. Ani som si nevšimla, že jeden bol vo vnútri obálky a jeden na vonkajšej strane. Mala veru veľké šťastie že sa už nekúri, inak by si ho musela domaľovať fixkou:D:D:D
misoft
30.05.11,19:45
Priraďovanie čiarkového kódu živému tvoru,tobôž človeku,je nedôstojné,urážlivé a malo by byť trestné.
Si teda paranoik!. V takom prípade by si musel žalovať, všetky štátne inštitúcie a hlavne matriky! Pri narodení ti predsa pridelili číslo - tvoje rodné číslo, si očíslovaný! Je to teda nedôstojné? A každé číslo (aj to s alfanumerickými znakmi) sa dá previesť do čiarkového kódu. Pozri sa do občianky (ID karty) - aj tam máš pridelené číslo - žaluj políciu, že ťa nedôstojne označkovala číslom. Na škole si tiež okrem mena označený nejakým číslom - žaluj školu, najlepšie by bolo, keby si žaloval vždy všade všetkých zaradom.

Nechcem ťa urážať, ale tvoje výroky sa mi zdajú, ako keby si sa práve vyliahol. :D
marleau
30.05.11,19:49
Paranoik?
Za to,že mám oči otvorené a hlavu používam aj na iné ako na jedenie?Potom sa nečudujte,že to na Slovensku vyzerá takto a že už aj posteľná bielizeň v nemocnici je nadštandard.Bravoooo.
Zimama
30.05.11,19:57
Presne tak,lebo na rok sa budú do uší nastreľovať plastové tabuľky ako majú kravy v maštali,na ktorých bude kód.No aké by to bolo,keby svetovládcovia mali problémy s poriadkom vo svojom salaši a nemali ovčanov poznačených??Len tak ďalej demokracia.Očakávam rekord v neužitočnom,ale tak vám treba.


Paranoik?
Za to,že mám oči otvorené a hlavu používam aj na iné ako na jedenie?Potom sa nečudujte,že to na Slovensku vyzerá takto a že už aj posteľná bielizeň v nemocnici je nadštandard.Bravoooo.

Mojtybožko, tak ale toto už nemôžeš myslieť vážne, či...???? :eek: Lebo tieto Tvoje scenáre nemajú šťastný koniec - buď zahučíme všetci, alebo sa budeme u Teba striedať počas návštevných hodín v nemocnici (aj posteľnú bielizeň Ti donesiem, ani sa nebudeš musieť pripoistiť...). :cool:
marleau
30.05.11,20:01
Mojtybožko, tak ale toto už nemôžeš myslieť vážne, či...???? :eek: Lebo tieto Tvoje scenáre nemajú šťastný koniec - buď zahučíme všetci, alebo sa budeme u Teba striedať počas návštevných hodín v nemocnici (aj posteľnú bielizeň Ti donesiem, ani sa nebudeš musieť pripoistiť...). :cool:
Niekto si stále myslí,že tým "hore" ide o ľudí?Prečo sa asi máme čoraz horšie?
PotPalo
30.05.11,20:06
Ja sa teda divím že v čom je problém. V minulosti už boli nejaké tie sčítania, a bez problémov. V tomto sčítaní sa nič také kritické nevyplňuje, nepýtajú sa ani že koľko miliónov máte v banke a v ktorej (to už aj tak vedia). Len niekoľko obyčajných informácií. Veď do akéhokoľvek dotazníku toho na seba prezradíte viac. Tak v čom je problém?

Buďme pozorný, to zas chce niekto touto blbosťou odpútať našu pozornosť od iných závažnejších vecí čo sa tu dejú.
marleau
30.05.11,20:08
Nechajte si skákať po hlave,veď stále majú Slovákom čo vziať.
PotPalo
30.05.11,20:18
...
Ja osobne vždy a všade vyhlasujem, že som Slovák a NEHANBÍM sa za to!
...
Ja som tiež Slovák, ale musím sa priznať že sa za to trochu hanbím, hlavne keď som v Rakúsku na výlete. Slováci tam nemajú dobré meno.
Keď vidím čo Slováci vystrájajú... tá špina všade, odpadky hádžu na zem... kradnú (a nielen politici)... Slováci mi pripadajú ako "bieli cigáni". Prepáčte ak som niekoho urazil, ale je to tak.
Zimama
30.05.11,20:35
Niekto si stále myslí,že tým "hore" ide o ľudí?Prečo sa asi máme čoraz horšie?

Ja osobne som si to ani nikdy nemyslela, ale, chvalabohu, žijem "dole", nie "hore"... Škoda len, že nepovieš viac a konkrétne, čo sa vlastne deje a ako sa proti tomu brániť, keď to tak dobre vieš - alebo staviaš archu len pre seba a pre svojich? Každopádne - žiť s myšlienkami, ktoré máš v hlave, Ti nezávidím... (A najhoršie je, že mi už zarástli dierky v ušiach, budú mi musieť vyvŕtať nové.)
Sorry, len ma už začínaš nasie*ť tým vytrvalým a deštruktívnym kuvikaním, tak hádam radšej končím s touto debatou nadobro. :rolleyes:
marleau
30.05.11,20:35
marleau
30.05.11,20:36
Ja osobne som si to ani nikdy nemyslela, ale, chvalabohu, žijem "dole", nie "hore"... Škoda len, že nepovieš viac a konkrétne, čo sa vlastne deje a ako sa proti tomu brániť, keď to tak dobre vieš - alebo staviaš archu len pre seba a pre svojich? Každopádne - žiť s myšlienkami, ktoré máš v hlave, Ti nezávidím... (A najhoršie je, že mi už zarástli dierky v ušiach, budú mi musieť vyvŕtať nové.)
Sorry, len ma už začínaš nasie*ť tým vytrvalým a deštruktívnym kuvikaním, tak hádam radšej končím s touto debatou nadobro. :rolleyes:
kuvikanie..
misoft
30.05.11,20:40
Keď vidím čo Slováci vystrájajú... tá špina všade, odpadky hádžu na zem... kradnú (a nielen politici)... Slováci mi pripadajú ako "bieli cigáni". Prepáčte ak som niekoho urazil, ale je to tak.
Neurazil, len si povedal svoj názor. A čo sa týka toho vyššie - prečo asi sa tak správajú? Pretože tí hore nám to názorne predvádzajú (a vo veľkom), ako porušovať, alebo obchádzať určité normy života. Potom sa nečuduj, že si vravia: "Keď to môže ten pán "hore", môžem to aj ja." A potom to prenášajú do okolia.
katalóg
30.05.11,21:14
Ja som tiež Slovák, ale musím sa priznať že sa za to trochu hanbím, hlavne keď som v Rakúsku na výlete. Slováci tam nemajú dobré meno.
Keď vidím čo Slováci vystrájajú... tá špina všade, odpadky hádžu na zem... kradnú (a nielen politici)... Slováci mi pripadajú ako "bieli cigáni". Prepáčte ak som niekoho urazil, ale je to tak.
Trochu od témy. Téma je sčítanie ľudu. Inak i tak nechápem.
katalóg
30.05.11,21:36
Ja sa teda divím že v čom je problém. V minulosti už boli nejaké tie sčítania, a bez problémov. V tomto sčítaní sa nič také kritické nevyplňuje, nepýtajú sa ani že koľko miliónov máte v banke a v ktorej (to už aj tak vedia). Len niekoľko obyčajných informácií. Veď do akéhokoľvek dotazníku toho na seba prezradíte viac. Tak v čom je problém?

Buďme pozorný, to zas chce niekto touto blbosťou odpútať našu pozornosť od iných závažnejších vecí čo sa tu dejú.
800 príspevkov a tento podľa mňa prvý k veci.
Pre smietku ľudia nevidia brvno.

Robí sa to napr. aj takto:
http://zpravy.idnes.cz/barta-nas-chodil-kontrolovat-popisuje-brigadnik-gerilu-vv-pnv-/domaci.asp?c=A110526_211352_domaci_hv
Tiež akože veci verejné.:-) Aj "sčítanie na Slovensku" je vec verejná...
A rôzne iné hry.

Či tam ide kód alebo nie, nie je až také podstatné. Ale aké údaje budú pod čiarovým kódom. A aký dopad budú mať tieto údaje po sčítaní.
Ktorá časť obyvateľstva najviac zneužije nepravdivé údaje vo svoj prospech a verejne si o tom dovolí hovoriť v médiu? Prečo zákon umožňuje uviesť v sčítaní nepravdivý údaj?
Ako sa údaje zneužijú?

Podobnosť:
Musím štátu zaplatiť dane.
Môžem štátu zaplatiť dane.
Možnosť voľby? Slobodné rozhodnutie každého jednotlivca? Aký dopad by to malo pre štát? Aký pre jednotlivca? Tak prečo zrazu taká benevolencia?

Kde sa sa dvaja bijú, tretí víťazí. Také jednoduché.
Slayer666
30.05.11,22:11
Slobodu strácame čoraz viac až ju stratíme úplne.Budeme (alebo už sme) novodobí otroci.

A pridu styria jazdci a otvoria siedmu pecat. A svet pohlti temnota, voda sa zafarbi na cerveno a kobylky mi obzeru tymian na balkone. Frankie Zappa mal s tym vodikom tusim naozaj pravdu...
gilda
31.05.11,03:58
A pridu styria jazdci a otvoria siedmu pecat. A svet pohlti temnota, voda sa zafarbi na cerveno a kobylky mi obzeru tymian na balkone. Frankie Zappa mal s tym vodikom tusim naozaj pravdu...
Slayer 666, spochybňuješ svojich 666 ???
veronikasad
31.05.11,04:55
kuvikanie..
marleau, čakala som, že sa zachováš ako "chlap" a prídeš nám to kuvikanie vysvetliť na stretko (kde si bol prihlásený).

Zdá, že, že sa ti lepšie "kuviká" anonymne - cez obrazovku PC ...
marleau
31.05.11,05:21
marleau, čakala som, že sa zachováš ako "chlap" a prídeš nám to kuvikanie vysvetliť na stretko (kde si bol prihlásený).

Zdá, že, že sa ti lepšie "kuviká" anonymne - cez obrazovku PC ...
Prepáčte,že som musel ísť s priateľkou na pohotovosť (o pol druhej),ako isto viete,má sklerózu multiplex.Ale starosti bežných ľudí nikoho netrápia,hlavne,že budeme mať svetovládu.
veronikasad
31.05.11,05:25
marleau
31.05.11,05:27
Prepáčte,že som musel ísť s priateľkou na pohotovosť (o pol druhej),ako isto viete,má sklerózu multiplex.Ale starosti bežných ľudí nikoho netrápia,hlavne,že budeme mať svetovládu.
Pre mňa je pohotovosť aj obvodný lekár,jednoducho lekáááár,ktorého sme potrebovali,lebo ja som stavbár....V takej chvíli nerozlišujem,ako sa čo volá.
evuš
31.05.11,05:48
Nechajte si skákať po hlave,veď stále majú Slovákom čo vziať.

...nie, mne teda nie, moje svedomie mi určite nevezmú... :D
Gapo
31.05.11,06:35
Prosím Vás už nestrašte, ja sa bojím už teraz pozrieť z okna, nie ešte vyjsť von. Čo keď mi ešte aj vlasy spočítajú:eek:
Katarina
31.05.11,06:46
Všetci čo máte zajacie úmysli, doporučujem aby ste sa sčítali. Ide tu o niečo viac, než odpovedať na tie otázky, na ktoré odpoveď už štát pozná. Veď si vezmite údaje z DÚ, soc. a zdrav. poisťovne, z katastra nehnutelnosti, z matriky, krstné listy atď. Rôzne žiadosti, kde počnúc od rodného čísla po ukončné vzdelanie a mesačný príjem ste už viackrát uviedli všetko. Ide tu hlavne o prerozdelenie peňazí zo štátnej pokladne na jednotlivé účely, napr. cirkev, zistenie počtu národnostných menších atď. Tie vyhodené meniaze samozrejme aj mňa trápia a dúfam, že toto sčítanie sa uskutočňuje posledný krát. Ćítala som v tlači, že pani národniarka sa nebude sčítavať, bude o jedného Slováka menej, ale potom nech ju netrápi , že napr. občan romskej narodnosti sa bude hlásiť za maďara, ktorých ona má v žalúdku. Spojme sa a splňme si svoje občianske povinnosti, veď nakoniec kto nechce nie je povinný zodpovedť všetky otázky.A nakoniec tým, či sa sčítate, alebo nie na súčasnej hospodárskej a sociálnej politike štátu nič nezmeníte.Horšie to bude ak sčítanie bude zmarené a peniaze vyhodené do luftu.
gypsynka
31.05.11,07:03
A nakoniec tým, či sa sčítate, alebo nie na súčasnej hospodárskej a sociálnej politike štátu nič nezmeníte.


Veď práve to...
Slayer666
31.05.11,07:52
Slayer 666, spochybňuješ svojich 666 ???

Ved 666 je cislo cloveka, nie?:--- Nie, nespochybnujem a myslim, ze ludstvo sa samo do podobnych teplych krajov raz privedie, nebude na to potrebovat ani Jezisa ani Satana.
truch
31.05.11,07:55
Bola som spokojná sama so sebou ako som sa perfektne a rýchlo sčítala elektronicky. Teraz som zistila, že som mala vyplniť aj za byt, ja som vyplnila len dom, veď byt nemám:(
marleau
31.05.11,08:46
Nikoho nenapadlo,na čo je komu adresa mojho zamestnávateľa?
Ak má ísť skutočne o zistenie úrovne života na Slovensku a vzdelanie,prečo tam nebola otázka cudzích jazykov,odvetvie v zamestnaní,otázka,čo by sme chceli zlepšiť (napr. desať oblastí)?
Llívia
31.05.11,10:52
Všetci čo máte zajacie úmysli, doporučujem aby ste sa sčítali. Ide tu o niečo viac, než odpovedať na tie otázky, na ktoré odpoveď už štát pozná. Veď si vezmite údaje z DÚ, soc. a zdrav. poisťovne, z katastra nehnutelnosti, z matriky, krstné listy atď. Rôzne žiadosti, kde počnúc od rodného čísla po ukončné vzdelanie a mesačný príjem ste už viackrát uviedli všetko. ...


Nikoho nenapadlo,na čo je komu adresa mojho zamestnávateľa?...

Na čo komu vôbec je názov môjho zamestnávateľa, keď tieto údaje eviduje Sociálna poisťovňa? :confused: Prečo ma štát obťažuje s takouto kravinou?
Na čo je komu dobré vedieť, kedy som sa prisťahovala do miesta terajšieho pobytu? :confused:
Llívia
31.05.11,10:53
...Ide tu hlavne o prerozdelenie peňazí zo štátnej pokladne na jednotlivé účely, napr. cirkev, ...
Vraj cirkev dostáva peniaze podľa počtu duchovných, nie podľa počtu ľudí, ktorí sa k nej či už dobrovoľne, alebo nasilu hlásia. ;) Ak je to skutočne tak, je táto otázka úplne zbytočná.
veronikasad
31.05.11,10:54
Lívia, ale nie je počet duchovných limitovaný počtom veriacich ?
erzet
31.05.11,12:04
23. som volal na MÚ, že sa chcem sčítať a ešte nemám sčítacie hárky. Pred tým mi syn volal, že on sa sčíta v Bratislave, aby som nebral jeho hárky. Bol piatok, ráno som poslal SMS jednému funkcionárovi, ktorý má na starosti sčítanie a ktorý je zhodou okolností môj známy, na MÚ, že sa chcem sčítať elektronicky a ešte nemám hárky. vzápätí sa mi ozval mobil že nevie ako je to možné, ale že komisárka o 16:00 príde. Lialo ako z vedra. Prišla. Stihol som jej spýtať prečo u mňa ešte nebola, poľutovať ju, že keby bola prišla skôr nemusela zmoknúť a informovať ju že tu mám trvalé bydlisko, byt je synov a ja mám pol bytu za cestou. Vyplniť, tu máte trvalé bydlisko. Strčila mi do hrste tri obálky a rýchlo do dažďa odišla. Myslel som: obyvateľ, byt, chalupa. V sobotu som si sadol k PC a idem na to. "A" obyvateľ, vyplním, idem ďalej a zasa "A" obyvateľ. Čo sa deje. Zistil som. Ako na potvoru, ako prvý formulár som vyplnil synov a odoslal. Druhý, no čo robiť, to som bol ja, tak takmer identicky som ho vyplnil a odoslal. V treťom nebol problém. Všetko v poriadku odišlo, ale ako poctivý blbec som volal na štatistiku do TN, povedal som im čo sa stalo. Vraj taký prípad ešte nemali. Zobrala si odo mňa meno, priezvisko a bydlisko a "po ptákoch".
Teraz k "jadru pudla". Tak, a teraz je o jedného obyvateľa na Slovensku viac. A čo identifikátor? Kto zistí že je tam jeden obyvateľ navyše? Viac ma nik nekontaktoval a aj čís. mobilu som jej dal.
ajale
31.05.11,12:29
neviem, ci to tu uz bolo spominane, necitala som vsetky prispevky, ale mi tieto otazky na scitacich harkoch pripomenuli opat nase stare, socialisticke sposoby. Len preto, aby mali prehlad aj o veciach, do ktorych ich nic nie je.
Ked som bola dieta, prisli k nam takyto "scitaci komisari' do skoly, a kedze sa spoliehali na to, ze deti su blbe a nevedia klamat, otazky davali nam.... Kolko hydiny mame a akej, ci mame CB televizor a kolko ich mame. A kedze sme mali dva CB televizory, kratko po "scitani" nam jeden z nich jednoducho prisli zobrat.:mad:
No, bolo tam dost nevhodnych otazok. Hlavna vec, ze bolo napisane, ze musime odpovedat na vsetky otazky a pravdivo, ale pritom ma presviedcala sc. komisarka, ze staci odpovedat len na preve 4 body.:D
Mojej malej dcerke prisli dva formulare do dvoch roznych miest.:eek:
Mali sme chut pri otazkach, ci mame internet, napisat, ze NIE, len sme nan pripojeni:rolleyes:
Vztahy medzi clenmi domacnosti, bola tiez zle zadana otazka. Manzel/manzelka mi dalo, ale syn/dcera uz nie i ked mam s obomi vztah a su obaja clenmi mojej domacnosti.:(
Katarina
31.05.11,12:37
Vzťahy medzi členmi domácnosti nie je zle zadaná otázka, skôr si to podľa mňa zle pochopil. Na tvoj sčítací hárok si mal uviesť osoba na čele domácnosti, manželka na svoj sčítací hárok - manželka, syn na svoj sčítací hárok - syn , dcéra na svoj sčítací hárok -dcéra.
Paula
31.05.11,12:55
Vzťahy medzi členmi domácnosti nie je zle zadaná otázka, skôr si to podľa mňa zle pochopil. Na tvoj sčítací hárok si mal uviesť osoba na čele domácnosti, manželka na svoj sčítací hárok - manželka, syn na svoj sčítací hárok - syn , dcéra na svoj sčítací hárok -dcéra.


Čelo poznám také ľudské /človečie/zvieracie a potom ešte aj muzikantské...ale také na domácnosti som ešte nevidela ;)
Katarina
31.05.11,13:04
Čelo poznám také ľudské /človečie/zvieracie a potom ešte aj muzikantské...ale také na domácnosti som ešte nevidela ;)

Na čele, koho čoho? Čelo, kto,čo ? V sčítacom hárku je možnosť osoba na čele bytovej domácnosti, a to je jeden z členov z rodiny.:)
Paula
31.05.11,13:15
No dobre, ja ani po prednáške z gramatiky v domácnosti čelo nenachádzam :)
Nella_2
31.05.11,13:45
Vzťahy medzi členmi domácnosti nie je zle zadaná otázka, skôr si to podľa mňa zle pochopil. Na tvoj sčítací hárok si mal uviesť osoba na čele domácnosti, manželka na svoj sčítací hárok - manželka, syn na svoj sčítací hárok - syn , dcéra na svoj sčítací hárok -dcéra.
Možno je trošku zavádzajúca tá otázka. Ale cieľom je vedieť zloženie rodiny a vzťahy jednotlivých členov k niekomu - ktorý sa určí ako ten "hlavný"
Čiže ak žije v jednej domácnosti stará mama, jej dcéra s manželom a deťmi (prípadne ešte deti tých detí :D), tak sa určí ich vzájomný príbuzenský vzťah a to sa musí vo vzťahu k jednej osobe. Keď bude hlavnou osobou tá stará mama (akože podľa veku napríklad), tak potom ostatní budú "dcéra", "zať", "vnuk", "vnučka"... ale keby bol hlavnou osobou manžel dcéry, tak stará mama bude "svokra" atď... :)
Paula
31.05.11,13:53
Možno je trošku zavádzajúca tá otázka. Ale cieľom je vedieť zloženie rodiny a vzťahy jednotlivých členov k niekomu - ktorý sa určí ako ten "hlavný"
Čiže ak žije v jednej domácnosti stará mama, jej dcéra s manželom a deťmi (prípadne ešte deti tých detí :D), tak sa určí ich vzájomný príbuzenský vzťah a to sa musí vo vzťahu k jednej osobe. Keď bude hlavnou osobou tá stará mama (akože podľa veku napríklad), tak potom ostatní budú "dcéra", "zať", "vnuk", "vnučka"... ale keby bol hlavnou osobou manžel dcéry, tak stará mama bude "svokra" atď... :)



Tak tak tak :). A na čele môže byť aj najviac rozkazovačný človek, alebo najviac zarábajúci človek, alebo pes, ktorý terorizuje všetkých ostatných členov .....ale potom by mal mať na čele, že je na čele :cool:. Domácnosť nemá ani telo ani čelo...no, už radšej idem , pekný dník vám prajem .
Nella_2
31.05.11,14:02
ale veď "čelo" má význam aj "vedúce postavenie" :)
"byť na čele", "stáť na čele" ;)
Halli
31.05.11,14:24
U nás doma som väčšinou ja na čele a potom mi to horúce čelo občas schladí moja polovička:D Takže ja som si dala do sčítania, že som na čele a manžela som začiarkla ako klimatizáciu :D
Gapo
31.05.11,15:09
Dnes ma vymákli z notariátu, že vraj budem zemepán.
No vida, keď sa chce, nájdu si čo potrebujú aj bez sčítania.:confused:
Lubaba
31.05.11,15:35
Nevidela, ale ak neprišiel, mala si ho ísť hľadať na príslušný úrad.:--- Potom by už on takto očil.:---

Zajtra ho pohľadám u jeho šéfa, a pre istotu beriem zo sebou http://i235.photobucket.com/albums/ee69/buxtehudeoma/SMILEY/autumn/abacus.gif, ale čo keď nebudú mať "lubabin kód?"
Ľubomír
31.05.11,15:44
Niekto si stále myslí,že tým "hore" ide o ľudí?Prečo sa asi máme čoraz horšie?

Človeče, ty si naozaj chorý. Nechaj sa liečiť. Máš tu množstvo príspevkov, ktoré iba niečo okecávajú, ale nič konkretné si nepovedal. Myslím si, že hlavu máš iba nato aby si mal kde dať prilbu.
katalóg
31.05.11,16:41
Kde všade sa dá zistiť národnosť okrem matrík?
Paula
31.05.11,16:58
Kde všade sa dá zistiť národnosť okrem matrík?


Netuším, ale je mimo oblasť môjho chápania napr. , prečo sa na našom konci zemeguľky určoval jazyk materinský podľa jazyka/národnosti oteckov:cool:. A terazky sa určuje podľa koho/čoho :confused:
Zita5
31.05.11,17:03
Táto téma ešte stále žije sčítaním obyvateľstva ?;):)
Tweety
31.05.11,17:07
Táto téma ešte stále žije sčítaním obyvateľstva ?;):)
Zitka, to nie je len tak, sčítať toľko obyvateľov s kódmi i bez nich, chce to nejaký ten čas. :---:cool: Asi by to chcelo Da Vinciho kód.:)
evina
31.05.11,17:12
Ja zas trocha nerozumiem, že ak má niekto obavy zo zneužitie údajov prečo je psychopat alebo chorý na hlavu?

Ináč otázka o "čele domácnosti" je tiež dobrá, keď sme si pred ústavou všetci rovní. :D

Ja som hárky už konečne našla v schránke :eek:, vyplním, aj okódujem, ale súhlasím so všetkými, ktorí hovoria o bezduchosti otázok, sčítania oblastí, o ktorých štát už informácie má a chápem aj tých, ktorí majú obavy zo zneužitia najmä v oblasti vierovyznania a národnosti na akejkoľvek možnej úrovni. A myslím si, že napríklad poskytovanie údajov prostredníctvom RL zamestnávateľa do SP alebo na DÚ je iná káva ako napr. poskytovanie týchto údajov prostredníctvom x-tisíc sčítacích komisárov a pod.
Mňa na celej veci naštval princíp ako som už asi 3krát napísala. Sčítanie nie je anonymné ak lepíme čiarové kódy, prípadne sčítací komisár za rohom označuje náš hárok :D,. mali nám to dať podpísať a nepovedala by som nič, ale nemám rada ak sa jedno hovorí a druhé koná.....
misoft
31.05.11,17:13
Asi by to chcelo Da Vinciho kód.
A to všetko ešte kódovať Enigmou (vylovenou z nejakej nemeckej ponorky).
Llívia
31.05.11,17:33
veronikasad Dnes, 01:54 PM
Lívia, ale nie je počet duchovných limitovaný počtom veriacich ?

To neviem, pre mňa sú to len ďalší darmožráči platení z mojich peňazí.
marleau
31.05.11,17:34
Táto téma ešte stále žije sčítaním obyvateľstva ?;):)
Na to bola založená.Čo sa tu majú ospevovať domáce zvieratá?
marleau
31.05.11,17:45
Ja zas trocha nerozumiem, že ak má niekto obavy zo zneužitie údajov prečo je psychopat alebo chorý na hlavu?

Ináč otázka o "čele domácnosti" je tiež dobrá, keď sme si pred ústavou všetci rovní. :D

Ja som hárky už konečne našla v schránke :eek:, vyplním, aj okódujem, ale súhlasím so všetkými, ktorí hovoria o bezduchosti otázok, sčítania oblastí, o ktorých štát už informácie má a chápem aj tých, ktorí majú obavy zo zneužitia najmä v oblasti vierovyznania a národnosti na akejkoľvek možnej úrovni. A myslím si, že napríklad poskytovanie údajov prostredníctvom RL zamestnávateľa do SP alebo na DÚ je iná káva ako napr. poskytovanie týchto údajov prostredníctvom x-tisíc sčítacích komisárov a pod.
Mňa na celej veci naštval princíp ako som už asi 3krát napísala. Sčítanie nie je anonymné ak lepíme čiarové kódy, prípadne sčítací komisár za rohom označuje náš hárok :D,. mali nám to dať podpísať a nepovedala by som nič, ale nemám rada ak sa jedno hovorí a druhé koná.....
Vždy som si myslel,že porada je o názoroch a radách.No už viackrát som sa presvedčil,že keď niekomu nepasuje nejaký názor,musí byť za to aj patrične pomenovaný..,
Odpoveď na príspevok 935:áno,aj to nám vadí,ale viac mi vadí,že napriek tomu,že už to majú,platíme za to (každý občan cca 5,50 eura),viac mi vadí,že to spracuje súkromná firma a najviac mi vadí,že vám je to mnohým ľahostajné,hlavne,že v iných témach vyplakávate,ako to tu na Slovensku zle funguje.
Zita5
31.05.11,17:52
Na to bola založená.Čo sa tu majú ospevovať domáce zvieratá?

Ale však ja som to chcela obrátiť na srandu, pevne verím, že si to tak aj zobral:)
marleau
31.05.11,17:53
zobral
veronikasad
31.05.11,17:59
Vždy som si myslel,že porada je o názoroch a radách.No už viackrát som sa presvedčil,že keď niekomu nepasuje nejaký názor,musí byť za to aj patrične pomenovaný..,
Odpoveď na príspevok 935:áno,aj to nám vadí,ale viac mi vadí,že napriek tomu,že už to majú,platíme za to (každý občan cca 5,50 eura),viac mi vadí,že to spracuje súkromná firma a najviac mi vadí,že vám je to mnohým ľahostajné,hlavne,že v iných témach vyplakávate,ako to tu na Slovensku zle funguje.
Marleau, súhlasím - porada je o názoroch, radách a rešpektovaní iných. Len ty to akosi nedokážeš. Ku každému príspevku, ktorý vybočuje z tvojho radu, musíš pridať komentár. Ver, že to už niektorých (vrátane mňa) unavuje ...
marleau
31.05.11,18:06
Marleau, súhlasím - porada je o názoroch, radách a rešpektovaní iných. Len ty to akosi nedokážeš. Ku každému príspevku, ktorý vybočuje z tvojho radu, musíš pridať komentár. Ver, že to už niektorých (vrátane mňa) unavuje ...
Pridaním komentára vyjadrím názor.Ak mám pocit,že viem o tom niečo napísať,tak to urobím.Alebo si mám zrušiť konto na porade??
Rozdiel je ten,že nikomu nenadávam.Prednedávnom mi niekto napísal:čo sa ozývaš,kto sa pýtal na tvoj názor?Tak sa pýtam??
SMIEM PRISPIEVAŤ ALEBO NIE?????????????????????????????
Nella_2
31.05.11,18:13
čo by si nesmel? nikoho neurážaš... neporušuješ etiketu Porady, tak môžeš.;)
evina
31.05.11,18:14
Marleau, súhlasím - porada je o názoroch, radách a rešpektovaní iných. Len ty to akosi nedokážeš. Ku každému príspevku, ktorý vybočuje z tvojho radu, musíš pridať komentár. Ver, že to už niektorých (vrátane mňa) unavuje ...

Veronika, tu prepáč, nemôžem s Tebou súhlasiť. Svoje komentáre pridávame všetci. Čo som ja čítala túto tému komentáre s istými pomenovaniami skôr prischli Maleau ... a na komentáre nemusíme reagovať. . .
veronikasad
31.05.11,18:18
evina, ty vyjadruješ svoj názor, ale nevnucuješ ho iným. Z jeho príspevkov to tak necítim ... A hlavne nekomentuješ rozhodnutie (sčítať sa) iných. A v tom vidím rozdiel ...
marleau
31.05.11,18:19
Končím na porade.Poradí mi niekto ako alebo mám založiť novú tému?
veronikasad
31.05.11,18:21
Prečo by si mal končiť. Skončí sčítanie, pridáme zopár hlasov za vyriešené a bude po srande. (téma sa uzatvorí).

Ak by si chce aby po tebe nezostalo ani pamiatky, musel by si pracne mazať všetky svoje príspevky ...
lujza.j
31.05.11,18:28
u nás sčítací komisár nebol, natlačil nám to do schránky:eek: ja som to potom natlačila do skartovačky:D:D:---
Paula
31.05.11,18:37
u nás sčítací komisár nebol, natlačil nám to do schránky:eek: ja som to potom natlačila do skartovačky:D:D:---


:D
evina
31.05.11,18:41
u nás sčítací komisár nebol, natlačil nám to do schránky:eek: ja som to potom natlačila do skartovačky:D:D:---

U nás to tiež natlačil do schránky, ale asi má šťastie, nevlastním skartovačku ...:D
evina
31.05.11,18:49
Neviem, neviem. Ja som skôr mala pocit, že on sa obracal na všetkých v množnom čísle so svojím osobitým názorom a konrétnych komentárov k jeho nevôli voliť bolo skôr na jeho adresu, preto som mala potrebu to napísať. Ale prosím je to vec názoru.....
Petra Nová
31.05.11,19:08
Sčítala som sa už dávno. Elektronicky. Bolo to pohodlné a celkom jednoduché. Nemala som problém so žiadnou otázkou. Len pri výmere bytu som si ju overila v papieroch, aby som náš dobrý štát neklamala. Keď som skončila, vytlačila som si potvrdenia o tom, že som sa sčítala. Tieto som odovzdala pani komisárke dnes, keď v dome zbierala hárky, a to aj napriek tomu, že bola informovaná o tom, že som sa už sčítala. Milo ma tým prekvapila. Tak pre mňa celá akcia skončila. A mala som dobrý pocit z toho, že som pre môj štát urobila aspoň niečo(okrem platenia daní), čo odo mňa potreboval.

P.S. Prepáčila som štátu aj to, že mi spočiatku tvrdil, že sčítanie je anonymné.
gilda
01.06.11,06:49
Ved 666 je cislo cloveka, nie?:--- Nie, nespochybnujem a myslim, ze ludstvo sa samo do podobnych teplych krajov raz privedie, nebude na to potrebovat ani Jezisa ani Satana.

"Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy, lebo je to číslo človeka. Jeho číslo je šesťsto šesťdesiat šesť."
Číslo človeka je pretože: "Vezmi číslo 666, ktoré v dobrých aj zlých pomeroch označuje buď dokonalého človeka alebo človeka diabolského! Rozdeľ lásku v človeku práve na 666 dielov a z toho daj Bohu 600, blížnemu 60 a sebe ponechaj 6! Ak však dávaš Bohu 6, blížnemu 60 a sebe 600 dielov, isto slúžiš diabolskému princípu!"(Biblia)
Máš pravdu: "ludstvo sa samo do podobnych teplych krajov raz privedie" -
bez použitia rozumu, vedome aj nevedome svojim konaním nahrávajúc diablovmu princípu určite. Mozog máme všetci, rozum len niektorí.
Mária27
01.06.11,08:36
Etiketa porady
20. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.

Nie je to ani také dôležité, ani také múdre, aby si to vyfarbovala.
gilda
01.06.11,09:04
Nie je to ani také dôležité, ani také múdre, aby si to vyfarbovala.
Tvoj názor. Ja to naopak považujem za dôležité a bibliu, z ktorej som citovala za múdru. Presvedčila si ma, že úprava textu má význam.
gilda
01.06.11,09:35
Pre Máriu27: Doporučujem, prezri si diskusiu a zistíš, že nás "krikľúňov" je tu viac. Svoj príspevok o etikete by si mala tiež zvýrazniť.
Llívia
01.06.11,09:36
Katarina
01.06.11,10:03
Pekne, rýchlo a potichučky sa sčítajte :)ak ste sa ešte nesčítali. Kto sa nechce sčítať, nech sa nesčíta:(, je to každého osobná vec, aj keď ja osobne tento postup neschvaľujem. Len vás prosím nepíšte už mimotemy. Ďakujem:)
2009
01.06.11,11:03
mimotemy Nebojte sa sčítania ľudu s čiar.kódom :rolleyes:
katalóg
01.06.11,11:31
Llívia
01.06.11,11:57
Pekne, rýchlo a potichučky sa sčítajte :)ak ste sa ešte nesčítali. Kto sa nechce sčítať, nech sa nesčíta:(, je to každého osobná vec, aj keď ja osobne tento postup neschvaľujem. Len vás prosím nepíšte už mimotemy. Ďakujem:)

Myslíš mimo zadania tejto témy:


Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?

Lebo to si aj ty a v podstate všetci od prvej stany. ;););)
gilda
01.06.11,12:10
mimotemy Nebojte sa sčítania ľudu s čiar.kódom :rolleyes:
Priložené súbory http://www.porada.sk/images/attach/doc.gif Objednavka_pizzy_v_roce_2015_v_EU.doc (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=76691&d=1306929830) zatiaľ zábavné, vôbec nie mimo témy
katalóg
01.06.11,12:15
Netuším, ale je mimo oblasť môjho chápania napr. , prečo sa na našom konci zemeguľky určoval jazyk materinský podľa jazyka/národnosti oteckov:cool:. A terazky sa určuje podľa koho/čoho :confused:
Už som to uviedla v príspevku č. 740, ak myslíš podľa jazyka...
"Nuž a komisári sa v mnohých prípadoch nepýtali na materinskú reč, ale na to, či človek vie (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=823&pr=0.12&w_id=7262&tstamp=1306448029&pid=785&cd=a79ae0b2da63e769bdfe19c68df81ecc&f=1) po maďarsky a či maďarčinu používa v dorozumievacom styku. Ak áno, tak ho zapísali ako Maďara.

Len tak sa mohlo stať, že v čisto slovenskom Turci napočítali komisári z celkového počtu 55 703 obyvateľov až 5 560 príslušníkov maďarskej národnosti, teda celých 10 percent. Podľa Jána Páričku, ktorý neskôr analyzoval (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=967&pr=0.1&w_id=1770&tstamp=1306448029&pid=785&cd=e703a70f9dc5f633e1e248f87131ad3a&f=1) tieto údaje v časopise Prúdy, išlo zväčša o "odvislých úradníkov a zamestnancov v štátnych dielňach na Vrútkach", ktorí sa rozpakovali trvať na svojom slovenskom pôvode.

Vďaka tejto, s prepáčením metodike, žilo na území Slovenska v roku 1910 vyše 881-tisíc (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=795&pr=0.1&w_id=9475&tstamp=1306448029&pid=785&cd=48b6743b23ccc94bc40a55008bd2a0b2&f=1) Maďarov. Čiže takmer o 360-tisíc viac ako v roku 2001. Pre niektorých maďarských historikov a politológov prosté porovnanie týchto údajov z dvoch sčítaní dokumentuje postupné vymieranie jednej menšiny. Možno však brať východiskové číslo ako bernú mincu, keď vieme, ako vzniklo?"

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/scitanie-byv...#ixzz1NV5IJXIy (http://spravy.pravda.sk/scitanie-byvalo-bicom-na-mensiny-do5-/sk_domace.asp?c=A110524_103039_sk_domace_p23#ixzz1 NV5IJXIy)


Do akej miery nás majú viac znepokojovať kódy to nech si zváži každý sám, ale rovnako by mal každý zvážiť či sa zúčastní sčítania, tak ako písala i Katarina v http://www.porada.sk/1755845-post914.html

Aká metodika sa uplatňuje v tomto sčítaní?
2009
02.06.11,14:29
O 19:30 ma idú sčítať. Tak je to aspoň vypísané na bráne. Tak sedím doma a čakám :)
Gapo
02.06.11,15:37
Ta sa máš :)
misoft
02.06.11,15:51
O 19:30 ma idú sčítať. Tak je to aspoň vypísané na bráne. Tak sedím doma a čakám A pero máš v ruke nachystané a okuliare na nose nasadené? :D:D:D
2009
02.06.11,15:51
Možno ho ukecám nech to vyplní za mňa a je to :---:---
Gabi03
02.06.11,16:31
Tak ja som sa sčítala, aj celú rodinu aj dom aj byt elektronicky hneď v prvý deň. Dalo tam možnosť, že uložiť a neodoslať, a v prípade, ak ja neskôr neodošlem, tak sa to odošle samo v posledný deň... či tak nejak. Tak ja v pohode, že svoju povinnosť som splnila, mi predvčerom ani nie komisárka, ale teta z obecného volá, že sme to nevyplnili. Ja nahnevaná, že elektronické sčítanie nefunguje a úplne znechutená, že to budem musieť absolvovať celé. No tetu medzitým napadlo, že my sme dostali náhradné či aké čiarové kódy (nebývame v mieste trvalého pobytu) a zrazu už nás mala. Ďalej už nič nechcela, ale obávam sa, že toto ešte nie je koniec.
2009
02.06.11,16:50
Nuž ja som asi bezdomovec. Nedoniesli mi ani sčítací hárok. Zvláštne. Alebo......., že by nie? Som rozvedená a bývam inde. ;).
Hm.. čo s tými čo bývajú v podnájme alebo majú trvalé bydlisko inde???
Gina Er
02.06.11,17:38
Tak ja som sa sčítala, aj celú rodinu aj dom aj byt elektronicky hneď v prvý deň. Dalo tam možnosť, že uložiť a neodoslať, a v prípade, ak ja neskôr neodošlem, tak sa to odošle samo v posledný deň... či tak nejak. Tak ja v pohode, že svoju povinnosť som splnila, mi predvčerom ani nie komisárka, ale teta z obecného volá, že sme to nevyplnili. Ja nahnevaná, že elektronické sčítanie nefunguje a úplne znechutená, že to budem musieť absolvovať celé. No tetu medzitým napadlo, že my sme dostali náhradné či aké čiarové kódy (nebývame v mieste trvalého pobytu) a zrazu už nás mala. Ďalej už nič nechcela, ale obávam sa, že toto ešte nie je koniec.
Je to koniec,prečo by nie? :)
KEJKA
02.06.11,19:45
ja som najskor vyplnila elektronicky hárok za osoby, potom na urgenciu aj za dom. Prišli po tretí raz, že som nevypísala hárok za byt. To ma ani nenapadlo pozrieť, ekd som písala o dome.
TAk som sa vyjadrila, že už nič vypisovať nebudem, a ak chcú, tak nech si to vypíšu sami. Teda slušne s úsmevom a ona to zobrala vážne a vypíše to za mňa.
Zimama
02.06.11,20:02
ja som najskor vyplnila elektronicky hárok za osoby, potom na urgenciu aj za dom. Prišli po tretí raz, že som nevypísala hárok za byt. To ma ani nenapadlo pozrieť, ekd som písala o dome.
TAk som sa vyjadrila, že už nič vypisovať nebudem, a ak chcú, tak nech si to vypíšu sami. Teda slušne s úsmevom a ona to zobrala vážne a vypíše to za mňa.

A nemohli to tí komisári povypisovať za nás rovno všetko? :confused: Peniaze za to dostanú a aj nohy a čas by si ušetrili...
Ale ak mám byť úprimná - nem páči sa mi to. :o
KEJKA
03.06.11,03:51
veď ani mne, aké tajné a utajené informácie. Veľmi sa nezdráhala, aj kod tam nalepí sama, lebo som povedala, že ich už nemám.
Petra Nová
03.06.11,12:49
Uff... či je radosť čítať o toľkom "hrdinstve".:confused: Áno, treba to tomu nášmu štátu poriadne sťažiť. Nech si nemyslí, že...
adi11
03.06.11,17:00
..na odlahcenie.:D.pre tych co sa este nescitali..:D

Návod na zachovanie anonymity


1 ráno sa vyberte do Billy (môže byť aj Tesco, Coop Jednota, Lidl... atď)

2 v oddelení ovocie a zelenina si vytlačte kódy napr. banány (ja som
si dal paradajku)

3 ten kód nalepte na sčítací hárok

4. hárok odovzdajte sčítaciemu komisárovi

Tento postup zabezpečí vašu anonymitu a istotne aj požiadavku na
neduplicitu.

Možno že sa budú v Štatistickom úrade čudovať, koľko paradajok a
banánov žije na Slovensku,
ale aj my sa divíme aké tekvice riadia tento štát...
katalóg
03.06.11,17:07
Nakoľko u nás dodnes sčítač nebol, našla som patričnú osobu dnes. Za seba som vyplnila v podvečer.

Podľa slov sčítačky sa u nás nezúčastnilo sčítania asi 10% ľudí.
Vie niekto čo sa stane s neprevzatými a nevyplnenými tlačivami? Môžu sa nejako zneužiť?
Ako sa likvidujú, robí sa nejaký zápis pri odovzdávaní po ich sčítaní?
Je tam vôbec nejaký kontrolný mechanizmus?

Ešte sa spýtam, prečo tam bola otázka iba na miesto narodenia matky a nie aj otca?
Rozalka
03.06.11,17:21
Pokiaľ sa pamätám, tak otázka sa netýkala miesta narodenia matky, ale trvalý pobyt matky v čase tvojho narodenia.
A prečo len matky? lebo tá je vždy istá.
katalóg
03.06.11,17:55
Pokiaľ sa pamätám, tak otázka sa netýkala miesta narodenia matky, ale trvalý pobyt matky v čase tvojho narodenia.
A prečo len matky? lebo tá je vždy istá.
Žarty bokom, vychovali ma obaja.
Namiesto sčítača prišla jeho manželka, vďaka okolnostiam v rýchlosti čítala otázky, ja som odpovedala. Nuž došlo k chybe. Otázku zle položila.
Petra Nová
03.06.11,17:58
Žarty bokom, vychovali ma obaja.
Namiesto sčítača prišla jeho manželka, vďaka okolnostiam v rýchlosti čítala otázky, ja som odpovedala. Nuž došlo k chybe. Otázku zle položila.

No a čo teraz?
katalóg
03.06.11,18:23
No a čo teraz?
Nič. Ale čo poviete na tých odhadom 10% nesčítaných v našom pôsobisku?
Llívia
03.06.11,20:23
Pokiaľ sa pamätám, tak otázka sa netýkala miesta narodenia matky, ale trvalý pobyt matky v čase tvojho narodenia.
A prečo len matky? lebo tá je vždy istá.
Na čo kto potrebuje vedieť práve toto? Nie všetci toto musia vedieť, príp. mať možnosť sa matky na toto spýtať.
Llívia
03.06.11,20:25
...Ešte sa spýtam, prečo tam bola otázka iba na miesto narodenia matky a nie aj otca?


Pokiaľ sa pamätám, tak otázka sa netýkala miesta narodenia matky, ale trvalý pobyt matky v čase tvojho narodenia.
A prečo len matky? lebo tá je vždy istá.
A ja pýtam, na čo kto potrebuje vedieť práve toto? Aký užitočný záver z týchto informácií dá pani štatistika dokopy? :confused:
Nie všetci to musia vedieť, príp. mať možnosť sa matky na toto spýtať.
Lubaba
06.06.11,11:05
Nakoľko u nás dodnes sčítač nebol, našla som patričnú osobu dnes. Za seba som vyplnila v podvečer.

Podľa slov sčítačky sa u nás nezúčastnilo sčítania asi 10% ľudí.
Vie niekto čo sa stane s neprevzatými a nevyplnenými tlačivami? Môžu sa nejako zneužiť?
Ako sa likvidujú, robí sa nejaký zápis pri odovzdávaní po ich sčítaní?
Je tam vôbec nejaký kontrolný mechanizmus?

Ešte sa spýtam, prečo tam bola otázka iba na miesto narodenia matky a nie aj otca?

Podobne som na tom bola ja, sčítačka ma nezastihla, tak som sa išla informovať na úrad, že vraj bola viackrát u nás, na čo som jej ja povedala, že v čase o ktorom hovorila, že chodila po domoch/hodiny/ sme boli doma, vyrútila sa, že bola u nás 5-6 krát, čo určite nebola.
A čuduje sa svete, už nás aj sčítala a nalepila identifikátor, údajne že to musí a len 4 údaje vypĺňala...má na to právo?
Dali mi nové hárky, identifikátor už nie je.
Takže aké hľadáš neprevzaté a nevyplnené tlačivá:confused:
mlisa
06.06.11,11:32
A ja pýtam, na čo kto potrebuje vedieť práve toto? Aký užitočný záver z týchto informácií dá pani štatistika dokopy? :confused:
Nie všetci to musia vedieť, príp. mať možnosť sa matky na toto spýtať.
Žeby pôrodnosť podľa lokality? Podľa mňa to až taká hlúpa otázka nie je, najmä dnes, keď je módne rodiť v špeciálnych pôrodných centrách - štatisticky sa vykáže dieťa narodené v meste XY kde sa nachádza pôrodnica, reálne do toho mesta dieťa od narodenia nezablúdi, pretože matka býva v meste ZZ. Jasné, dá sa to vyčítať z údajov matrík, ale to väčšina otázok....
zk24
06.06.11,18:59
U nas vobec komisar nebol vyzdvihnut harky. doniesol, my sme vyplnili a lezia nam na stole vyplnene. viem o viacerych domacnostiach v petrzalke, kde sa neunuvali ich prist vyzbierat.

pojdu do separovaneho odpadu :) som zvedava kolko eskimakov zas budeme mat v narodnostiach, ked slovakov nevyzbierali :)
Lubaba
06.06.11,19:04
...čakaj možno ešte pre ne príde, hovorili v TV že treba odovzdať do 24,00...
Gina Er
06.06.11,19:12
U nas vobec komisar nebol vyzdvihnut harky. doniesol, my sme vyplnili a lezia nam na stole vyplnene. viem o viacerych domacnostiach v petrzalke, kde sa neunuvali ich prist vyzbierat.

pojdu do separovaneho odpadu :) som zvedava kolko eskimakov zas budeme mat v narodnostiach, ked slovakov nevyzbierali :)
ten stratený sčítací komisár nie je z Petržalky?:D:D
čo Eskimáci,ale spoluobčanov talianskej pleti bolo IBA 1800 :D:D:D
možno teraz nebudú žiadni....
Mária27
06.06.11,19:14
U nas vobec komisar nebol vyzdvihnut harky. doniesol, my sme vyplnili a lezia nam na stole vyplnene. viem o viacerych domacnostiach v petrzalke, kde sa neunuvali ich prist vyzbierat.

pojdu do separovaneho odpadu :) som zvedava kolko eskimakov zas budeme mat v narodnostiach, ked slovakov nevyzbierali :)
V Petržalke sa vraj vzdalo 100 sčítacích komisárov, čo tam s nimi robili? :confused:
220870
06.06.11,19:49
U nas vobec komisar nebol vyzdvihnut harky. doniesol, my sme vyplnili a lezia nam na stole vyplnene. viem o viacerych domacnostiach v petrzalke, kde sa neunuvali ich prist vyzbierat.

pojdu do separovaneho odpadu :) som zvedava kolko eskimakov zas budeme mat v narodnostiach, ked slovakov nevyzbierali :)
No ja som im tam chcel napísať ,že som "brzda socializmu":cool:
Slayer666
07.06.11,06:18
V Petržalke sa vraj vzdalo 100 sčítacích komisárov, čo tam s nimi robili? :confused:

Ved to uz davno. Ludia sa k nim vraj chovali ako zver.
gilda
07.06.11,06:41
[QUOTE=zk24;1761439]U nas vobec komisar nebol vyzdvihnut harky. doniesol, my sme vyplnili a lezia nam na stole vyplnene. viem o viacerych domacnostiach v petrzalke, kde sa neunuvali ich prist vyzbierat.

Takých domácností je určite viac, to ale neznamená, že domáci nie sú "sčítaní". Podstatné boli identifikátori a tie sú rozdané.........
zk24
07.06.11,07:22
[QUOTE=zk24;1761439]U nas vobec komisar nebol vyzdvihnut harky. doniesol, my sme vyplnili a lezia nam na stole vyplnene. viem o viacerych domacnostiach v petrzalke, kde sa neunuvali ich prist vyzbierat.

Takých domácností je určite viac, to ale neznamená, že domáci nie sú "sčítaní". Podstatné boli identifikátori a tie sú rozdané.........

Identifikatory mame, ale nikto sa uz nedozvie ze mam doma mobil a aj TV...
trisestri
07.06.11,08:26
A už len čakat pol roka na priebežné výsledky-tipnime výsledky./ja tipujem máme sa dobre,lebo máme splachovacie záchody aj mobily a menšín je ovela menej než penazí,ktoré na nich vynakladáme/
zk24
07.06.11,08:50
A už len čakat pol roka na priebežné výsledky-tipnime výsledky./ja tipujem máme sa dobre,lebo máme splachovacie záchody aj mobily a menšín je ovela menej než penazí,ktoré na nich vynakladáme/


Praveze sa obavam, ze z toho vyjde ze mensinou su slovaci. Neprisposobivi spoluobcania budu spocitani, a vyjde ich 73% naroda... a preto sa im bude venovat viacej penazi...
Gina Er
07.06.11,12:08
[QUOTE=gilda;1761656]

Identifikatory mame, ale nikto sa uz nedozvie ze mam doma mobil a aj TV...
:D:D:D