Peter170
13.05.11,16:10
Chcem sa spytat, kolko tak priemerne vyjde kompletne dokoncenie holobytu (podlahy, dvere, zarubne, kupelna, sanita, separatne wc, atd..) bytu do 80m s lepsim standardom?
KEJKA
13.05.11,18:22
ja si myslím, že kludne aj 30000 EUR - podľa materiálu..............
mendo933
13.05.11,19:55
troska prestrel, vsetko zavisi od toho kolko si spravite (dokazete spravit) sami
KEJKA
13.05.11,21:47
presne
ale ja si myslím, že spolu s nábytkom to isto tolko bude
Ice dive
14.05.11,04:57
v prvom rade záleží od toho, čo sa považuje za štandard...
ďalšia vec ako rýchlo sa robí rekonštrukcia a či svojpomocne, živnostníkom (bez všetkých dokladov), firmou...
náročnosti riešení napr. klásť dlažbu diagonálne vyžaduje viac materiálu ako horizontálne... menej odpadu... ale 30 000 € je naozaj taký štandard pri ktorom to môže skončiť, nakoľko veľa zmien si rozmyslíš práve za chodu... (nechcem tieto obkladačky, ale tieto drahšie, keď sa to už robí... a pod...)
Indeed
14.05.11,05:06
ja si myslím, že kludne aj 30000 EUR - podľa materiálu..............

Ja by som povedal,že po starostlivom prieskume cien, a s maximalnym využitím svojpomocných prác musí stačiť aj 1/3 teda 10 000 eur.
KEJKA
14.05.11,05:17
bez nábytku, súhlasím.
ale pravda je o príspevok vyššie.
10000 materiál, potom ak nie svojpomocne, tak tolko vyjde aj práca.
Hned je to 20000.
A ako je už napísané - dokúpiť batériu? hm, prečo nie túto, je pekná, hodí sa pred okno, čo na tom že nestojí 70-80 EUR ale 300?
Ked už tak už-ved ma to nezabije pri toľkých investíciách.........
len jeden príklad za všetky.
Indeed
14.05.11,05:23
bez nábytku, súhlasím.
ale pravda je o príspevok vyššie.
10000 materiál, potom ak nie svojpomocne, tak tolko vyjde aj práca.
Hned je to 20000.
A ako je už napísané - dokúpiť batériu? hm, prečo nie túto, je pekná, hodí sa pred okno, čo na tom že nestojí 70-80 EUR ale 300?
Ked už tak už-ved ma to nezabije pri toľkých investíciách.........
len jeden príklad za všetky.

Bežní ľudia tak neuvažujú, či sa im niečo hodí alebo nie,

v prvom rade hĺadia na cenu , a niektorí hľadia na kvalitu za prijateĺnú cenu,

nie za kvalitu za každú cenu.
Peter170
14.05.11,07:39
Dakujem za odhady, mam teraz o nieco lepsiu predstavu. Moja naivna bola ze sa bez nabytku a vybavenia zmestim do 10000 aj s pracou (nie svojpomocne)...
Harris
14.05.11,08:48
A ako je už napísané - dokúpiť batériu? hm, prečo nie túto, je pekná, hodí sa pred okno, čo na tom že nestojí 70-80 EUR ale 300?
Ked už tak už-ved ma to nezabije pri toľkých investíciách.........
len jeden príklad za všetky.
Presne tak, a je to veľmi lákavé. Človek si povie, napr pri tej batérií, že troška obetuje, a priplatí si. Nedá si na vaňu to najobyčajnejšie za 50E ale napr termostat za 250-400.
Nedá si poľské obklady za 8E/m2 ale niečo lepšie za 15-30. Nedá si parkety za 5E ale 15. A tak donekonečna. Výsledná cena sa môže líšiť potom aj dvoj-trojnásobne.

Peter170: 10tis E. Ale ano zmestíš sa tam. Ale nečakaj, že sa to bude dať nazvať štandardom. Bude to extrémny low-cost. Však si len napočítaj samotnú kuchynskú linku so spotrebičmi. Len natom dáš v pohode 6tku a nebude to ani nič luxusné, len proste štandard.
pepa78
14.05.11,11:19
Dakujem za odhady, mam teraz o nieco lepsiu predstavu. Moja naivna bola ze sa bez nabytku a vybavenia zmestim do 10000 aj s pracou (nie svojpomocne)...

Nemusela by to byť naivná predstava...záleží aký je tvoj štandard - wc kombi sa dá kúpiť aj za 50€, ale napr. geberit stoji bez misy a obmurovania 150€...pekne, aj ked menej kvalitne kachlicky kupis za 12 €/ m2 atd atd.
Indeed
14.05.11,11:46
Presne tak, a je to veľmi lákavé. Človek si povie, napr pri tej batérií, že troška obetuje, a priplatí si. Nedá si na vaňu to najobyčajnejšie za 50E ale napr termostat za 250-400.
Nedá si poľské obklady za 8E/m2 ale niečo lepšie za 15-30. Nedá si parkety za 5E ale 15. A tak donekonečna. Výsledná cena sa môže líšiť potom aj dvoj-trojnásobne.

Peter170: 10tis E. Ale ano zmestíš sa tam. Ale nečakaj, že sa to bude dať nazvať štandardom. Bude to extrémny low-cost. Však si len napočítaj samotnú kuchynskú linku so spotrebičmi. Len natom dáš v pohode 6tku a nebude to ani nič luxusné, len proste štandard.

ja myslim,že pri rekonštrukcii ide v prvom rade o zmenu dispozičného riešenia,

teda vylepšenie funkčnosti byvania, vratane dotiahnutia vodovodnych a elektrických inštalacii,tam kde to potrebujeme

čo sa týka low-cost, aj ten najposlednejší low-cost tam bude vyzerať lepšie ako ked to bolo v povodnom stave.
Harris
14.05.11,12:29
ja myslim,že pri rekonštrukcii ide v prvom rade o zmenu dispozičného riešenia, teda vylepšenie funkčnosti byvania, vratane dotiahnutia vodovodnych a elektrických inštalacii,tam kde to potrebujeme.
čo sa týka low-cost, aj ten najposlednejší low-cost tam bude vyzerať lepšie ako ked to bolo v povodnom stave.
Autor témy nerekonštruuje, ale zariaduje-dokončuje holobyt. A pýta sa cca na rozpočet.
day
14.05.11,19:26
presnu odpoved nedostanes, vstupuje sem vela faktorov, da sa urcite aj pod 30tis €, alu urcite aj drahsie

co je pre mna super, pre ineho brak a naopak