tinkas
13.05.11,20:18
ahojte poradaci....neviem sa rozhodnuť čím zastrešiť terasu pri dome...chceli by sme lexan - číry alebo mliečny...no zdá sa nám, že lexan časom zájde...máte s tým niekto skúsenosti...poprípade neviete poradiť čo je vhodné za prestrešenie terasy....Ďakujeeem..
KEJKA
13.05.11,18:19
my sme si dali lexan, je stále rovnaký.
tinkas
13.05.11,18:22
kejka a ako dlho ho uz mate...nezachádzaju tie komôrky špinou??
durisovad
13.05.11,18:53
Aj my mame z byvalej terasy urobenu zimnu zahradu, konstrukcia je drevena, okna z dvojiteho vakuoveho skla, strecha z lexanu. Mame to uz 10 rokov a sme s tym spokojni. Pripadny prach a pel zo strechy vzdy poumyva prudky dazd, ktoreho byva v lete pozehnane. Jesenne nanosy zmiznu vzdy na jar s roztapajucim sa snehom.
svrki
14.05.11,10:26
kejka a ako dlho ho uz mate...nezachádzaju tie komôrky špinou??

Keď sa to poriadne spravý špina sa tam nemá ako dostať
pivko
14.05.11,14:49
Včera som objednal markízu pod lexanom mi to pripadá ako v skleníku.
tinkas
16.05.11,15:40
a poradiť nejakú dobrú firmu okolo LM neviete??
Mirkaska
17.05.11,19:44
Včera som objednal markízu pod lexanom mi to pripadá ako v skleníku.
akú kupuješ?
pivko
18.05.11,02:43
akú kupuješ?
Neviem presný názov ale na konštrukcii má napísane strong - čo je vyšša rada od modelu basic. A kupujem tu:
http://www.markizykosice.sk/index.html
pivko
23.07.12,14:40
Aký hrubý lexan použiť na zastrešenie prístrešku na auto? firma čo to bude robiť mi odporúča 16mm ale ten je fest drahý. 10mm nestačí?
svrki
23.07.12,14:59
8-10 v pohode postačí, hrúbka závisí od šírky latovania
mont. návod: http://www.tercoplast.sk/images/stories/pdf/all/montazny-navod.pdf
lapejko
23.07.12,19:37
Ak to nemá tepelne izolovať, lexan je zbytočne drahý s komplet doplnkami, bežne používame trapézový polykarbonát od firmy Zenit na www.polykarbonat.sk (http://www.polykarbonat.sk)
pivko
24.07.12,05:29
Ak to nemá tepelne izolovať, lexan je zbytočne drahý s komplet doplnkami, bežne používame trapézový polykarbonát od firmy Zenit na www.polykarbonat.sk (http://www.polykarbonat.sk)

vyzerá to strašne , to si radšej priplatím.:mee:
bjuty smis
24.07.12,05:47
pivko,a lexan sa ti páči ??
na benzínke možno, ale k rd...možno k nejakému ultra-modernému..
Oliwa
24.07.12,06:25
Včera som objednal markízu pod lexanom mi to pripadá ako v skleníku.
Sto ľudí, sto chutí... :) Ja by som si markízu na dom nedala, pripomína mi to zmrzlináreň... :D
Na letnej terase transparentný lexan veľa chládku nenarobí, skôr naopak :rolleyes:... Iba ak farebný lexan, ale to je vec vkusu - a peňazí :D. Mne sa nepáčia ani farebné lepenkové šindle na altánkoch a terasách, tie mnohouholníkové vyzerajú ako osie hniezda. Tiež momentálne riešime podobný problém, a asi to vyhrá rovnaká krytina ako je na streche domu - klasická pálená škridľa Tondach, aby to nevyzeralo ako v cirkuse... Niekedy menej je viac...
pivko
24.07.12,06:37
pivko,a lexan sa ti páči ??
na benzínke možno, ale k rd...možno k nejakému ultra-modernému..
No aj mne sa to nepáči , najradšej by som tam dal Bramac ako mám na streche , len že mám tam okno do izby.
lubko6394
24.07.12,06:53
No aj mne sa to nepáči , najradšej by som tam dal Bramac ako mám na streche , len že mám tam okno do izby.

No a ? Keď využívaš terasu nie si v izbe a keď si v izbe tak si môžeš prinajhoršom zasvietiť. Cez to priehľadné ide nielen svetlo, ale aj teplo. A terasu mám zakrytú bramacom a neviem si to vynachváliť.
bjuty smis
24.07.12,07:26
ja mám predlženú strechu, terasa je pocelej dlžke domu-takže bramac
teraz akurát dokončujem altánok...ako niekto spomenul vyššie, tiež sa mi(teda mojej žene:) ) nepáčia tie striešky na altánkoch, tak sme dali len rovné hranoly na stojato, asi 20cm od seba, celé natreté tmavohnedou lazúrou...a v ikei sme kúpili bielu napínacie plachtu aj s napínacími strunami....pekné -aj funkčné-to je už teraz bez tej plachty...
Oliwa
24.07.12,08:31
ja mám predlženú strechu, terasa je pocelej dlžke domu-takže bramac
teraz akurát dokončujem altánok...ako niekto spomenul vyššie, tiež sa mi(teda mojej žene:) ) nepáčia tie striešky na altánkoch, tak sme dali len rovné hranoly na stojato, asi 20cm od seba, celé natreté tmavohnedou lazúrou...a v ikei sme kúpili bielu napínacie plachtu aj s napínacími strunami....pekné -aj funkčné-to je už teraz bez tej plachty...
No bjuty, nechcem Ti brať ilúzie /teda Tvojej žene :)/, ale susedia majú takto riešenú terasu - predlženú strechu domu a vlani tam mali biele plachty... Tento rok ich nahradili lexanom...
Zrejme špinavá dažďová voda a prelety vtákov urobili svoje...:D Netuším, v akej lokalite bývaš, možno sú široko-ďaleko len kobercové trávniky a tuje... :rolleyes: Ale v našom okolí nevymreli ešte /našťastie/ klasické záhrady ;) aj s ovocím, takže vtáctvo nebeské si príde na svoje /jahody, maliny, čerešne, višne, ríbezle, černice/ - a mať vzorky z toho na tej plachte by asi nebolo ktovie čo... Ale zase by to bola taká tutti-frutti-ikea plachta... :---
bjuty smis
24.07.12,08:37
ja sám mám aj užitkovú záhradu, stromčeky, ovocné kríky, žaby a jašterice....:)
tá plachta sa bude isto dať oprať...a pár ozdôb mi nevadí....hoci žena s tým asi bude mať prolbém...

a ten altánok je samostatne postavený, tak 7 metrov od domu, zo strechy nebude nič padať ani stekať..
lubko6394
24.07.12,08:41
Ja som to riešil takto:
pivko
24.07.12,09:56
No a ? Keď využívaš terasu nie si v izbe a keď si v izbe tak si môžeš prinajhoršom zasvietiť. Cez to priehľadné ide nielen svetlo, ale aj teplo. A terasu mám zakrytú bramacom a neviem si to vynachváliť.
Upozorňujem diskutújúcich že ja tu riešim prístrešok na auto , nie terasu , terasu už mám vyriešenú.
4l3na
25.11.15,20:10
Ahojte, doporučili by ste markízu nad terasu prípadne niečo iné? :confused:
arizona
25.11.15,21:31
Ahojte, doporučili by ste markízu nad terasu prípadne niečo iné? :confused:



Zaloz si svoju vlastnu, novu temu s otazkou. Na Porade sa neodpoveda na stare temy novou otazkou,precitaj si pravidla Porady....