gabriska
13.05.11,22:35
Pozdravujem Vas,
poprosila by som Vas o radu:

Ku dnu 10/06/2011 mi konci RD.
Vopred mi bolo zam-telom osobne oznamene, ze so mnou planuje rozviazat PP, ktory bol na dobu neurcitu.Kedze moje pôvodne prac. miesto stale existuje a zam-tel nema ziadne ine pravoplatne dovody na ukoncenie PP formou vypovede, navrhuje ukoncenie PP dohodou a to s tym, ze ako "odstupne" mi vyplati 2 mesacne platy.

1.
Akou formou, prip. k akemu datumu by bolo najvyhodnejsie vyplatit "odstupne",aby mi to ovplyvnilo vysku VZ a tym padom aj vysku DvN?

2.
DPvN - oplatilo by sa mi platit DPvN z maxima na take kratke obdobie do 10/06/2011? Alebo mi to vobec neovplyvni vysku podpory, kedze je nutne platit min. 26 tyzdnov vopred?

3.
Mozem poberat za mesiac jun subezne RP aj cerpat podporu? Alebo sa mi obdobie registracie na UP posuva o obdobie poberania RP? Cize 06/2011 poberanie RP, registracia na UP 11/06/2011, narok na DvN od 01/07/2011 do 01/01/2013?

4. V pripade, ze mi vznikol narok na dovolenku, je vyhodnejsie ju nechat preplatit alebo vybrat?
Dakujem vam velmi pekne vopred za Vase rady.
G.
veronikasad
13.05.11,21:48
Počas poberania RP ti dávku v nezamestnanosti nevyplatia

§ 106 Zákona o sociálnom poistení
Na začiatok

Poistenec nemá nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti za dni, počas ktorých

a) má nárok na výplatu nemocenského,
b) má nárok na výplatu ošetrovného,
c) má nárok na výplatu materského,
d) sa mu vypláca rodičovský príspevok podľa osobitného predpisu.45b)

-----
nie som odborník na výpočet dávky v nezamestnanosti, podla mňa bude pre teba výhodnejšie, ak si dovolenku nedáš preplatiť, ale skutočne vyčerpáš a v tom mesiaci budeš mať ešte vyplatené aj "odstupné".
gabriska
14.05.11,09:31
Veronika,dakujem.
gabriska
14.05.11,15:05






Doplnujem:

Narok na dovolenku za tento rok mi podla doteraz zistenych informacii nevznikol, lebo som v januari neodpracovala 21 dni.
gabriska
15.05.11,14:08
Posuvam: Prosim najmä o radu, ci sa mi oplati na mesiac platit si DPvN, aby som dostala vyssiu DvN? Nerada by som prisla o tu moznost, ak je to teda vyhodne...
eny7
17.05.11,09:31
-mam narok na podporu v nezamestnanosti, alebo na nejaku inu soc.davku ak prac.pomer u viacerych zamestnavatelov trval od 11/2002 do 5/2011 , MD a RD od 2/2008 do 2/2011 ?
-pocas PN ma na UP nezaeviduju, ako je to pocas OČR ?
veronikasad
17.05.11,10:17
-mam narok na podporu v nezamestnanosti, alebo na nejaku inu soc.davku ak prac.pomer u viacerych zamestnavatelov trval od 11/2002 do 5/2011 , MD a RD od 2/2008 do 2/2011 ?
-pocas PN ma na UP nezaeviduju, ako je to pocas OČR ?
ešte sa pre istotu spýtam -- počas RD pracovný pomer trval ? Prečo si sa nešla evidovať vo februári ? Si na PN-ke z ochrannej doby ?
eny7
17.05.11,10:24
ešte sa pre istotu spýtam -- počas RD pracovný pomer trval ? Prečo si sa nešla evidovať vo februári ? Si na PN-ke z ochrannej doby ?
Ano pracovny pomer trval pocas RD. Doteraz som cerpala staru dovolenku.
veronikasad
17.05.11,10:25
Ano pracovny pomer trval pocas RD. Doteraz som cerpala staru dovolenku.
Máš nárok na dávku v nezamestnanosti. Ak máš zdravotné problémy, po skončení prac.pomeru sa choď čím skôr zaevidovať na UP ( do 7 kal.dní ). Do 7 dní môžeš mať aj začiatok PN-ky z ochrannej doby. Poberanie dávky v nezamestnanosti sa preruší a obnoví po ukončení výplaty nemocenského.
eny7
17.05.11,10:45
Máš nárok na dávku v nezamestnanosti. Ak máš zdravotné problémy, po skončení prac.pomeru sa choď čím skôr zaevidovať na UP ( do 7 kal.dní ). Do 7 dní môžeš mať aj začiatok PN-ky z ochrannej doby. Poberanie dávky v nezamestnanosti sa preruší a obnoví po ukončení výplaty nemocenského.
13.5.mam ukoncenie PP a od soboty 14.5. OČR. Tu mam ukoncit a zaevidovat sa na UP a potom PN? Ako je to aj s tym platenim poistneho, ked PP konci v piatok. Kto ho plati cez sobotu, nedelu?
veronikasad
17.05.11,10:48
13.5.mam ukoncenie PP a od soboty 14.5. OČR. Tu mam ukoncit a zaevidovat sa na UP a potom PN? Ako je to aj s tym platenim poistneho, ked PP konci v piatok. Kto ho plati cez sobotu, nedelu?
ak sa pýtaš na ZP - ak stihneš evidenciu do 7 dní, tak UP od prvého dňa po skončení prac.pomeru. Tu OČR-ku by som úplne zrušila (ak si ju neodovzdala do SP) a išla sa dnes ale zajtra evidovať na UP. PN-ku rieš po zaevidovaní ...
rodina1
17.05.11,10:52
Súhlasím, ale PN-ka ti musí začať najneskôr 20. 5., aby ti bola vyplatená (musí začať do 7 dní po ukončení PP).
eny7
17.05.11,11:02
Odovzdala, ale raz dva ju ukoncim. Dakujem vam za rady :)