whiscool
14.05.11,05:32
Chcem sa spytat ci niekto chodi na dovolenky bez cestovnej kancelarie vraj je to ovela lacnejsie , cize sam si vybere termin , zakupi si letenky zajedna hotel + stravu , potrebujem poradit ako si zakupim letenky , zajednam hotel + ALL enclusive , nejake odkazy na stranky alebo najlepsie ak to ma niekto aj odskusane ,bud turecko alebo grecko diky.
Mária27
14.05.11,05:39
Ja tak cestujem stále. Vyhľadám si destináciu, hotel, pozriem letenky, zosúladím, zaplatím cez internet (aj poistné), všetko mi cez internet potvrdia - a je to.
whiscool
14.05.11,05:52
Ja tak cestujem stále. Vyhľadám si destináciu, hotel, pozriem letenky, zosúladím, zaplatím cez internet (aj poistné), všetko mi cez internet potvrdia - a je to.

mozes dat nejake odkazy na stranky kde kupujes letenky , ako rezervujes hotel stravu atd.. neviem vobec ako to mam najst
arizona
14.05.11,05:56
mozes dat nejake odkazy na stranky kde kupujes letenky , ako rezervujes hotel stravu atd.. neviem vobec ako to mam najst
Staci si trochu posediet nad PC a googlit.
Takmer kazdy hotel si mozes zarezervovat on line , hotely maju uvedeny kontakt na seba,prip. vyplnis formular/ak maju prilozeny/

Letenky si tiez vyhladas,ak do vyhladavaca hodis svoju destinaciu ;)
220870
14.05.11,06:54
Ak môžem odporučim jeden hotelík v Sarti 30m od mora.
tibor.
14.05.11,09:01
o tomto je pisane aj v teme "Preco necestujete lacno???"
je trocha problem cestovat za velmi lacno tam kam chcete. jednoduchsie je to tak ze si najdete lacne letenky a miestom a aj terminom im.
liba2
14.05.11,14:16
felix1
14.05.11,22:52
A je podmienkou ,,ALL inclusive,, ???
Nie vsetko co sa zda ako luxus je aj skutocne velmi drahe.
Pozri naspriklad : http://www.ihden-reisen.de/madeira/madeira_ferienhaus/ferienhaus_vivenda_belo_horizonte_madeira.html
Pri kalkulacii pre 2 x 4 osoby : 350.-EUR na 8 osob je 43,75/osobu a den x 7dni je cca 307.-EUR. Letenka kupena v jan/feb s odletom Mnichov cca 65.-EUR/osobu, cesta a parkovanie na letisku v Mnichove 35/EUR/osobu , pozicanie auta na Madeire cca 75.-EUR/osobu na 7dni pri č osobach v aute !!! Strava ako u nas alebo lacnejsia. Na obed si na miestnom trhu kupis cerstveho tuniaka za 3,65EUR/kg alebo mečuna 7,6EUR. Olivovy olej, cesnak chleba + romantika pri grilovani v dome . Co sa da este cakat od dovolenky v takomto dome ? To ti neposkytne ziaden ALL inclusive pobyt. Ranajky si doriesis plnou ladnickou dobrot v cene ktoru zaplatis v hoteli za jednu osobu . Vecera v pristave v meste je v cene 7 az 15 EUR/osobu vratane napojov. Ak aj toto je pre teba prilis vela prace pozri si :http://www.enotel-lido-madeira.com/index.html
prajem peknu dovolenku :)
SVK
16.05.11,06:52
Co sa tyka hoteloveho ubytovania. Moje skusenosti su take, ze lepsiu cenu viem dosiahnut bez cestovky mimo sezonu. V lete cez prazdniny je lepsia cena cez CK, ale iba ak je to ponuka last minute resp. ultra last minute do 48 hod. pred odletom. A velmi zalezi od krajiny a standardu.

Toto si ale moze dovolit niekto na volnej nohe, nie clovek s celozavodnou dovolenkou 2 tyzden v lete alebo rodina s detmi.
Daggmar
16.05.11,07:02
Najlepsie je, ked uz zaciatkom roka vies kam chces ist a v ktory termin a uz len staci sledovat v tom termine ceny leteniek. Napr. ja mam na Sardiniu v auguste na ciste 2 tyzdne letentu za 94€. Prenajali sme si sukromne 2izb.byt 60m od mora - lepsie ako hotel. Mas viac sukromia a vascinou aj k dispozicii zahradu s posedenim a grilom.