White Dog
14.05.11,12:32
Ahojte,

Prosim o radu, chcem urobit prevod podielu v jednoosobovej sro. Docital som sa v obchodnom zakonniku, ze previest podiel na inu osobu mozno len v pripade : § 115 Spoločník môže previesť svoj obchodný podiel na inú osobu, ak to spoločenská zmluva pripúšťa. Spoločenská zmluva môže určiť, že na prevod obchodného podielu na inú osobu sa vyžaduje súhlas valného zhromaždenia.

Jeden pravnik mi hovoril, ze ak tam toto nie je tak sa to neda.
V mojej zakladateľskej zmluve toto nie. Je možne aj napriek tomu urobit prevod podielu na inu osobu?

Dakujem za radu

Martin
sroservis
14.05.11,13:30
Ale samozrejme, že áno.

Aby bolo formálnemu výkladu urobené za dosť, ako jediný spoločník prijmite rozhodnutie o zmene zakladateľskej listiny v požadovanom zmysle a rozhodnite o prevode svojho podielu na tretiu osobu (osoby, ak podiel aj rozdelíte).

Následne podpíšte zmluvy o prevode obch. podielu a nový spoločník, nech si schváli (resp. konateľ nech vypracuje) nové úplné znenie zakl. listiny.

Všetko dobré.
White Dog
14.05.11,14:02
Dakujem,

Musim najprv novu ZL vlozit do OR alebo to mozem urobit naraz a hned urobit aj prevod podielu?
sroservis
14.05.11,14:17
Všetko spolu v jednom konaní. :-)
Economic
15.05.11,08:53
Všetko spolu v jednom konaní. :-)

Áno dá sa to urobiť všetko v jednom konaní ako píše sroservis. Nezabudnúť na Vyhlásenie konateľa o zmene a rozsahu splatenia vkladov. Predpokladám, že nový spoločník nebude konateľom... Ak áno, je nevyhnutné ho vymenovať...