MilanH
14.05.11,13:40
Zdravim, pred nedavnom nam namontovali DVBT antenu, doma mam dva telkace ku ktorym som si dokupil Set top boxy. Prvy televizor ide uplne v pohode ale ten druhy ma signal len je zapnuty prvy set top box. ak ho vypnej strati signal. Robila to normalna firma tak snad vedeli ako to zapojit. Celkovo mame vsak slaby signal. Ako by sa to dalo vyriesit.>?
3biq
14.05.11,12:04
ta normalna firma nebola celkom normalna. druhy stb zapojili cez prvy. viac by pomohlo, keby ste dal typ STB, ale ja prepokladam, ze je to tak, ze prvy STB ma pripojenie priamo na antenu. zaroven ma RF-out, resp. modulator, ktory posiela signal dalej. tento modulator podla typu prijimaca moze a nemusi fungovat v standby rezime. ovela mudrejsie aj s ohladom do buducnosti by bolo, keby vam tam pred prvy STB pichla firma splitter (rozbocovac, a pozor rozbocovac a zlucovac nie je to iste a nefunguje to tak isto) napr. od fi. SCHWEIGER - pokial budete mat cestu do BA, v Petrzalke pri TERNE cez krizovatku je vyborna firma Sortec, maju tam aj obchod, kde Vam poradia, pripadne viem ze minule ked u nas boli tak uz maju vraj zastupenie aj tu pri nas v Partizanskom. Nicmenej, so splittrom do IN vstupu si date kabel z anteny a do OUT vystupov si pripojite do kazdeho OUT jeden STB. Pokial by bol slaby signal, vlozite si medzi to este zosilnovac (tam uz odporucam meranie merakom, pretoze TV neodmeria objektivne signal, aj ked sa tvari ze to dokaze).
3biq
14.05.11,12:11
a pozor este na jednu vec, okrem toho, ze existuju zlucovace a rozbocovace (nepomylte sa, ja som si dal zlucovac HAMA pretoze nic ine v nasom malomestskom satelitnom obchode nemali s tym, ze sak je to len par spojov a musi to fungovat aj ako rozbocovac ale bohuzial. silne odporucam profi (nie su o moc drahsie) rozbocovace a nie rozlicne univerzalne kuchynske HAMA riesenia)
Druha finta pri rozbocovacoch/zlucovacoch je v pasme, tj vy potrebujete pre DVB-T (pasmo 4??-5?? MHz) rozbocovac pre 0-850Mhz tusim. Pretoze potom su rozbocovace pre satelitny signal a tie su 950-2150Mhz tusim (tie cisla neviem presne) a ten by Vam terestrialny signal logicky nepustil.
misoft
14.05.11,12:21
Použiť na konci kábla od satelitu rozbočovač (3biq to správne poznamenal), od rozbočovača samostatné káble k STB. Pri kúpe rozbočovača - radšej navštíviť špecializovaný obchod (elektro, TV a SAT technika), nekupovať v obchodných reťazcoch typu T***o, K******d, L**l a pod., pretože tam málokedy dobre poradia.
3biq
14.05.11,12:43
Toto si objednajte: SCHWEIGER VTF-8822 (2 vystupy) resp. VTF-8823 (3-vystupy, ak chcete 1 do rezervy)
Budete potrebovat na konci kabla z anteny aj na zaciatku kabla do druheho STB F-konektor. Koniec antenneho kabla odpojite od prveho STB a pripojite do IN vstupu.
Z kuska koaxialneho kabla a dvoch F-konektorov, ktore date na kazdu stranu si spravite spojovaci kabel k prvemu STB. Pripojite ho na OUT vystup rozbocovaca a do vstupu prveho STB, kde bol predtym pripojeny antenny kabel. Kabel, ktory predtym siel z prveho STB do druheho odpojite od prveho STB a pripojite k druhemu OUT vystupu rozbocovaca.
F-konektory sa montuju najlahsie, len si koniec koax. trochu odblankujete, hlinikove tienenie zohnete dolu, odblankujete kusok medeneho dratu ktory bude trcat z konektora von, nastoknete a zasrobujete F-konektor. Ziadna veda.
MilanH
15.05.11,11:31
Nooo pokupim vsetky tie srandy a pokusim sa to dat dako dokopy. Snad to pojde. Dam pak vediet. Zatial vrela vdaka
MilanH
20.05.11,14:55
No vyriesene. Problem bol v rozbocovaci. Firma dala novy a uz to fachci.