Mischella7
14.05.11,15:17
Ahojte prosím Vás neviete mi poradiť s učením angličtiny? už sa učím asi 10 rokov angličtinu na základnej na strednej, maturovala som z hovorovej angličtiny aj z obchodnej korešpondencie, ale aj tak stále neviem porozumieť, keď na mňa niekto spustí hocičo po anglicky, alebo nerozumiem filmom, viete mi poradiť, ako by som sa mohla naučiť plynule po anglicky a tak že by som rozumela čomukoľvek v angličtine??
Nepoznáte náhodou niekto Landi angličtinu do ucha ako ste spokojní a neviete dá sa stiahnuť z netu normálna nerzia nie len Demo??
Nella_2
14.05.11,13:32
Ak ovládaš gramatiku aj písomnú formu akéhokoľvek cudzieho jazyka, tá hovorová sa Ti do ucha dostane najlepšie vycestovaním do krajiny, kde sa týmto jazykom hovorí a pobudnúť tam niekoľko mesiacov.
Pozeranie filmov tiež nie je na zahodenie. Ale všeobecne, môžeš byť akokoľvek pripravená, keď sa dostaneš do danej krajiny, prvé dni budeš mať pocit, že nikomu nič nerozumieš. A potom príde zlom a zrazu zistíš, že to nie je také strašné a začínaš rozumieť...
Jurivo
14.05.11,18:40
Dobrý spôsob je ak máš dvd prehrávač, tak si pusti film v pôvodnom znení a daj si k tomu angl. titulky.

Treba len veľa počúvať, aj keď je pravda, že na hovorenie nepomôže nič iné len komunikácia.
James Dean B.
19.05.11,10:57
Ahoj
je pravda že porozumenie a rozprávanie sa na jazyku učí najťažšie. Pomôžu ale filmy- ale odporúčam aj titulky, nemá význam počúvať niečo, čomu nerozumieme..a pomáha aj počúvať rádio - ja napr. často počúvam BBC...
Erika686
30.05.11,07:08
som ten isty pripad. ucila som sa od zakladnej a uplne najviac mi pomohlo, ked som odisla do anglicka a bola som nutena anglicky hovorit. dokonca som mala mensi problem po navrate...uz som aj rozmyslala po anglicky:)
Nella_2
30.05.11,07:16
som ten isty pripad. ucila som sa od zakladnej a uplne najviac mi pomohlo, ked som odisla do anglicka a bola som nutena anglicky hovorit. dokonca som mala mensi problem po navrate...uz som aj rozmyslala po anglicky:)
To už je vyšší level, keď dokážeš aj rozmýšľať v cudzom jazyku a ešte vyšší je, keď sa Ti v ňom aj sníva. :):D
hujer1
30.05.11,07:21
Najlepšie je pobudnúť nejaký čas v anglicky hovoriacej krajine. Tak sa naučíš oveľa viac ako Ti môže dať nejaký kurz alebo počúvanie hudby či pozeranie filmov. Avšak pozor aby si nedopadla ako jeden típek, čo žil 4 roky v usa, ale v poľskej komunite. Keď sa vrátil domov anglicky nevedel ani ceknúť zato ale perfektne rozpráva po poľsky:):):)
Mária27
04.07.11,06:14
Ak už človek vie z tej angličtiny pasívne viac, anglické filmy je dobré pozerať s anglickými titulkami. Odporúčam aj konverzačné jazykové kurzy.
davidatto
11.08.14,06:07
Ahoj, treba to len vydržať. Neprestávaj pozerať filmy. Po 10 filmoch už budeš rozumieť kvantum. Pozeraj najprv také filmy, ktoré si už videla v slovenčine. Tak dosiahneš maximálneho efektu. Nauč sa veľa slovíčok, existujú na to rôzne interaktívne nástroje (viď online kurz https://www.speakingfriends.com/anglictina-pre-samoukov ). Vycestuj do zahraničia a používaj angličtinu pri každej interakcii počas svojej dovolenky. Nevzdávaj to, keď preklenieš ten kritický okamih, je to už potom hračka.
miselito
13.08.14,06:10
ja som sa tiez ucil anglictinu dlho, od 5. rocnika zakladnej skoly az do ukoncenia VS a myslel som si ako viem rozpravat. Nastupil som do prace a prvy telefonat v anglictine a koktal som ako maly Palko :D
Ale zacal som viac telefonovat a postupne som sa do toho dostal a snazil som sa rozpravat s anglicky hovoriacimi ludmi kedy to len bolo mozne. Plus pozeraval som vela filmov s titulkami a ono sa to casom do hlavy dostane.
Drzim palce
Slayer666
10.09.14,06:09
Este nezabudnime na jedno - citat. Vela, vela, vela, vela citat.
Majjaa
21.09.19,13:30
Mne sa pri malom osvedcili videohry. Dovolila som mu ich hrat samozrejme s rozumom, ale efekt bol naozaj citelny. Predtym mal dost zle znamky v skole prave z anglictiny, avsak zrazu po jednom roku sa mu zlepsili a dokonca patril v triede medzi najlepsich.
Nasla som aj super clanky, ktore ma v mojom tvrdeni iba utvrdili:
https://www.gameroom.sk/skola-vola-preco-deti-nechat-hrat-videohry
https://www.gameroom.sk/najlepsie-hry-pre-deti-na-ps4-a-xbox-one
https://www.gameroom.sk/hry-skvely-liek-ake-su-najlepsie-pre-deti-a-dospelych
buchač
21.09.19,13:46
Ale netáááraj...