karfiol
14.05.11,17:36
Zdravím vás poraďáci. Obraciam sa na vás s takýmto niečím, čo mi vŕta v hlave.

Jeden z mojich nových konkurentov začal praktizovať zaujímavú vec spomenutú v predmete tejto témy a preto by som mal pár otázok:

Dá sa nakupovať zo zahraničia z e-shopov predávajúcich koncovému zákazníkovi a predávať takýto tovar ďalej? Je tu pár vecí, ktoré by som rád spomenul:
1. Nie všetky e-shopy posielajú aj faktúru a ak je priložená neobsahuje informáciu o DPH.
2. Spomínaný tovar je úplne totožný so slovenským (odpadávajú problémy s manuálom atď)

Dá sa vôbec takto nadobudnutý tovar predávať ďalej? Vopred ďakujem za pomoc.
dragan.michal
14.05.11,19:49
Nerozumiem ako eshop môže predávať ak nedáva faktúry.
Čo sa týka toho či podnikateľ nakupuje tovar z iného eshopu - nikto mu to nezakazuje. Nevidím v tom žiadny problém.
karfiol
14.05.11,19:52
Ak tomu teda správne chápem, ja ako živnostník, platca DPH si nakúpim v zahraničnom e-shope, prihodím na to DPH, maržu a môžem to v kľude predávať ďalej? Aj napriek tomu, že o tom nebudem mať doklad? Max. výpis z účtu, keďže pôjde o platbu kartou.
blavaciko
14.05.11,20:06
ak nemas doklad, tak si to nemas dat ako do nakladov...
ja osobne som sa vsak este nestretol s tym, ze by som nedostal fakturu zo zahranicneho eshopu... a to som uz nakupoval cokolvek, elektroniku, textil, hracky, aj "hracky", dokonca potraviny a faktura vzdy bola v baliku...
karfiol
15.05.11,13:45
Takže ak to správne chápem, môžem aj ja nakúpiť zo zahraničia z e-shopu, ak to nebude v eurách, tak to prerátam na eurá, prihodím si k tomu maržu a 20% DPH na to. Je to tak správne?
Tweety
15.05.11,13:47
Takže ak to správne chápem, môžem aj ja nakúpiť zo zahraničia z e-shopu, ak to nebude v eurách, tak to prerátam na eurá, prihodím si k tomu maržu a 20% DPH na to. Je to tak správne?
Áno, je. Ak si platiteľom dph, fakturuješ s daňou.
karfiol
15.05.11,13:49
Ďakujem Tweety :)