zgiby
14.05.11,17:48
Dobrý deň,

Dňa 31.01.2011 som nastúpil do PP. Skúšobná doba mi skončila 01. 05. 2011.
Dňa 10. 05. 2011 som navrhol zamestnávateľovi ukončenie pracovného pomeru dohodou (deň ukončenia 01. 06. 2011), ale moju žiadosť zamietol. Dôvodom mojej výpovede je to, že sa sťahujem na adresu svojho travého bydliska, čo je cca 500 km od miesta práce, čiže dochádzať do práce je nereálne.
Ďalším dôvodom je to, že môj pracovný čas dosahuje 250 hodín mesačne!
Robím dlhý týždeň : pondelok,utorok,piatok,sobota,nedeľa - po 16 hodin a krátky týždeň: streda,štvrtok - po 16 hodín.
Už nevládzem ďalej takto pracovať.
Zamestnávateľ mi na výplatnu pásku napíše len cca 160 hodin a zvyšne mi preplati "na ruku".

Nevie niekto poradiť ako môžem ukončiť pracovný pomer aby som tam nemusel zotrvať tie ďalšie 2 mesiace počas výpovednej doby? Alebo kam sa mám obrátiť keď takto porušuje zákon?
rodina1
14.05.11,16:06
Dobrý deň,

Dňa 31.01.2011 som nastúpil do PP. Skúšobná doba mi skončila 01. 05. 2011.
Dňa 10. 05. 2011 som navrhol zamestnávateľovi ukončenie pracovného pomeru dohodou (deň ukončenia 01. 06. 2011), ale moju žiadosť zamietol. Dôvodom mojej výpovede je to, že sa sťahujem na adresu svojho travého bydliska, čo je cca 500 km od miesta práce, čiže dochádzať do práce je nereálne.
Ďalším dôvodom je to, že môj pracovný čas dosahuje 250 hodín mesačne!
Robím dlhý týždeň : pondelok,utorok,piatok,sobota,nedeľa - po 16 hodin a krátky týždeň: streda,štvrtok - po 16 hodín.
Už nevládzem ďalej takto pracovať.
Zamestnávateľ mi na výplatnu pásku napíše len cca 160 hodin a zvyšne mi preplati "na ruku".

Nevie niekto poradiť ako môžem ukončiť pracovný pomer aby som tam nemusel zotrvať tie ďalšie 2 mesiace počas výpovednej doby? Alebo kam sa mám obrátiť keď takto porušuje zákon?

Ak sa so zamestnávateľom nedohodneš na ukončení PP "dohodou", nič iné ti nezostáva, len dať výpoveď.

Čo sa týka porušenia zákona. Porušete ho obidvaja. Zamestnávateľ tým, že ti vypláca nezdanené peniaze z ešte za teba neodvádza odvody do ZP a SP z takto vyplatených peňazí a ty tým, že z peňazí, ktoré ti vyplatí "na ruku" neodvádzaš nielen daň, ale ani odvody. V obidvoch prípadoch ide o trestný čin.
zgiby
14.05.11,16:19
Pred nástupom do práce som nevedel, že sa bude pracovať takto. Chcel by som pracovať normálne ako mám uvedené v zmluve, len to je nereálne, lebo by nemal kto pracovať...
rodina1
14.05.11,16:32
Pred nástupom do práce som nevedel, že sa bude pracovať takto. Chcel by som pracovať normálne ako mám uvedené v zmluve, len to je nereálne, lebo by nemal kto pracovať...
Robí sa to vo viacerých firmách, viem, o čom hovoríš ... ale reálne sa na tento problém nedá žiadno poukázať, a už vôbec sťažovať, že zamestnávateľ porušuje zákon ... už som napísala, každá minca má dve strany ...
A ešte jedna vec. Ak si pri prvom výplatnom termíne prišiel na to, ako to vo firme chodí, mohol si odísť ...