latka
15.05.11,13:40
Prosím Vás o radu.... už sa mi to mieša
Pri dovoze materiálu z Kanady - colný úrad vyčísli clo a dph,ktoré si uplatním akým spôsobom- teda kde sa mi to odrazí v tlačive DPH - mam vobec nárok na odpočítanie takej dph??????
Pri dovoze z ČR ak spoloč. nemá pridelené sloven. IČDPH tak to mam v
§11 - pojde o samozdanenie , pri službe pojde par.69....ale neviem čo s dovozom z tretích krajín.
Dakujem za všetky odpovede. Zdena
latka
15.05.11,19:27
Prosím,prosím,,, Vás o radu.... už sa mi to mieša
Pri dovoze materiálu z Kanady - colný úrad vyčísli clo a dph,ktoré si uplatním akým spôsobom- teda kde sa mi to odrazí v tlačive DPH - mam vobec nárok na odpočítanie takej dph??????
Pri dovoze z ČR ak spoloč. nemá pridelené sloven. IČDPH tak to mam v
§11 - pojde o samozdanenie , pri službe pojde par.69....ale neviem čo s dovozom z tretích krajín.
Dakujem za všetky odpovede. Zdena
KEJKA
15.05.11,19:33
Prosím,prosím,,, Vás o radu.... už sa mi to mieša
Pri dovoze materiálu z Kanady - colný úrad vyčísli clo a dph,ktoré si uplatním akým spôsobom- teda kde sa mi to odrazí v tlačive DPH - mam vobec nárok na odpočítanie takej dph??????
Pri dovoze z ČR ak spoloč. nemá pridelené sloven. IČDPH tak to mam v
§11 - pojde o samozdanenie , pri službe pojde par.69....ale neviem čo s dovozom z tretích krajín.
Dakujem za všetky odpovede. Zdena
záleží na tom, či spoločnosť - ty - si platiteľom DPH a podľa akého §.
§4 - máš nárok na odpočítanie DPH podľa JCD
a samozdaňuješ nákup z Čiech, teda z EU.
§7 - nemáš nárok na odpočítanie DPH, DPH iba zaplatíš a pri nákupe z ČR zdaníš, DPH zaplatíš, ale neodpočítaš.
ak nemáš ičDPH, tak DPH neriešiš - ak colnica vyrubi DPH, tú zaplatíš, neodpočítaš a z Čiech nakupuješ s českou DPH, teda samozdanenie neprichádza do úvahy.
MiroslavP.
31.05.11,06:29
Mozem sa spytat trochu mimo témy, dovážate tovar z Kanady cez akú špedičku? Ja som si dal dovoz z kanady naceniť cez UPS a neskutočnú sumu mi poslali. Dakujem, Miro