chavier
15.05.11,15:46
som rozvedený už rok manželka sa odsťahovala z nášho spoločného bytu a teraz sa tam chce nasťahovať naspať aj s novým priateľom. Má na to právo ?
Tweety
15.05.11,13:48
som rozvedený už rok manželka sa odsťahovala z nášho spoločného bytu a teraz sa tam chce nasťahovať naspať aj s novým priateľom. Má na to právo ?
Kedže je ten byt spoločný, má právo ho užívať.
arizona
15.05.11,14:01
Komu patri byt? Mate vysporiadane BSM ? Kto v byte byva teraz?

dal si malo informacii...
chavier
15.05.11,14:14
majetok ešte nieje vysporiadaný . Byt je spoločný. Ona sa odsťahovala a teraz asy po roku sa tam chce vrátiť aj s novým priateľom.
chavier
15.05.11,14:15
A v byte bývam ja .
buchač
15.05.11,14:41
Kedže je ten byt spoločný, má právo ho užívať.

majetok ešte nieje vysporiadaný . Byt je spoločný. Ona sa odsťahovala a teraz asy po roku sa tam chce vrátiť aj s novým priateľom.

A v byte bývam ja .

...ak nemáš ešte priateľku , tak si nájdi a nasťahuj tiež ...

Ďalej radšej v myšlienkových pochodoch nepokračujem ...bol by som nemiestny ;)
bubkoch
15.05.11,14:51
manzelka sa ma pravo do bytu nastahovat ci chces alebo nie ... jej priatel vsak toto pravo nema ... len s tvojim suhlasom :-)
Mária27
15.05.11,17:59
Ak je manželka spoluvlastníkom, má právo predmet spoluvlastníctva využívať, aj členovia jej domácnosti.
Podľa ústavy "Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva." Exmanželka ti to však oznámila, musíš jej nejakú izbu uvoľniť (musíte sa o užívaní dohodnúť).
Pretože podľa ústavy medzi základné práva patrí aj vlastníctvo: "Každý má právo vlastniť majetok. Vlastnícke právo všetkých vlastníkov má rovnaký zákonný obsah a ochranu."
Oliwa
15.05.11,19:54
manzelka sa ma pravo do bytu nastahovat ci chces alebo nie ... jej priatel vsak toto pravo nema ... len s tvojim suhlasom :-)
Presne tak. Ak je manželka stále spoluvlastníčka, nemôžeš jej brániť v jej práve užívať svoj podiel na nehnuteľnosti. Jej partner však k Vašej spoločnej nehnuteľnosti žiadne vlastnícke /a ani nájomné/ právo nemá, takže Ty nemáš povinnosť trpieť ho vo Vašom byte.
Vysporiadajte si BSM podľa možnosti čo najskôr a predídete takýmto problémom.
Ak sa neviete dohodnúť na vyplatení /resp. ani jeden nemáte napr. prostriedky na vyplatenie toho druhého/, byt predajte a peniaze si rozdeľte. A nech si bývanie rieši každý sám.
LukyKs
04.02.14,15:27
Nooooooooo

Možno stačí aj jej súhlas

podľa toho ako si "rozparcelujú byt"