mkobylan
15.05.11,16:55
Zdravim.
Mozno ste si niekedy pozreli zblizka prach, ktory sa uklada v spalni na nabytok a z hrozou ste zistili, ze vacsinu tvoria akesi male vlakna. Pravdepodobne z posteli, prikryvok, vankusov a siat.
Mate niekto navod ako sa zbavit tvorenia vlakenej casti prachu?
Dakujem
Martin
terezamaria
15.05.11,15:08
Denne utierať prach alebo častejšie prať paplóny a vankúše. Pokiaľ sú postele na vyklápanie,resp. válendového typu, prikryť ich mierne mokrou plachtou
/ obyčajnou - plátenou / a vyklepať klepáčom. Prach zostane v plachte.
mkobylan
17.05.11,07:59
Myslel som nejake pasivne riesenie, napr. iny druh textilii.
terezamaria
17.05.11,14:36
Myslel som nejake pasivne riesenie, napr. iny druh textilii.
Pasívne nevyriešiš, aby sa prach netvoril. I keď vymeníš textílie a paplóny + vankúše, po čase znovu budú prášiť. Takže až aj povymieňaš textílie, musíš pridať aj aktívne poutieranie prachu,v spálni sa vždy práši najviac. Veru by sme asi všetci pristali, aby sa neprášilo.:):):)
mkobylan
17.05.11,19:07
Nasiel som na internete taku bielizen na postel, ktora neprepusti roztoce a do urcitej velkosti ani ich produkty, budem citovat len pre zaujimavost www . stopalergii . sk (nie je to reklama). Problem je v tom, ze nemam istotu, ze samotna bielizen nebude pustat vlakna (aj ked to tak zo sposobu tkania vyzera) a este je to strasne drahe (aby som to kupoval na odskusanie, tak to uz vobec nie)(a ako dlho to vydrzi...). Istotu vidim len v tom, ze ziadne vlakna zvnutra sa von nedostanu.
Takze sa bud najde niekto, kto to uz vyskusal, alebo niekto, kto ma este lepsiu alternativu.
Este by som mohol napisat otazku do spominaneho eshopu, ale odpoved asi nebude objektivna.
terezamaria
17.05.11,19:24
Nerobím reklamu, ale ja som si objednala z tejto stránky -
http://www.obliecka-matrac-vankus-spanok.sk/

tieto paplóny a vankúše, ktoré sú antimikrobiálne, ľahké, hrejivé a ešte teraz sú s 30 %-nou zľavou. Na jednu posteľ stoja 50 euro.
http://www.obliecka-matrac-vankus-spanok.sk/product/antimikrobial-745/
Keď klikneš na obrázok, tak sa riadne zväčší.
Indeed
17.05.11,19:46
dať si urobiť alergologické testy, /vpichy alergénov na predlaktí/

a takto zistiť na čo ste alergický /-á/
a tomu alergénu sa vyhýbať.