Věra Deptová
15.05.11,17:00
Dobrý večer. Túžim sa Vás / ktorí máte skúsenosti s vyplnením priznania OZ / informovať: 1.ako riešite kolonku DIČ pri vyplnení priznania OZ, ktoré má pridelené iba IČO / na stránke DR ma bez uvedenia DIČ nechce pustiť ďalej / 2. právna forma OZ/klub je 701 alebo 331 3. v priznaní ktoré má príjmy iba z a,členské príspevky b,dotácie c,2% d,úroky vypĺňate iba riadok číslo 100+F alebo ich rozpisujete 4. ak áno, tak do ktorých riadkov. Zatial som realizovala priznania NO, ktoré majú zdaňovaný aj nezdaňovaný príjem, tak Vám ďakujem za reakcie na túto oblasť.
peterknazeje
15.05.11,17:46
- ake priznanie?
- dan z prijmov PO?
- preco ho chcete podavat? myslim si, ze nemusite a mate po starosti s DICom

"Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou (§ 43 zákona o dani z príjmov) a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b) zákona o dani z príjmov (členské príspevky podľa stanov, štatútu, zriaďovacích , zakladateľských listín prijaté záujmovými združeniami PO, profesijnými komorami, občianskymi združeniami vrátane odborových organizácií, politickými stranami a politickými hnutiami)."
Věra Deptová
15.05.11,18:53
Ďakujem veľmi pekne za Vašu reakciu-ochotu pomôcť a posunúť ma dopredu. Ide o priznania DzPPO+bolo podané oznámenie o predĺžení lehoty na podanie priznania+podať sa musia, pretože v OZ boli príjmy z dotácii. PS: Priznania OZ už mám spracované. Mala som možnosť sa obklopiť fajn materálmi, tak ak budete potrebovať poradiť - nech sa páči.
Maureen
07.06.11,17:42
ja by som potrebovala poradiť, ako preklopiť občianske združenie z JU do PU
ďakujem