Martina Adamondyová
15.05.11,17:27
surne prosim o pomoc,,moj brat instaloval akysi program do pc,,a asi z dôsledku toho mi vymazalo vsetky moje dokumenty z pocitaca,,nepomohlo ani obnovenie systemu,,dakujem za pomoc
Vlado40
15.05.11,15:29
Pri inštalovaní programov sa dokumenty nemažú.To sa stane iba pri preinštalovaní windows.
Martina Adamondyová
15.05.11,15:31
ja som prisla iba dnes domov,,ja neviem co robil,sestra mi povedala ze vraj nieco instaloval,,,boze co mam teraz robit??
video1983
15.05.11,15:34
zavolaj bratovi a spytaj sa co robil
Martina Adamondyová
15.05.11,15:35
instaloval videoconverter,alebo nieco take, potom mu vsetko seklo tak restartoval a uz nic nebolo na ploche,,len z kosa vybral par bezvyznamnych fotiek,to je vsetko
Juraj Tlach
15.05.11,15:54
Obnova systému ti zmazané osobné dáta nevráti. To zmizlo z plochy? Popíš to, kde si to mala, odkaz z ponuky štart funguje? O aké dokumenty sa jedná, len adresár z plochy, alebo Tvoje dokumenty !? Možno to bol len odkaz...
Martina Adamondyová
15.05.11,16:05
ano zmizlo to z plochy, aj priecinky su prazdne, jedna sa hlavne o dokumenty vo worde,mne na nicom inom nezalezi, mala som tam podstatne veci do skoly a uz su fuc, moja 3 mesacna praca je ....niekde tam, vie sa to dat nejako napravit??
Juraj Tlach
15.05.11,16:11
skúšala si to pohľadať manuálne?ísť do C:\Users\ ....?sú programy na obnovenie zmazaných súborov.napr: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/obnova_dat/recuva/
či obrázky, alebo dokumenty..
arizona
15.05.11,16:14
ano zmizlo to z plochy, aj priecinky su prazdne, jedna sa hlavne o dokumenty vo worde,mne na nicom inom nezalezi, mala som tam podstatne veci do skoly a uz su fuc, moja 3 mesacna praca je ....niekde tam, vie sa to dat nejako napravit??
Taka laicka rada,mozno nieco najde :
Nainstaluj si Picasa 3. (http://downloads.zoznam.sk/program/picasa-9)
Po otvoreni Ti nacitava obrazky a dokumenty.
Nie sice vzdy,ale casto mi to pomoze,ak hladam nejaky dokument /zalezi,kde je/
Martina Adamondyová
15.05.11,16:19
uz som velmi zufala tak teda vyskusam vsetko
Juraj Tlach
15.05.11,16:20
Alebo cez štart daj hľadať všetko a do vyhľadávania napíš príponu tých súborov narp.
.jpg
pc potom vo všetkých diskoch vyhľadá súbory s tou príponou.
Chobot
15.05.11,16:33
ano zmizlo to z plochy, aj priecinky su prazdne, jedna sa hlavne o dokumenty vo worde,mne na nicom inom nezalezi, mala som tam podstatne veci do skoly a uz su fuc, moja 3 mesacna praca je ....niekde tam, vie sa to dat nejako napravit??

Ak vieš, aký mali tie súbory názov, skús vyhľadať na disku C: názov súboru. Možno len vytvoril nového užívateľa a tie súbory sú uložené na ploche iného užívateľa.

Pokiaľ nereinštaloval Windows, tak nemal ako vymazať tie súbory. Existujú spôsoby, ako vytiahnuť a nájsť aj zmazané dokumenty, ale dôležité je nerobiť na PC nič, čo by ich mohlo premazať - teda nič neukladať a neinštalovať.
Martina Adamondyová
15.05.11,17:00
chlapci, nainstalovala som ten prvy program,aj mi naslo to co som potrebovala,,ale vyskytla sa dalsia chyba,,nejde mi otvorit word,lebo je vraj poskedny, co teď
Martina Adamondyová
15.05.11,17:02
Alebo cez štart daj hľadať všetko a do vyhľadávania napíš príponu tých súborov narp.
.jpg
pc potom vo všetkých diskoch vyhľadá súbory s tou príponou.[/QUOTE]


davala som hladat,,ale nic mi nenaskocilo,,prazdne okno
Martina Adamondyová
15.05.11,17:07
treba mi nejaky konvertor alebo co
arizona
15.05.11,17:10
chlapci, nainstalovala som ten prvy program,aj mi naslo to co som potrebovala,,ale vyskytla sa dalsia chyba,,nejde mi otvorit word,lebo je vraj poskedny, co teď
skus si stiahnut open office (http://downloads.zoznam.sk/program/open-office-32) a precitat cez to,prip. urobit zalohu
charonme
15.05.11,17:25
ked sa omylom vymazu nejake dolezite subory tak standardny postup je nic dalsie na ten disk nezapisovat !!! a uz vobec nie instalovat dalsie programy!

Najlepsie je potom z disku urobit image so specialnym softom (idealne na inom pocitaci a s radicom nastavenym do read only modu) a dalej pracovat s tym image. Ak sa nenajdu na tom image, respektive boli prepisane, tak este existuje sanca tie prepisane data precitat so specialnym HW. Lenze toto vsetko (obzvlast posledna veta) je praca pre odbornika a stoji to peniaze


instaloval videoconverter,alebo nieco take takato informacia nepomoze. Co presne instaloval a odkial to stiahol? Ja by som skor hadal ze to bol virus.

inak vyhladavac suborov vo windows od verize XP nevyhladava v niektorych folderoch (napr. systemovych)
Martina Adamondyová
15.05.11,17:30
ja mam na neho uz nehorazne nervy,,pytala som sa ho velakrat,,stale ze nieco na videa,,
Chobot
15.05.11,18:12
chlapci, nainstalovala som ten prvy program,aj mi naslo to co som potrebovala,,ale vyskytla sa dalsia chyba,,nejde mi otvorit word,lebo je vraj poskedny, co teď

Čo je poškodené? Ten súbor, alebo Word? Treba presne napísať, čo to pri otváraní spraví a aké hlásenia sa ti ukážu? KeĎ je poškodený súbor, je problém. Ak je poškodená inštalácia Wordu, treba ho preinštalovať - ale až potom, keď si si istá, že tie súbory si skutočne uložila.
PotPalo
15.05.11,22:37
Poškodený Word, stratené súbory... čo takto skúsiť chkdisk alebo scandisk, možno je poškodený systém súborov.
Xeon
16.05.11,00:13
Ja pouzivam od spolocnosti Ontrack program EasyRecovery Professional. Okrem kopu inych funkcii su jeho hlavnymi funkciami obnova dat a oprava dat.

Obnova dat:
obnovi zmazane subory
obnovi subory z naformatovaneho disku
obnovi subory z disku, kde padol suborovy system

Oprava dat:
opravi subory typu Excel, Word, Powerpoint, Access, Outlook, OutlookExpress, ZIP

Ak sa nieco obnovit da, tak Vam to ten program obnovi. Samozrejme, ak medzi tym beznym pouzivanim PC neboli povodne data prepisane - zistite to tak, ze to vyskusate a uvidite, ci naslo, co ste potrebovali. Obnova dat prebieha vzdy na fyzicky alebo aspon logicky ine medium (cize fyzicky napr. z interneho HDD na externy HDD ci USB alebo potom logicky napr. z log. disku D: na disk C: ). Treba mat dostatok volneho priestotu. V programe sa da filtrovat napr. podla velkosti suborov alebo pripon, takze si mozete nechat vyhladat a obnovit len subory s priponou pozadovaneho typu (napr. Word). V zavislosti na velkosti disku a najpodrobnejsej kontrole to moze trvat aj hodiny.

Ja mam s tymto programom velmi dobre skusenosti a nedam nan dopustit. Obnovil som ako zmazene subory, tak aj cele zformatovane disky a disky s padnutym suborovym systemom. Avsak zakladne znalosti prace s PC Vam na obsluhu tohoto programu zrejme nebudu stacit. Takze si zozente niekoho, kto sa v PC fakt vyzna. Najprv si nim subory obnvte, potom v pripade potreby opravte. Ono totizto keby ste hned po tom, ako tie subory zmyzli, prestali PC pouzivat a vypli ho, sanca na uspech by bola prakticky takmer 100 %-na. Cim viac sa PC po "nehode" pouziva, tym sa tato pravdepodobnost znizuje :-(

Kedze vravite, ze mu PC seklo, moze byt poskodeny aj suborovy system, pripadne niektore subory. Ak by sa Vam nepodarilo obnovit a opravit subory predchadzajucim sposobom, dajte UPLNU kontrolu a opravu chyb na disku nasledovnym windowsackym prikazom priamo z prikazoveho riadku:
CHKDSK C: /F /R /X
a ked to prebehne tak
CHKDSK D: /F /R /X
S tymi parametrami je to velmi podrobna kontrola a oprava disku a moze trvat aj hodiny a cast kontroly moze byt prevedena az po odpojeni zvazku a restarte. Po tomto skuste opat pouzit program EasyRecovery Professional.

PS: Posledna moznost, ak sa tych dat nemienite dat ani za svet, je nechat si obnovit data firme, ktora sa tym vyhradne zaobera. Obnovia Vam vsetko aj z fyzicky poskodeneho disku (co vsak zrejme neni tento pripad). VyGooglite nieco ako "obnova dat z disku" atd. a urcite najdete co hladate. Pred par rokmi take nieco stalo 15 000 Sk, ale aktualnu cenu si radsej zistite.
lstulajter
17.05.11,07:39
Este jedna moznost - tie subory mozno vobec nie su vymazane. Niekedy sa stane, ze sa poskodi uzivatelske konto a Windows si pri prihlasovani uzivatela vytvoria nove. Tak sa moze stat, ze uzivatel dokumenty nevidi, lebo ich Windows jednoducho hladaju inde, nie tam kde skutocne su.
V kazdom pripade, ak ide o dolezite subory a uzivatel nie je v tejto oblasti zdatny, treba v prvom rade nepanikarit a neskusat vsetko mozne, lebo v konecnom dosledku k strate suborov moze prist prave pri snahe zachranit ich.
Najlepsim riesenim je pustit k pocitacu niekoho, kto tomu rozumie a vie, co robi. Ak ide o poskodene konto, tie subory sa daju najst v adresari "Documents and settings", resp. "Users" (podla verzie Windows). Ak tam nie su a boli vymazane, resp. je poskodeny suborovy system, je namieste opatrnost, lebo cim viac neodbornych pokusov, tym je mensia sanca, ze sa ich este podari obnovit.
Xeon
17.05.11,13:16
To, co napisal lstulajter skuste ako UPLNE PRVE. Ja len doplnim, ze ak sa nevyznate v adresarovych strukturach jednotlivych Windowsov, mozte pouzit vyhladavanie:
Start -> Hladat -> Subory alebo priecinky -> Vsetky subory a priecinky
Z kolonky "Kde hladat:" vyberte Lokálne pevné disky (C:;D: )
Kliknite na "Rozsirene moznosti" a z kolonky "Typ suboru" vyberte "Dokument programu Microsoft Word" a hlavne skontrolujte, ci mate zaskrtnute "Prehladavat podpriecinky".
Napokon kliknite na tlacidlo "Hladat" :-)

Ak chcete najst napr. aj Excel dokumenty, postup mozte zopakovat s tym, ze z kolonky "Typ suboru" vyberte "Dokument programu Microsoft Excel" atd.