janula26
15.05.11,17:46
Dobrý deň,
prečítala som množstvo príspevkov o izolácii bytu v sekcii stavba, ale všetci sa snažili "obrániť" hluku od susedov. Ja mám opačnú otázku: ako najlepšie izolovať izbu zvnútra, niečo na spôsob nahrávacieho štúdia?
A, aby som nezabudla, keď som čítala o prenášaní basových spodných frekvencií, ktoré sa šíria najlepšie, tak musím dodať, že ide o izoláciu kvôli spevákovi (bas).
ďakujem za odpoveď
j.
janula26
15.05.11,16:30
poradí niekto???
marleau
15.05.11,17:19
:)Nikto nemá skúsenosti,ako prerobiť byt na nahrávacie štúdio.:)
janula26
15.05.11,17:33
fakt nikto??? ja som si myslela, že sa o to už niekto pokúsil, veď je toľko hudobných fanatikov v malých bytoch...
220870
15.05.11,18:11
janula26
15.05.11,18:21
ďakujem za linky. ten rigips ma celkom zaujal
Zitulda
15.05.11,19:06
http://www.asb.sk/stavebnictvo/materialy-a-vyrobky/korkova-tepelna-a-zvukova-izolacia-2036.html
http://www.modreticho.sk/
http://www.asb.sk/stavebnictvo/konstrukcie-a-prvky/poziadavky-na-zvukovu-izolaciu-deliacich-stavebnych-konstrukcii-3591.html


ďakujem za linky. ten rigips ma celkom zaujal

...iba trochu upresním a musíš počítať s tým že pri vnútornej izolácii stiem sa zmensí a rozmery miestnosti minimálne o 16 cm v oboch smeroch a tiež výška. Musíš odizolovať aj strop a podlahu a tu sa Ti zmení úroveň výšky podlahy. Over si, ako je to s povolením úprav ak chceš mať z bytu nahrávacie štúdio.
V našom bloku máme hudobného fanatika a žiaľ, súsedia pod ním, nad a pri ňom sú zúfalí a už sa to musí riešiť inde, bude to na jeho škodu.
Môj názor ale vždy bude ten, že kto chce počúvať hudbu, spievať, či kričať (či nebodaj aj hlasne sa milovať:)) nech sa snaží o RD a nie do bytovky a hlavne panelákový byt. Mal by ale žial, nie každý je ohľadoplný voči iným! Teperkom taký svet:(
Zitulda
15.05.11,19:25
Skús si prečítať toto:
http://www.google.sk/#hl=sk&biw=1004&bih=618&q=nahr%C3%A1vacie+%C5%A1t%C3%BAdio+-+izol%C3%A1cie&oq=nahr%C3%A1vacie+%C5%A1t%C3%BAdio+-+izol%C3%A1cie&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=30966l39811l0l11l11l0l10l10l0l187l187l0.1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=72dae903852ca33f
a ak poradiť ešte môžem, choď do Vedeckej knižnice a popros no normy pre akustické štúdiá. Ináč ak dobre sa pamätám má čo do takých vecí hovoriť aj hygienik s ním sme museli odsúhlasovať projekty kultúrnych stredík a i. Ten posudzuke z hľadiska ochrany zdravia proti hluku a potrpí si na dodržanie paramatrov na decibely.
Ak sa mýlim, prosím opravte ma.
janula26
15.05.11,19:42
Zitulda, ďakujem za rady. Ja chcem ešte doplniť, že sa nebude využívať mikrofón a repráky ako pri nejakom rockovom koncerte. Ide o cvičenie klasického spevu, len ten hlas je naozaj mohutný...preto nad tým uvažujeme. A tie nahrávacie štúdiá mi tiež napadli. Našla som aj v našom meste, tak skúsim kontaktovať majiteľa a spýtam sa na materiály a dodávateľov.
Skrupinka
02.06.11,11:07
Dopočula som sa o jednej zaujímavej stránke, kde sa rozoberá akustika. akustickaizolacia.sk, ide vraj o nejaký nový veľmi kvalitný produkt z Nemecka PhoneStar, výhodou je, že ide o tenkú zvukovú izoláciu ale z veľmi dobrými vlastnoťami.
janula26
03.06.11,10:44
Dopočula som sa o jednej zaujímavej stránke, kde sa rozoberá akustika. akustickaizolacia.sk, ide vraj o nejaký nový veľmi kvalitný produkt z Nemecka PhoneStar, výhodou je, že ide o tenkú zvukovú izoláciu ale z veľmi dobrými vlastnoťami.

Dakujem za tip. Pozreli sme si videa a zda sa to byt najlepsie riesenie. Najma hrubka dosiek je vyborna. Ked zrealizujeme izolaciu, dam vediet, aky efekt sme dosiahli.
vavjaj
07.01.12,07:37
Dobry den, chcela by som vediet, ci sa Vam podarila ta izolacia z Phonestar a ci skusticne funguje. Pocut este nieco? Napriklad buchanie dverami. Vdaka. Jana
lapejko
08.01.12,20:41
Phonestar je určite účinný, funguje na princípe vajcoobalov, povrchová úprava je však na stenách a stropoch stále sdk takže uberá priestor. Jeden spracovateľ na webe uvádza v podlahovej skladbe 15 mm drevovláknitej dosky + 15 mm Phonstaru, potom sieťku s lepidlom a 5mm dlažbu s 2 mm lepidla! To už smrdí zavádzaním klienta lebo nepoznám ani obklad v 5 mm hrúbke ani 2 mm lepidla pod dlažbu a priamo na nenosnú izoláciu to asi je riziko. Je alternatíva - Schlueter-Ditra-Sound, ťažká 3,5 mm hrubá polyetylénová poplátnená fólia vhodná na priamu pokládku dlažby, obkladu alebo omietky.
vavjaj
09.01.12,06:21
Takze tym chcete povedat, ze rovnako dobre by fungovali kartony od vajicok? O priestor mi nejde, toho mame dost v dome, ale Phonestar je strasne drahy. Cenova ponuka vysla 50€/m2 aj s montazou - toje des, ekd nam treba 30 m2! Citala som, ze je dobra aj kamenna vlna, . len ci naozaj. A este, ked dam akukolvek izolaciu na stenu, neprejde zvuk cez betonovu platnu - podlahu? Pocut hlavne buchanie dveri a vysavanie, ale len tlmene a ked sme v tej izbe, co susedi s vysavanou.
vavjaj
09.01.12,06:32
pozerala som tu foliu, ale stlmi len o 13 dB
lapejko
10.01.12,20:40
pozerala som tu foliu, ale stlmi len o 13 dB

Len? je uvádzané, že to môže byť pocitovo až o 50%, inak môžete si ju dať aj dvakrát ale tiež je drahá + kvalitné flex lepidlo...
Skrupinka
20.01.12,09:18
Prednedávnom som našla na webe konštrukčný katalóg s phonestar, kde sú rôzne skladby a tam je vysvetlené, že uvádzané zisky sú počítané napr. len pre phonestar a drevovláknitú dosku bez vrchnej vrstvy, čiže je jedno, aký je to materiál.