Heather Smith
15.05.11,17:58
Dobrý deň,

viem, že otázka odstúpenia z funkcie konateľa už bola zopár krát prediskutovaná, ale chcela by som Vás poprosiť o radu, či skôr vzor oznámenia o odstúpení z funkcie konateľa. Ďalej by som sa chcela spýtať, či je nutné uviesť dôvod odstúpenia, ako aj to, či mám oznámenie o odstúpení zaslať druhému spoločníkovi(a zároveň konateľovi) spolu s pozvánkou na mimoriadne zasadnutie valného zhromaždenia a či to zasadnutie musí byť v sídle spoločnosti, či môže byť kdekoľvek?

Za Vaše odpovede vopred ďakujem a prajem pekný zvyšok víkendu.

H.S.
Economic
15.05.11,16:21
Dobrý deň,

viem, že otázka odstúpenia z funkcie konateľa už bola zopár krát prediskutovaná, ale chcela by som Vás poprosiť o radu, či skôr vzor oznámenia o odstúpení z funkcie konateľa. Ďalej by som sa chcela spýtať, či je nutné uviesť dôvod odstúpenia, ako aj to, či mám oznámenie o odstúpení zaslať druhému spoločníkovi(a zároveň konateľovi) spolu s pozvánkou na mimoriadne zasadnutie valného zhromaždenia a či to zasadnutie musí byť v sídle spoločnosti, či môže byť kdekoľvek?

Za Vaše odpovede vopred ďakujem a prajem pekný zvyšok víkendu.

H.S.

Je to úplne jednoduchý tip listu spoločnosti, kde sa uvedenie alebo jednoducho oznámi, že k nejakému konkrétnemu dňu ukončuješ funkciu konateľa. Pošli to doporučene. VZ nemusí byť v sídle, môže byť aj inde... Na pozvánke by to malo byť uvedené. Dôvod odstúpenia nie nutný.
Heather Smith
15.05.11,16:26
Ďakujem a prajem pekný večer.
Heather Smith
15.05.11,16:29
Je to úplne jednoduchý tip listu spoločnosti, kde sa uvedenie alebo jednoducho oznámi, že k nejakému konkrétnemu dňu ukončuješ funkciu konateľa. Pošli to doporučene. VZ nemusí byť v sídle, môže byť aj inde... Na pozvánke by to malo byť uvedené. Dôvod odstúpenia nie nutný.
Ešte toľko, či pozvánka má byť poslaná spoločníkovi a odstúpenie spoločnosti, či oboje môžu ísť spoločníkovi? Ďakujem
Economic
15.05.11,16:31
Ešte toľko, či pozvánka má byť poslaná spoločníkovi a odstúpenie spoločnosti, či oboje môžu ísť spoločníkovi? Ďakujem

Vypovedanie konateľstva určite zaslať spoločnosti a do pozvánky treba dať aj program a tú poslať spoločníkovi. Ak je to náhodou jedna adresa, môže to ísť v jednej obálke.
Heather Smith
15.05.11,16:47
Vypovedanie konateľstva určite zaslať spoločnosti a do pozvánky treba dať aj program a tú poslať spoločníkovi. Ak je to náhodou jedna adresa, môže to ísť v jednej obálke.
Môže byť program takýto, či to mám inak sformulovať?
1. Otvorenie zasadnutia valného zhromaždenia
2. Voľba pracovných orgánov.
3. Schválenie programu a rokovacieho poriadku
4. Odstúpenie konateľa z funkcie
5. Predaj obchodného podielu spoločníka
6. Záver
Economic
15.05.11,16:52
Môže byť program takýto, či to mám inak sformulovať?
1. Otvorenie zasadnutia valného zhromaždenia
2. Voľba predsedu MVZ a zapisovateľa MVZ
3. Odstúpenie konateľa z funkcie
4. Schválenie prevodu OP
5. Schválenie úplného znenia SZ /alebo ak už ostal sám spoločník môže byť ZL
6. Záver



v texte
VladoaKatka
15.05.11,16:55
Pred mesiacom som riešila podobný problém, našla som veľa užitočných rád tu na porade, napr. aj tu:

http://www.porada.sk/345463-post4.html
http://www.porada.sk/t147091-odchod-konatela-z-sro.html