Jusi
15.05.11,20:08
Zdravim...
Mam taky problem. Nasa rodina vlastni chatu a lesne pozemky rozneho charakteru, ku ktorej vedie prijazdova cesta.
Na mape katasterportalu je tato cesta oznacena ako:
Druh pozemku: Zastavane plochy a nadvoria
Vyuzitie pozemku: Pozemok, na ktorom je postavena inzinierska stavba - cestná, miestna a ucelova komunikacia, lesna cesta.

Jedna sa o beznu lesnu dvojkolajovu cestu, po ktorej odjakziva ja, moji rodicia, alebo predkovia chodili. Ci uz s konskymi pohonmi, na traktore, alebo peso.
Teraz sa vsak zacina ozyvat chlapik, ktoremu zrazu prekaza, ked chodime po tejto ceste denne terennym autom.
Zacali sme tento rok chovat ovce a tak chodime pravidelne kazdy den bud ja, alebo otec touto cestou.
Chlapik ma pozemky nizsie od nasej chaty, vedla spominanej cesty, a tvrdi, ze ma list vlastnictva na pozemky cez ktore ide tato cesta. A vraj ak jazdenie neskonci, navezie nasyp hliny na tuto cestu, alebo tam spravi rampu.

Chcem sa spytat, ake prava ma v zamedzovani mojho pristupu na moje pozemky tento chlapik, a tiez ake prava mam ja, kedze na moje pozemky ina pristupova cesta nie je. V danej oblasti nie som jediny majitel pozemkov. Ak by tam zamedzil pristup, tak by to bolo mnozstve vlastnikov pozemkov.

Na katasterportali je tato cesta evidovana iba cislom parcely, nie je na nu vydany list vlastnictva, tak neviem.
Budem vdacny za akekolvek, aj obstrukcne rady, nechcem sa nechat vykoristovat takouto "pozemkovou mafiou"