ajacik
08.01.06,22:02
Dobrý večer.
Ak slovenská s.r.o.-čka prevezme dlh od českého podnikateľského subjektu (obaja platcovia dph), prevezme ho s DPH, alebo bez?

Prípadne prosím o radu, kde by som to našla konkrétne v zákone.
dakujem
andrej_rv
08.01.06,21:08
Dobrý večer.
Ak slovenská s.r.o.-čka prevezme dlh od českého podnikateľského subjektu (obaja platcovia dph), prevezme ho s DPH, alebo bez?
Prípadne prosím o radu, kde by som to našla konkrétne v zákone.
dakujemDlh je záväzok - preberá sa suma, nie jej jednotlivé zložky - všetko to, čo je naúčtované na 321, 379 či inom záväzkovom účte. Podľa mňa to v zákone ani Postupoch vôbec nebude.
P.S. Prevezme ho teda vrátane DPH.
ajacik
08.01.06,21:10
dakujem. a teda si môže slovenský subjekt žiadať vrátenie DPH v ČR?
andrej_rv
08.01.06,21:15
dakujem. a teda si môže slovenský subjekt žiadať vrátenie DPH v ČR?Nie. Tak isto ako u nás sú podmienky pre vrátenie dph presne definované, a určite si ho môže uplatniť len ten, na koho znie daňový doklad. Ale DPH je jedna vec a záväzok druhá. Ak v prevzatí záväzku má význam aj DPH, tak nech slov. firma prevezme len časť záväzku vo výške základu dane. A zbytok záväzku vo výške DPH zaplatí česká firma.
ELAST
18.05.12,04:49
Dobrý deň prajem!

Prosím, mohli by ste nám poradiť, či je potrebné platiť DPH pri prevzatí záväzku? Jedná sa o to, že slovenská spoločnosť je dlžníkom a dlh tejto spoločnosti preberá nová spoločnosť za primeranú odplatu. Prosím, podlieha prevzatie dlhu DPH?

Ďakujem veľmi pekne!
ELAST
18.05.12,16:43
Dobrý deň prajem!

Prosím, mohli by ste nám poradiť, či je potrebné platiť DPH pri prevzatí záväzku? Jedná sa o to, že slovenská spoločnosť je dlžníkom a dlh tejto spoločnosti preberá nová spoločnosť za primeranú odplatu. Prosím, podlieha prevzatie dlhu DPH?

Ďakujem veľmi pekne!

Prosím, poradíte?