gazgaz
15.05.11,22:51
Ak je niekto skoro rok evidovaný na úrade práce, doteraz nepoberal žiadny príspevok v hmotnej núdzi, ani príspevok na bývanie a zistil, že na nich má právo...má nárok spätne žiadať peniaze za 11 mesiacov, alebo to je blbosť?
buchač
16.05.11,09:38
Ak je niekto skoro rok evidovaný na úrade práce, doteraz nepoberal žiadny príspevok v hmotnej núdzi, ani príspevok na bývanie a zistil, že na nich má právo...má nárok spätne žiadať peniaze za 11 mesiacov, alebo to je blbosť?

Zánik nároku na dávku a príspevky
· Dávku a príspevky úrad odníme a ich výplatu zastaví, ak sa priznali neprávom alebo sa nevyužívajú na účel, na ktorý sa poskytli.
· Úrad odníme dávku a príspevky a ich výplatu zastaví alebo ich zvýši, alebo zníži a vyplatí ich vo vyššej sume alebo nižšej sume, ak sa zmenia skutočnosti rozhodujúce na vznik nároku.
· Ak úrad zistí, že dávku a príspevky nepriznal, vyplácal v nižšej sume alebo vyplácal vo vyššej sume, ako patrila, alebo priznal od neskoršieho dňa, ako patrili, dávku a príspevky dodatočne prizná, zvýši, zníži alebo doplatí odo dňa, od ktorého patrili.
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
gazgaz
16.05.11,10:07
k tomu som sa dostala, len celkom nechápem, že pokiaľ o dávku nepožiadal...a požiadal by ju až dajme tomu až dnes, vyplatí mu úpsvar aj tých 11 mesiacov, alebo to musí prejsť nejakým schvalovacím procesom a úpsvar začne vyplácať príspevok až odo dňa schválenia, tým pádom mu zanikne nárok na predošlé dávky..neviem, či mi rozumiete..lebo sama sa v tom mám miš maš :-)