kopilu
15.05.11,23:05
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako to je, keď človek poberá podporu v nezamestnanosti bola mu priznaná v trvaní 6 mesiacov, medzitým si nájde sám prácu, tým pádom je vyradení z evidencie uchádzačov, no v novom zamestnaní zistí, že bol oklamaný platom, pracovnou dobou a vôbec pracovnými podmienkami a chcel by z nového pracovného miesta po mesiaci aj niečo počas skúšobnej doby odísť, bude mi priznaná znovu nejaká podpora? V akej výške? V akom trvaní poberania?
S celkového počtu trvania 6 mesiacov bolo čerpané 4 mesiace poberania podpory.
Ďakujem za odpovede.
Katy a R
15.05.11,21:26
ak skončí PP, môže sa znova zaregistrovať na UPSVaR ... a požiadať o dávku v nezamestnanosti (SP) .. ešte za tie zvyšné 2 mesiace ju dostane:)
zuzka3110
16.05.11,04:39
Dobrý deň, ako je to v prípade, ak som nezamestnaná a zamestnám sa na dohodu o vykonaní práce. (na 6 týždňov). Ak prekročím max. sumu (tých cca 136€) za mesiac, mám si dať žiadosť o vyradenie? Lebo ak ma vyradí ÚP, je to na 3 mesiace, kedy nie je možné sa znovu prihlásiť?!
veronikasad
16.05.11,04:50
Dobrý deň, ako je to v prípade, ak som nezamestnaná a zamestnám sa na dohodu o vykonaní práce. (na 6 týždňov). Ak prekročím max. sumu (tých cca 136€) za mesiac, mám si dať žiadosť o vyradenie? Lebo ak ma vyradí ÚP, je to na 3 mesiace, kedy nie je možné sa znovu prihlásiť?!
ak si dáš žiadosť sama, je to to isté.
zuzka3110
16.05.11,10:18
ďakujem Veronika, to som teda nevedela..Čo to bude pre mňa znamenať, budem dobrovoľne nezamestnaná a budem si musieť zaplatiť zdravotné poistenie, čo ešte?
rodina1
16.05.11,10:19
ďakujem Veronika, to som teda nevedela..Čo to bude pre mňa znamenať, budem dobrovoľne nezamestnaná a budem si musieť zaplatiť zdravotné poistenie, čo ešte?
Len zdravotné poistenie (46,06 Eur).
zuzka3110
17.05.11,08:32
Ďakujem, len upresním, čo mi povedala pani na ÚP
Ak ma vyradia z dovodu prevyšujúcej max. sumy, tak je to len na obdobie dohody a po skončení budem znovu evidovaná. Takže nie až 3 mesiace..