minkos
15.05.11,23:07
Ahoj poraďáci, s drevostavbami nemám veľa skúseností, tak by som sa chcel poradiť o zložení plášťa. Je zloženie na obrázku v pohode, alebo tam vidíte nejaké nedostatky. Pri stene by som len vymenil položky 1 a 2 za drevený zrubový obklad. Aké odporúčate fólie 4 a 7?
andiablo
16.05.11,05:40
určite by som nedával asfaltový šindel. Je to asi to najhoriše na strechu.
vratnik
16.05.11,05:55
Parozabranu by som posunul medzi bod 5 a 6. Na parozabranu umiestnit druhy rost, do neho vsunut izolaciu 50 mm. Takto bude parozabrana chranena pred klincekmi tatranskeho obkladu / rozvodmi el. zasuviek. Ak to ma byt pre chatu tak ok, ale pre trvale byvanie, by som zvysil hrubku izolacie z 50 mm na min 100 mm. Asfaltoveho sindla by som sa nebal, pokial date kvalitnu znacku a bude dobre odvetrany, nie je problem so zivotnostou. Medzi drevenym zaklopom a foliou by som zvacsil medzeru, 25 mm je malo, dajte klasicku stresnu latu 30 x 50. Nezabudnut na odvetranie vikierov a na umiestnenie vetracikov (rozne druhy ponuka napr. Krytex). Velmi dobra paropriepustna folia je napr. Tyvek Solid (bod 4). Kvalitna parozabrana napr. JUTAFOL AL N 170