atramka
08.01.06,22:07
Chcem sa spýtať poraďákov, ktorí majú to nešťastie, že ich blízky príbuzný je vážne chorý a trpí rakovinou hrubého čreva, či nemajú skúsenosti s liekom AVASTIN. Za akých podmienok to preplatí zdrav. poisťovňa? Ako to zaberá? Prosím, ak viete podeľte sa o skúsenosti. Veľmi Vám ďakujem.
mucko
09.01.06,18:46
Mohli by ste vyskusat byliny INTRA,ktore sa velmi osvedcilo pri onkologickych ochoreniach.Pozrite si www.kurtulikova.szm.sk alebo ma kontaktujte e-mailom.
DanielaSL
09.01.06,19:09
Atramka , tu som o ňom písala...čítala si to ?
Dnes som si prečítala v Slovenke tento článok - tak ho posúvam ďalej:



Začiatok novej éry v liečbe rakoviny
"Smrteľná" diéta

Na Slovensko sa dostáva nový liek na likvidáciu zhubných nádorových ochorení tráviaceho traktu - Avastin. Rakovina hrubého čreva je druhým najčastejším zhubným ochorením u žien , na prvom mieste je rakovina prsníkov - u mužov je na treťom mieste , po rakovine prostaty a pľúc. Výsledky liečby závisia od stupňa pokročilosti ochorenia. V prvom štádiu sa vylieči viac ako 70 % chorých , s vyšším stupňom pokročilosti počet vyliečených dramaticky klesá. Štandardný spôsob liečby rakoviny hrubého čreva a konečníka je chirurgické odstránenie nádoru, chemoterapia alebo ožarovanie. Cieľom tejto liečby je likvidácia nádoru, ktorý sa prejavuje zhubným bujnením sliznice čreva a v neskoršom štádiu tvorbou metastáz. Prevratnou kapitolou v liečbe kolorektálneho karcinómu sú tzv. cielené terapie. Európska komisia tento rok schválila použitie prvej protilátky - bevacizumabu s antiagiogénnym účinkom /zabraňuje vzniku nových ciev/. Tento unikátny spôsob fungovania nového onkologického lieku spočíva v tom, že zablokuje prísun "potravy" k nádoru , čiže zamedzí rastu ciev , ktoré zásobujú nádor. To znamená , že nádoru sa začína "smrteľná diéta" a prestáva rásť. Na rozdiel od doterajších metód monoklonálna protilátka bevacizumab nenapadá priamo bunky vzniknutého karcinómu , ale zabraňuje tvorbe a udržiavaniu nových ciev. Na rozdiel od doterajších metód táto liečba eliminuje nádor zvonku , a to tak, že nepoškodzuje všetky tkanivá - cievy , ale len nádorové cievy. To však neznamená , že doterajšie metódy budú prebytočné, nová liečba sa kombinuje s chemoterapiou a je úspešná aj pri vzniku metastáz.
atramka
09.01.06,19:58
Danielka áno, je to tento liek, ja som to našla na internete, chcela som vedieť či sa niekto s poraďákov s ním stretol, veď tá najhoršia pliaga - RAKOVINA - ničí mnoho ľudí a myslím si, že by to oddialilo to najhoršie u tých pacientov, ktorí majú už metastázy..... preto sa chcem poradiť s niekým..... vieš tak veľmi, veľmi by som chcela pomôcť svojmu otcovi ....
pyton
09.01.06,20:14
atramka, čítalala si si na internete o Masarykovom onkologickom ústave /CZ/?
DanielaSL
09.01.06,20:26
Danielka áno, je to tento liek, ja som to našla na internete, chcela som vedieť či sa niekto s poraďákov s ním stretol, veď tá najhoršia pliaga - RAKOVINA - ničí mnoho ľudí a myslím si, že by to oddialilo to najhoršie u tých pacientov, ktorí majú už metastázy..... preto sa chcem poradiť s niekým..... vieš tak veľmi, veľmi by som chcela pomôcť svojmu otcovi ....

http://www.svetzdravia.sk/sz/lieky/showone/462/32585.html?PHPSESSID=edf109986b00a145da4df39331b23 19c

Tu si to pozri..... ja viem , že chceš pomôcť. Je to zrejme len na recept. Asi je to u nás niečo nové. Treba sa pýtať onkológa. Skúsim zistiť niečo viac.
atramka
09.01.06,20:29
pyton, áno čítala som aj som tam minulý týždeň do poradne posielala mail, ale zatiaľ nikto nereagoval...... a ja to tak rýchlo potrebujem....
aj do NOU Bratislava som písala Doc. Šátekovi.... zatiaľ nič..
DanielaSL
09.01.06,20:33
atramka , niekedy sa na takéto odpovede dlho čaká. Ja som sa raz na niečo podobné pýtala a kým mi odpovedali aj som na to zabudla.
adam
09.01.06,20:40
Pred rokom som sa ja takto snažila pomôcť môjmu oteckovi. Za doc. na NOU som bola osobne, bez otecka. Zobrala som všetky lekárske správy a vysledky vyšetrení na konzultáciu. Bol veľmi ochotný, avšak pomôcť sa už nedalo. Dnes už nie je medzi nami. Prajem Ti veľa sily a šťastia....
atramka
09.01.06,20:48
:( No práve ja teraz dávam nádej tomu AVASTINU, otca operovali pred rokom vo februári a teraz ide na 3-dňovú kúru chemoterapie, tým ukončí celú sériu a na tie nešťastné metastázy by možno pomohol ten AVASTIN - on je pri tej svojej diagnóze taký čiperný a odhodlaný sa liečiť...... idem napísať do zdravotnej poisťovne, až pochodím:(
adam
09.01.06,20:53
Veľmi Ti držím palce. Dôležité je u neho pozitívne myslieť. Môj otecko mal metastázy v mozgu. Tam sa nedalo nič robiť. Ešte raz veľa sily....
atramka
09.01.06,21:01
vieš, aj tu lekár pri operácii nedával veľkú nádej..... keď som sa ho pýtala na prognózu, povedal mi, že šatistický priemer u tejto choroby je 1 rok od operácie...... čím sa to viac blíži, tým viac panikárim a tak veľmi, veľmi chcem pomôcť.... veď on chorý vôbe nevyzerá (kto to nevie - neverí) , tak dúfam, že výnimka potvrdzuje pravidlo...... :-)))
(aká náhoda, aj my máme v rodine Adamov a Adamky) :-)
adam
09.01.06,21:10
Určite výnimka potvrdzuje pravidlo!.....
pyton
09.01.06,21:19
atramka
09.01.06,21:39
pyton, adam , tak ste ma nabudili, že píšem ako žeravá na všetky adresy.... a veľmi Vám ďakujem, dúfam, že to všetko dobre skončí a otcovi niekto pomôže...
Rada to potom s Vami oslávim ;)
durisovad
09.01.06,22:47
:( No práve ja teraz dávam nádej tomu AVASTINU, otca operovali pred rokom vo februári a teraz ide na 3-dňovú kúru chemoterapie, tým ukončí celú sériu a na tie nešťastné metastázy by možno pomohol ten AVASTIN - on je pri tej svojej diagnóze taký čiperný a odhodlaný sa liečiť...... idem napísať do zdravotnej poisťovne, až pochodím:(
S liekom skusenosti nemam, ani som o nom nepocula, ale si myslim, ze ak by ho aj poistovna nechcela preplatit, stalo by za uvahu ho pre otecka kupit. Ak je culy a ma chut sa liecit, iste mu pomoze, zvlast ked bude vediet, ze ho aj vy vsetci podporujete. Psychika niekedy robi divy. Prajem, aby sa liecenie vydarilo a aby bol otecko este dlho medzi vami.
pyton
10.01.06,03:53
S liekom skusenosti nemam, ani som o nom nepocula, ale si myslim, ze ak by ho aj poistovna nechcela preplatit, stalo by za uvahu ho pre otecka kupit. Ak je culy a ma chut sa liecit, iste mu pomoze, zvlast ked bude vediet, ze ho aj vy vsetci podporujete. Psychika niekedy robi divy. Prajem, aby sa liecenie vydarilo a aby bol otecko este dlho medzi vami.
Léky


Avastin


Lék je v zemích EU schválen pro léčbu rakoviny tlustého střeva a konečníku, l u nás se však zkouší i pro jiné onkologické diagnózy, například rakovinu ledvin, plic či prsu. Avastin nádorové buňky "vyhladoví". Roční léčba Jednoho pacienta přijde asi na osm set tisíc korun.
/ http://www.zdn.cz/detail.htm?id=47114 /

S tým kúpením by to bolo asi horšie, i keď neviem, čo do tej sumy zahrnuli, či len lieky alebo aj niečo iné. Lieky pre týchto pacientov sú najdrahšie. Chválabohu, že ešte sú.
Peterf
10.01.06,05:56
pyton, áno čítala som aj som tam minulý týždeň do poradne posielala mail, ale zatiaľ nikto nereagoval...... a ja to tak rýchlo potrebujem....
aj do NOU Bratislava som písala Doc. Šátekovi.... zatiaľ nič..
:cool:
Pracujem na NOU a nieje to MUDr. Šátek ale Šálek.. :D
Šátekovci boli tusim na MV SR
alternativa
10.01.06,13:03
Odbornici na caje odporucaju pri akejkolvek tazkej terapii, aj napr. chemoterapii, pit caj LAPACHO. Odporucam kupit vazeny caj, ten sa vari, nestaci zaliat. V specializovanych predajniach postup povedia. Porad sa s lekarom, urcite ho onkolog pozna. Tiez drzim palce, aj nad touto chorobou sa uz nie zriedka vyhrava, zabojujte spolu s oteckom.
pyton
10.01.06,19:26
atramka, zajtra bude online MUDr. Siracká, keby si sa chcela niečo spýtať

http://spravy.pravda.sk/sk_domace.asp?r=sk_domace&c=A060110_134613_sk_domace_p12
atramka
10.01.06,20:16
Peterf, sorry... mala som tam preklep, ale mail išiel na správnu adresu.... bohužiaľ, odpoveď zatiaľ nie je.....Keď tam pracuješ, mohol by si " help-núť";)
Pyton , na môj mail Ing. čo si mi doporučil, som odpoveď dostala obratom, avšak s vyjadrením, na koho by som sa ešte mohla obrátiť...:(
pyton
10.01.06,20:59
to atramka: to som prekvapená a zároveň smutná
atramka
14.01.06,10:17
to atramka: to som prekvapená a zároveň smutná
no a na ten druhý mail som dostala odpoveď a chcem týmto poradiť ostatným, kto má doma pacienta liečeného na rakovinu hrubého čreva so začínajúcimi metastázami skúste žiadať takúto liečbu.
Vyberám z mailu: K použitiu Avastinu sa však vyjadriť dá. Je dokázané, že Avastin zlepšuje liečebné výsledky u pacientov s kolorektálnym karcinomom (takým ochorením ako má Váš otecko), keď sa podáva spolu s chemoterapiou na začiatku ochorenia (v 1. línii chemoterapie u metastatického ochorenia). V súlade s touto skutočnosťou , liečebný poriadok našej krajiny (stanovený Ministerstvom zdravotníctva) umožňuje liečiť pacienta Avastínom, ale iba v 1. línii liečby t.j. pri prvej chemoterapii, ktorá sa podáva pri objavení sa prvých metastáz. V posledných mesiacoch sa objavili v zahraničí správy, že Avastin bude účinný aj pri podaní v neskoršej fáze liečby, ale takéto podávanie nie je zatiaľ schválené ani u nás a (podľa mojich vedomostí) ani nikde v Európe.

Takže podľa platnej legislatívy nebude možné Vášmu oteckovi Avastin podať. Je mi to ľúto, že som sklamal Vašu nádej.
(poznamenávam, že môj otec je už v 2.línii liečby)
pyton
14.01.06,17:41
atramka, ja som si myslela, že ten liek už dostáva, nevedela som, že je problém, aby ho vôbec dostal, takže asi treba obehať poisťovne alebo sa poradiť s nejakým šikovným lekárom, čo robiť ako nato

na stránke www.ousa.sk som našla:

Oddelenie klinickej farmakológie

Vedúci lekár oddelenia:
Prof. MUDr. Vladimír KRČMÉRY, DrSc.


Náplň činnosti:

Konziliárne vyšetrenia s cieľom účelne indikovanej medikamentóznej liečby u pacientov liečených v ústave. Odborné poradenstvo pre antibiotickú a liekovú politiku ústavu v rámci činnosti liekovej a antibiotickej komisie. Analýza účinnosti antibiotík dlhodobo aplikovaných v ústave.

Dosiahnuté výsledky:

Pracovníci oddelenia vykonávajú expertíznu činnosť, týkajúcu sa antibiotík a iných liekov pre potreby MZ SR, ŠUKL. V rámci oddelenia sa rieši sedem zahraničných grantov, týkajúcich sa klinického využitia nových liekov u pacientov s malígnymi i nemalígnymi ochoreniami, stanovuje sa koncentrácia cytostatík a iných liekov v telových tekutinách.

Ten prof. Krčméry často vystupuje v debatách v TV, vyzerá veľmi šikovne, určite by bolo dobré navštíviť aj jeho.
Tak snáď ho nebudú liečiť s nejakými liekami o ktorých vopred vedia, že nič moc.
pyton
27.03.06,15:54
http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://media.ringier.sk/500/0302/EkALXjFNS6io4SjS-t.jpg&imgrefurl=http://www.zivot.sk/%3F__W2JZbGBsbTx8bHNpcSZwbiNnaHVubjw9MCB3amVrYWg4N zQxMiR1eHhkO3N8YmRmamA%3D-A1-v3&h=80&w=80&sz=3&tbnid=Ct3yjB_NwRslpM:&tbnh=70&tbnw=70&hl=sk&start=1&prev=/images%3Fq%3Dslepe%2Bcrevo%26svnum%3D10%26hl%3Dsk% 26lr%3D%26sa%3DG

A tam článok: Kto dostane šancu? (http://www.porada.sk/)
MILANOVI O. (58) z východného Slovenska poisťovňa odmietala preplatiť drahý liek proti rakovine, hoci ministerstvo mu liečbu schválilo. V čase, keď sa nám ozval do redakcie, mu už chemoterapia neúčinkovala a nemal inú nádej...
atramka
28.03.06,15:31
pyton, ďakujem ti, hneď som si to prečítala.....
...... toto takto môže fungovať len u nás, v našom zdravotníctve...
adka2001
28.03.06,19:54
Nebol jediný komu MZ schválilo užívanie lieku a aj tak sa k nemu nedostal. Mám manžela vo veku 26 rokov. Problém sa mu vyskytol pred 4 rokmi a ešte dnes je tu. Ten liek čo sme potrebovala som si zohnala cez známich v zahraničí. Stálo ma to dosť nervov, aj peňazí ale je tu. Vieš kde môžeš kúpiť tento liek? A kde sa lieči ocino? Manžel chodil do Ostravy a boli úplne super. Bral aj doplnkovú liečbu - nejaké šťavy, koktaily na podporu práce čriev po operácii... Ak môžem pomôcť napíš presne čo potrebuješ - pomôžem. Mne pomohli - poradili - vrátim aj ja. Som vďačná za každý deň, lebo už som mohla byť vdovou nebyť ústretových a milých ľudí. Pošli SS a môžme si vymeniť info.
atramka
03.04.06,20:56
adka2001, kde si???? Potrebujem tvoju pomoc!!!!
Možno ma usmerníš. Budem ti veľmi povďačná.
viac v SS.
pyton
04.04.06,09:52
Ahoj atramka, posielam ti niečo na posmelenie
http://www.plus7dni.sk/index.cfm?Page=ShowArticle&ArticleID=15128
atramka
04.04.06,10:23
pyton vďaka za podporu, , máme zlé obdobie, 2.línia CHT prestala zaberať, teraz zháňam nejaké histolog. nálezy a ide nová liečba. Len aby otec nerezignoval...... ale tento článok mu dám, aj keď sme to pred časom čítali, dúfam že ho povzbudí......
Teraz pátram po onkopacientoch liečených ERBITUXom...... nepoznáš niekoho?????????
pyton
04.04.06,10:38
Držím palce, neboj, musíte ho podporovať.

Skús google alebo tu je niečo /moc to nepoznám/:http://www.zdravie.sk/sz/forum/510/1/0/1/Vsetky_kategorie.html
andilek77
11.04.06,10:09
Ahoj.
Ak máš možnosť, tak sa obráť na Dr. Vargovčíkovú z Východoslovenského onkologického ústavu v Košiciach na Rastislavovej 43.Ona s týmto liekom pracuje a viac informácií o tomto lieku získaš na stránke www.zivotpo.sk pod odkazom ekológia zdravia alebo www.emea.eu
Veľa šťastia.
Strecho
25.04.08,16:00
Zdravím.Mam rod.prislusnika,ktory v 46r.mal rakovinu hrubeho creva,mal uz aj metastazy a dnes po "skrateni"hrubeho creva je bez nadora a metastaz.Bol zaradeny v ramci vyzkumu do europskej casti na Avastin a teraz je OK!Bol o nom clanok v Zivote cca 2-5 cisiel dozadu-neviem to presne.myslim si,ze od 1.4.2008 je plne hradeny poistovnou aj na SR!Dokonca v Plus 1 den vcera 24,al.23 al.22.4.2008 bol clanok o nom stym,ze je pouzitelny aj pre ine druhy rakovin-prsnik,oblicky a pluca!
cowboyka
28.04.08,08:35
Ahojte, ja pracujem vo VOÚ, a.s. Košice, Rastislavova 43 odporúčam konzultáciu s doc. MUDr. Igorom Andrašinom, CSc., ktorý je prednostom Kliniky rádioterapie a onkológie a zároveň aj hlavným odborníkom SR pre klinickú onkológiu a on sa týmto liekom zaoberá asi najviac zo všetkých zainteresovaných lekárov, ale samozrejme sú tam aj ďalší veľmi šikovaní lekári, len každí má svoj odbor - jeden je zainteresovaný na gynekologické veci, ďalší sa venuje pľúcam atď. Ale vrelo odporúčam aj MUDr. Vargovčíkovú, ktorá má s týmito vecami dlhodobé
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/avastin/H-582-PI-sk.pdf
atramka
28.04.08,12:11
Strecho,cowboyka - dakujem za reakcie, nám žiaľ nepomohol.Aj sa zdalo, že konečne to zaberá a potom sa to zvrhlo................
.......už je tomu rok........
všetkým ostatným však želám, aby vždy pomohol...........
cowboyka
29.04.08,05:22
Strecho,cowboyka - dakujem za reakcie, nám žiaľ nepomohol.Aj sa zdalo, že konečne to zaberá a potom sa to zvrhlo................
.......už je tomu rok........
všetkým ostatným však želám, aby vždy pomohol...........
to mi je luto.....

Ináč ja teraz bojujem s touto zákernou chorobou - mám dvoch príbuzných, ktorí majú túto chorobu

Teta má rakovinu pečene a môj otec má inoperabilný nádor na pľúcach, takže je to o to ťahšie a dokonca mu nemôžu podávať ani chemoterapiu iba rádioterapiu, pretože je druhý rok po transplantácií srdca, takže asi takýto je život.

Tí, ktorí by chceli žiť a majú chuť žiť, jednoducho sa im do života pritrafia kadejaké iné prekážky a človek s tým jednoducho musí bojovať a tí, ktorí by chceli umrieť, tí zlí, tak tí prežijú všetkých.
kojak
22.05.08,17:37
liek AVASTIN poznám,práve mi koluje v žilách a dúfam že bude učinný aj pri mojom nádore na plúcach,inak doporučujem poradiť sa z onkológom ktorý priamo pacienta lieči.VZP liek hradí.Veľa štastia.
atramka
20.06.08,07:16
liek AVASTIN poznám,práve mi koluje v žilách a dúfam že bude učinný aj pri mojom nádore na plúcach,inak doporučujem poradiť sa z onkológom ktorý priamo pacienta lieči.VZP liek hradí.Veľa štastia.
Kojak, veľmi Ti držím palce a želám Ti aby liek pomohol, musíš však pomôcť aj Ty tým, že budeš s chorobou bojovať a neoddáš sa jej. Ešte raz veľa zdravia.
Rika
21.01.09,09:41
Moja mama má rakovinu 4x. Začínala s rakovinou štítnej žľazy a potom prsníka. Potom nastala recidíva s nádorom v hrudnej kosti a metastázami v pľúcach. Teraz mala metastázy niekde v panve a nález na pľúcach aj v nadobličke, takže ju nenohli ani operovať. Najskôr dostávala chemoterapiu a od decembra 2008 dostáva Avastin (zatiaľ len 2x). Sám lekár podal návrh do poisťovne na schválenie liečby a poiťovňa jej to schválila. Zatiaľ nevieme účinok liečby, ale nežiadúce účinky, ktoré sú najhoršie v našom prípade sú bolesti nôh a pocit mrznutia nôh. Musíme mame nohy viackrát masírovať, zohrieva si ich pomocou elektrickej papuče, ale aj to pomáha len trocha, stále má pocit chladu. Lekár jej povedal, že to robí ten Avastin. Ak budem vedieť viac ozvem sa. Držím palce.
BETYS
14.02.09,15:15
Aj moja mamina užívala avastin, pichali jej ho každé tri týždnr. Veľmi zaťažuje srdce a cievny systém. Keďže srdece bolo veľmi oslabené po 18 dávkach avastínu dotĺklo. Okrem toho som mamino zdravie udržiavala východnou medicínou, čo jej určite predĺžilo život.