janodz
16.05.11,07:03
Mamina sestra je vdova a zomreli jej aj dvaja synovia a teraz býva sama v úbohej dreveničke na konci sveta kde nedôjde v zlom počasí ani auto. Je už skoro slepá a keď ju sprevádzam k lekárovi, tak mi zamestnávateľ odmieta uznať sprevádzanie ako paragraf, lebo to nie je rodinný príslušník. Poraďte mi ako mám postupovať
Tweety
16.05.11,05:04
Mamina sestra je vdova a zomreli jej aj dvaja synovia a teraz býva sama v úbohej dreveničke na konci sveta kde nedôjde v zlom počasí ani auto. Je už skoro slepá a keď ju sprevádzam k lekárovi, tak mi zamestnávateľ odmieta uznať sprevádzanie ako paragraf, lebo to nie je rodinný príslušník. Poraďte mi ako mám postupovať
Nárok na náhradu mzdy nemáš, pretože nežijete v spoločnej domácnosti.
§40 ZP
(5) Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.
katka50
16.05.11,05:09
Mamina sestra je vdova a zomreli jej aj dvaja synovia a teraz býva sama v úbohej dreveničke na konci sveta kde nedôjde v zlom počasí ani auto. Je už skoro slepá a keď ju sprevádzam k lekárovi, tak mi zamestnávateľ odmieta uznať sprevádzanie ako paragraf, lebo to nie je rodinný príslušník. Poraďte mi ako mám postupovať
Nie, pokiaľ nežije s Tebou v spoločnej domácnosti.
Len dovolenku.

ZP § 40 ods.5
(5)Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.