Letko
16.05.11,07:03
Ahojte,

mám doma satelitný prijímač Opticum X402 HD a aj dva USB kľúče. Na jeden z nich sa mi nedajú nahrávať HD programy, pretože je pomalý (obidva sú Kingston). Chcem si kúpiť ešte jeden (pretože tie dva sú malé) s väčšou kapacitou, len potrebujem vedieť, aké má mať parametre (chcem si kúpiť na internete), aby mi to nahrávalo aj HD.

Ďakujem :)
Fero11
16.05.11,06:23
Pozri sa na specifikaciu Opticum X402 HD, ja som nasiel len to ze ma USB, ale nic konkretne. Ale s najvacsou pravdepodobnostou by to malo byt USB 2.0 a to hovori, ze toto dokaze preniest 480 Mbit/s v rezime Hi-Speed.
HD kanali, ktore bezne vysielaju nepresiahnu 20 Mbit/s, takze kazdy USB 2.0 bez problemov zvlada prenos HD videa
Ak mas USB 1.1 tak to je uz horsie, tam to asi nepojde.
Radsej by som USB kupil v kamenaku a overil, by som ci je to s konkretnym boxom kompatibilne
Letko
16.05.11,06:30
Tak to by teoreticky mohlo byť ako píšeš. Viem si aj niekde v PC pozrieť, či je môj USB 1.1 alebo 2.0?
Chobot
16.05.11,06:31
Ahojte,

mám doma satelitný prijímač Opticum X402 HD a aj dva USB kľúče. Na jeden z nich sa mi nedajú nahrávať HD programy, pretože je pomalý (obidva sú Kingston). Chcem si kúpiť ešte jeden (pretože tie dva sú malé) s väčšou kapacitou, len potrebujem vedieť, aké má mať parametre (chcem si kúpiť na internete), aby mi to nahrávalo aj HD.

Ďakujem :)

Ak chceš rýchly USB kľúč s veľkou kapacitou, môžem poradiť tento:

http://www.alza.sk/patriot-xporter-xt-rage-32gb-d180051.htm

Mám ho aj ja a som spokojný. Je rýchly ako namydlený blesk, aj pre zápis aj pre čítanie.
Chobot
16.05.11,06:47
Tak to by teoreticky mohlo byť ako píšeš. Viem si aj niekde v PC pozrieť, či je môj USB 1.1 alebo 2.0?

Myslíš ako ten USB kľúč? Dnešné USB kľúče majú štandardne už USB2.0, ale to nie je podstatný údaj. U nich je podstatná prenosová rýchlosť. To USB 1 a USB 2 je pre rozhranie, akou rýchlosťou dokáže technicky to rozhranie (nie samotný kľúč) prenáša údaje (USB1.0 prenáša rýchlosťou 12 Mbit/s a USB 2.0 rýchosťou až 480 Mbit/s)).

Obyčajné USB kľúče majú tak na zápis rýchlosť 5 MB/s a čítanie 10 MB/s. Ten, čo ti odporúčam, má zápis až 25 MB/s, je to jeden z najrýchlejších kľúčov pre zápis, čo som našiel v rozumnej cene.
Letko
16.05.11,06:51
Myslíš ako ten USB kľúč? Dnešné USB kľúče majú štandardne už USB2.0, ale to nie je podstatný údaj. U nich je podstatná prenosová rýchlosť. To USB 1 a USB 2 je pre rozhranie, akou rýchlosťou dokáže technicky to rozhranie (nie samotný kľúč) prenáša údaje (USB1.0 prenáša rýchlosťou 12 Mbit/s a USB 2.0 rýchosťou až 480 Mbit/s)).

Obyčajné USB kľúče majú tak na zápis rýchlosť 5 MB/s a čítanie 10 MB/s. Ten, čo ti odporúčam, má zápis až 25 MB/s, je to jeden z najrýchlejších kľúčov pre zápis, čo som našiel v rozumnej cene.

Pekná rýchlosť :) Ďakujem za radu. Cenu by som očakával asi o polovicu nižšiu, tak si ešte asi trochu počkám, pokiaľ klesnú :)