minmi
16.05.11,07:05
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako mám postupovať ak mi internetová firma nevystavila žiadny daňový doklad. Objednávku mi poslali na email, následne po telefonickom dohovore mi poslali tovar a faktúra nikde. Tak som tam volala, ubezpečili ma že hneď pošlú ale prešiel už týždeň a nič. Tak neviem ako ďalej. Kašľala by som na to, keby tam nebola elektronická vec, ale ak sa pokazí, kde to pojdem reklamovať?
Ďakujem za odpoveď!
Jana
Tweety
16.05.11,05:07
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako mám postupovať ak mi internetová firma nevystavila žiadny daňový doklad. Objednávku mi poslali na email, následne po telefonickom dohovore mi poslali tovar a faktúra nikde. Tak som tam volala, ubezpečili ma že hneď pošlú ale prešiel už týždeň a nič. Tak neviem ako ďalej. Kašľala by som na to, keby tam nebola elektronická vec, ale ak sa pokazí, kde to pojdem reklamovať?
Ďakujem za odpoveď!
Jana
Zavolaj ešte raz, sú povinní vystaviť doklad-faktúru. Pohroz im inšpekciou.
veronikasad
16.05.11,05:32
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako mám postupovať ak mi internetová firma nevystavila žiadny daňový doklad. Objednávku mi poslali na email, následne po telefonickom dohovore mi poslali tovar a faktúra nikde. Tak som tam volala, ubezpečili ma že hneď pošlú ale prešiel už týždeň a nič. Tak neviem ako ďalej. Kašľala by som na to, keby tam nebola elektronická vec, ale ak sa pokazí, kde to pojdem reklamovať?
Ďakujem za odpoveď!
Jana
Potrebuješ faktúru do účtovníctva, alebo kvoli príp. reklamácii ? Máš dodací list a doklad o zaplatení, príp. potvrdený záručný list ?
Stanislav 1975
16.05.11,05:34
Zavolaj ešte raz, sú povinní vystaviť doklad-faktúru. Pohroz im inšpekciou.

Bez faktúry by som to rozhodne nezaplatil- tovar by som im vrátil...
Stanislav 1975
16.05.11,05:37
Potrebuješ faktúru do účtovníctva, alebo kvoli príp. reklamácii ? Máš dodací list a doklad o zaplatení, príp. potvrdený záručný list ?

veronika, to je jedno, či to potrebuje do účtovníctva alebo nie- na faktúre by som trval aj keď by ju nebolo treba dať do účtovníctva, predsa faktúra je úplne najzákladnejší doklad od tovaru aký existuje- bez toho nech nikto žiadny výrobok neberie...
minmi
16.05.11,05:39
Platila som to na dobierku a po otvoreni som zostila, ze tam nie je faktura. Volala som tam a vraj mi to poslu a po tyzdni nic :-(
veronikasad
16.05.11,05:40
veronika, to je jedno, či to potrebuje do účtovníctva alebo nie- na faktúre by som trval aj keď by ju nebolo treba dať do účtovníctva, predsa faktúra je úplne najzákladnejší doklad od tovaru aký existuje- bez toho nech nikto žiadny výrobok neberie...
Stanko, povinnosť vystaviť faktúru má platitel DPH
veronikasad
16.05.11,05:40
Platila som to na dobierku a po otvoreni som zostila, ze tam nie je faktura. Volala som tam a vraj mi to poslu a po tyzdni nic :-(
aký doklad bol pribalený k zásielke ?
Stanislav 1975
16.05.11,05:41
Platila som to na dobierku a po otvoreni som zostila, ze tam nie je faktura. Volala som tam a vraj mi to poslu a po tyzdni nic :-(

Urob presne ako ti povedala Tweety, ešte raz o ňu požiadaj a pohroz im inšpekciou a na tvojom mieste by som to urobil doporučenou zásielkou...
Stanislav 1975
16.05.11,05:42
Stanko, povinnosť vystaviť faktúru má platitel DPH

ak nieje faktúra, tak teda blok z registračky, ale daňový doklad má povinnosť vystaviť každý predávajúci...-a bez rečí a bez výnimky...;), napr. aj teta čo predáva na trhu kukuricu a aj predavačka v stánku,čo predáva noviny...
veronikasad
16.05.11,05:47
ak nieje faktúra, tak teda blok z registračky, ale daňový doklad má povinnosť vystaviť každý predávajúci...-a bez rečí a bez výnimky...;), napr. aj teta čo predáva na trhu kukuricu a aj predavačka v stánku,čo predáva noviny...
Stanko, znovu ti budem oponovať. Daňový doklad vystavuje platitel DPH.

Ale, keďže tovar nebol zaplatený priamo na predajni cez ERP, ale zákazník ho uhrádza prepravnej službe, ide o pohladávku dodávatela a vtedy vystavuje faktúru.

Treba písomne upozorniť dodávatela, že v prípade neobdržania faktúry bude eshop nahlásený na SOI - a tí sa zaoberajú každým podnetom.
minmi
16.05.11,05:51
K zasielke nebol pribaleny ziadny doklad, v krabicke bol iba objednany tovar, nic viac.
Tweety
16.05.11,05:52
K zasielke nebol pribaleny ziadny doklad, v krabicke bol iba objednany tovar, nic viac.
Hlavne, že si im zaplatila,(majú peniaze, tak čo ešte zákazník chce), :cool:takto sa chová nezodpovedný podnikateľ, ja by som to teda na tú inšpekciu oznámila rovno, ak ani telefónovanie nepomáha.:).
veronikasad
16.05.11,05:53
K zasielke nebol pribaleny ziadny doklad, v krabicke bol iba objednany tovar, nic viac.
Pošli mu ešte raz meilovú žiadosť o zaslanie príslušných dokladov (faktúra alebo dodací list + potvrdený záručný list). Ak nebude reagovať (urči mu dátum), daj podnet na SOI-ku.
minmi
16.05.11,05:56
Pošli mu ešte raz meilovú žiadosť o zaslanie príslušných dokladov (faktúra alebo dodací list + potvrdený záručný list). Ak nebude reagovať (urči mu dátum), daj podnet na SOI-ku.

Dakujem velmi pekne, ihned idem napisat email. :)