kony
09.01.06,05:40
Zdravim vsetkych, viete mi poradit niekto www stránku kde sa dajú nájst firmy, ktoré dovážajú tovar zo štátov mimo EU napr. UA alebo Rumunsko, resp. vyvážajú do nich tovar. Dakujem
dana9
09.01.06,07:15
Máš na mysli dopravcov, ktorí také prepravy vykonávajú, alebo otázka smeruje k výrobcom tovaru?
kony
09.01.06,08:20
Výrobcov resp. firmy ktoré takto obchodujú s tovarom
dana9
17.01.06,09:24
Ak je to ešte aktuálne, tak skús na stránke www.kompass.com, vyhľadávanie je síce trochu náročné a asi to nie je kompletný zoznam vývozcov, ale aspoň niečo na začiatok.
kony
18.01.06,05:08
Dakujem , nie je to zlé ale predsa, nenasiel som tu firmu, zaujíma ma či v mesiacoch December a Január dovážala táto firma z Ukrajiny do Madarska hliník ... informovat sa na colnici v Madarsku je rozumné?
dana9
18.01.06,08:33
Nie som si istá, či Ti odpovedia. V zásade všetky informácie o dovozoch a vývozoch má Colné riaditeľstvo SR, respektíve maďarské colné orgány, ktoré ich potom postúpia štatistickému úradu, ale nemajú dôvod, aby to niekomu zverejňovali. Zákon o slobodnom prístupe k informáciám ukladá takýmto inštitúciám odpovedať iba na otázky o ich hospodárení.
kony
18.01.06,09:42
...asi by som tam potreboval mat neakého známeho , ako všade. Viem ze tovar by mal prechádzat cez Ukrajinsko-Madarské hranice, Záhony - Chop, asi by som tam mal zavolat ka uz ina moznost nebude ... dakujem za odpovede - ale samo ak by vedel niekto pomoct ozvite sa prosim ....