mexicooo
16.05.11,10:49
pekny den prajem byvam v podnajme bez najomnej zmluvy aj ked ju mam vypracovanu len mi ju nechce prenajimatel podpisat u najomnika ktori ten byt ma iba v uzivani od bytoveho druzstva no nema peniaze ho platit tak ho prenajima, ma dlh na bytovom, neinvestoval don ani cent cize je v povodnom stave 35 rocny. a este k tomu ma exekutora na krku neviem preco ale zablokoval mu ucet a od nas vyzaduje vyssi najom zasielany na jeho zablokovany ucet aby mu mal z coho exekutor stahovat. Prosim poradte mi ci mam sancu ziskat ja na taky byt uzivatelske pravo ak by som bola ochotna vyrovnat ten dlh ci by mu ho zobrali a pridelili mne dakujem:confused::confused:
energetik1
16.05.11,10:18
1. Kazde druzstvo ma svoje stanovy. Nastudujte si tie Vase.
Zvycajne s podnajmom musi druzstvo suhlasit. Malo by tam byt riesene aj zrusenie uzivacieho prava pri porusovani stanov, resp pridelovanie uzivacieho prava .
2. Ak chcete ten byt legalne ziskat, skuste radsej kupit uzivacie prava od terajsieho najomcu.
3. Nepripada mi moralne, ze sa terajsieho najomcu snazite o jeho byt obrat. A necudujem sa, ze s Vami odmietol podpisat zmluvu o podnajme.
mexicooo
16.05.11,10:34
no ved prave druzstvo musi suhlasit len ze druzstvo o tom nevie ze ho prenajima a on sa toho bytu nechce vzdat ked nam ho daval vravel NENI PROBLEM SO ZMLUVOU PODPISEM tak tiez sme sa dohodli na najme ZRAZU UZ CHCE VETSI NAJOM ako bolo dohodnute bytovemu druzstvu ako aj inkaso platim ja ale davaju na paragon jej meno kedze to je male mestecko na pobocke je znama aj jej aj moja a v okresnom meste pod ktore ten byt patri o tom ani netusi cize platim za nieco co nemam na papieri a este sa mi vyhraza ze ked sa mi nepaci ze mi dvihol najom tak mozem ist mam male dieta a neviem ako dalej dokonca ten prenajimatel bol moj dobri priatel tak mi nepiste sprostosti ze sa mu necudujete ze nam nechce podpisat zmluvu
Mária27
16.05.11,19:23
Nájomná zmluva nemusí byť uzatvorená písomne, ale vypovedať sa písomne musí. Pre podnájom platia také isté pravidlá s výnimkou bytovej náhrady (nemusí ti ju zohnať).

Družstevný byt môže získať do nájmu len člen družstva. Každé družstvo má veľa členov, ktorí (stále) čakajú na pridelenie bytu (hoci sa už nestavia). Nerob si nádeje, že by ti ho družstvo len tak pridelilo. Lepšie je odkúpiť členské práva s nájmom od nájomcu-družstevníka.
V každom prípade (či od družstva či od nájomcu) by si zaplatila trhovú hodnotu bytu. Už nie sú byty po 30 tisíc. Ak by si tento (asi neoprávnený) podnájom nahlásila družstvu, môžeš on prísť. Nik ti nemusí zohnať náhradný byt.
mexicooo
17.05.11,08:44
dakujem som z toho nestastna lebo je to moja znama co nam prenajima byt preto ze nema nan peniaze a je zadlzena z kazdej strany v podstate moze byt rada ze jej niekto plati byt pred prestahovanim sme si dohodli podmienky ustne a aj podpis najomnej zmluvy teraz presli 4 mesiace a jednoducho si dvihne najom a zmluvu mi ne a ne podpisat bojim sa ze nas odtial vyhodi mam male babo a netusim kam by som isla odstupit od uzivania nechce aj ked sme ju chceli vyplatit a kazdy mi vravel ze skor ci neskor jej ten byt zoberu kedze ma exekutora tak neviem co mam robit
willma
17.05.11,08:55
hľadať si druhý podnájom, ono môže prísť k výkonu exekúcie a tým dupľom nebude nikoho zaujímať, že nemáš kam s dieťaťom.
evuš
17.05.11,08:58
... nájsť si niečo iné, čím skôr, tým lepšie... Zatiaľ sa vám nedá bývať napr. u rodičov ???
m.hladka
17.05.11,09:58
pekny den prajem byvam v podnajme bez najomnej zmluvy aj ked ju mam vypracovanu len mi ju nechce prenajimatel podpisat u najomnika ktori ten byt ma iba v uzivani od bytoveho druzstva no nema peniaze ho platit tak ho prenajima, ma dlh na bytovom, neinvestoval don ani cent cize je v povodnom stave 35 rocny. a este k tomu ma exekutora na krku neviem preco ale zablokoval mu ucet a od nas vyzaduje vyssi najom zasielany na jeho zablokovany ucet aby mu mal z coho exekutor stahovat. Prosim poradte mi ci mam sancu ziskat ja na taky byt uzivatelske pravo ak by som bola ochotna vyrovnat ten dlh ci by mu ho zobrali a pridelili mne dakujem:confused::confused:

Ak ten byt má iba v užívaní od bytového družstva, tak asi exekútor mu ten byt nemôže zobrať, či áno?
Mária27
17.05.11,11:59
Ak ten byt má iba v užívaní od bytového družstva, tak asi exekútor mu ten byt nemôže zobrať, či áno?
Exekútor nie, ale družstvo by mu mohlo zrušiť nájom (napr. pre dlhy), prípadne ho aj vylúčiť z družstva (napr. pri nepovolenom podnájme).
zacik23
17.05.11,13:19
pri hrozbe exekucie doporucujem co najstrok opustit dany byt, kedze exekutor zabavi vsetko co ma nejaku hodnotu a bude len na tebe aby si dokazovala ze to nie je majitelove ale tvoje...co nie je uplne jednoduche, kto uz ma len fakturu na TV na svoje meno??
mexicooo
18.05.11,20:03
no ved uz hladam no je to tazke najst podnajom v malom mestecku a ak tak za nehorazne sumy ale dakujem za radu