JSJP
16.05.11,12:04
Ahojte,

sme nezisková organizácia, chcela by som Vás poprosiť o radu čo všetko sa musí zverejňovať a do kedy.

Dakujem
Kaja.K
16.05.11,18:29
fuha, dost siroko postavena otazka...
nemam moc skusenosti s neziskovkami, len s takymi, ktore poberaju 2 % - poberate?
JSJP
16.05.11,19:04
Nezisková organizácia vznikla v 12/2010, takže ešte sme neboli poberateľmi 2%. Za rok 2010 sme spravili danové priznanie, boli tam len náklady súvisiace so vznikom neziskovej organizácie, a mali sme tam jeden príjem zo zmluvy o reklame. V roku 2011 sa chcem registrovať za príjímateľov 2%. Teraz ale nevieme čo všetko a kde máme zverejniť ešte za rok 2010. Podľa informácii čo sme si zistili tak do obchodného vestníka sa zverejňuje účt. závierka len ak je povinnosť jej overenia auditorom, potom by sa mala ešte vypracovť výročná správa a do 15.07.2010 by sa mala zaslať zriadovateľovi. Kedže s tým tiež nemáme veľa skúseností, tak sme si chceli overiť naše informácie tu na porade.
Leila
18.05.11,09:11
Pozri si tento dokument, ja postupujem podla neho.
1. Vyrocnu spravu sme vyhotovovali napriek tomu, ze nemame povinnost overenia UZ auditorom, vacsinou ju vyuzijes kvoli ziskavaniu financii. Zaroven ju zverejnujeme na webovej stranke.
2. Robim este zapisnicu z Valneho zhromazdenia o schvaleni hospodarskeho vysledku
3. a Zapisnicu o cerpani fondu zo zisku na beznu cinnost obcianskeho zdruzenia v zmysle stanov.
4. Zverejnenie specifikacie pouzitia prijateho podielu zaplatenej dane (2%) v Obchodnom vestniku sa tyka tych, ktori prijatymi 2%-mi prekrocia hranicu stanovenu zakonom.