9zuzana
16.05.11,13:33
Manžel si narobil dlhy aj v bankách,aj v nebankových spoločnostiach. Ja a moja matka dlhy za neho splácame,ale on začal robiť ďalšie dlhy. Chcela by som vedieť, že keď nemáme zrušené BSM,či mne môžu siahnuť na plat, ako manželke, keď prestanem za neho dlhy splácať. V ani jednej banke a nebankovke som nebola prizvaná ako jeho spoludlžník, takže banky mu požičali peniaze bez môjho vedomia. Som ZŤP a mám prácu na polovičný úväzok. Na zrušenie BSM nemám peniaze, som zúfalá,neviem čo robiť. Prosím poraďte mi. Ďakujem
Mária27
16.05.11,11:53
Exekútor môže siahnuť aj na majetok v BSM. Takým majetkom je aj tvoj príjem zo zamestnania.

§ 147 obč. zákonníka

(1) Pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
9zuzana
16.05.11,12:00
Ďakujem za odpoveď. Nejde mi však do hlavy,že podľa rodinného práva ma môže uplne zničiť vlastný manžel a nemusím to ani len tušiť.Je to hrozné, že po svadbe si akoby v božích rukách... A keď mi súd zruší BSM nebudem za neho platiť dlhy ani tie, ktoré urobil ešte v čase platného BSM?
Mária27
16.05.11,13:25
Po zrušení BSM už BSM neexistuje, takže nie je z čoho - ponáhľaj sa!

Mimochodom, po svadbe ste jedno telo jedna duša, takže si si to spôsobila sama:---:D