ewelina
16.05.11,14:06
Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť s niekym kto už uzlučoval spoločnosti s.r.o. Potrebujem každú dobrú radu. Ideme zlučovať dve spol. do tretej. Nie som si istá všetkými dokumentami, ktoré budem potrebovať a potrebovala by som radu aj pre účtovníčku. Ku ktorému dňu sa zanikajúce spoločnosti účtovne uzatvárajú (nie som účtovník, neviem či som sa dobre vyjadrila). Ide o to, že keď sa uzavrú k 31.08.2011 a zápis v OR SR sa uskutoční napr. 12.09.2011, tak čo s tým medzi obdobím? spoločnosti sú zlúčené odo dňa zápisu alebo rozhodnutia val. zhromaždenia? :( :confused:
PS: Viem, že sa tu táto téma už rozoberala, no sú to staré príspevky a zákony sa menia.
Vopred veľmi pekne ďakujem.
KEJKA
16.05.11,17:19
viem, že v tomto nastala zásadná zmena v legislatíve.
V zmluve o zlúčení a na VZ treba schváliť rozhodný deň - ku ktorému sa spoločnsti zlučujú.
Nemôže nastať vákuum vo forme chýbajúcich dní.
Aj návrh na zápis - aj ked pár dní to potrvá - má kolonku, kde vyplníte dátum, ku ktorému treba zmenu zapísať a tam si uvediete ten rozhodný deň.
ewelina
17.05.11,10:50
Ďakujem pekne za odpoveď, no stále si nie som celkom istá ako je to s tým rozhodným dňom? Do podania sa musí totiž doložiť aj znalecky posudok - ocenenie spol. (povedali to aj na OR SR), no to predsa musí byť urobené k nejakému dátumu a ten bude pred podaním návrhu?! Zároveň na jednej strane uverejnenie v OR SR má účinky pre tretie osoby, hlavné by malo byť rozhodnutie spoločností, či sa mýlim?
KEJKA
17.05.11,11:40
Ďakujem pekne za odpoveď, no stále si nie som celkom istá ako je to s tým rozhodným dňom? Do podania sa musí totiž doložiť aj znalecky posudok - ocenenie spol. (povedali to aj na OR SR), no to predsa musí byť urobené k nejakému dátumu a ten bude pred podaním návrhu?! Zároveň na jednej strane uverejnenie v OR SR má účinky pre tretie osoby, hlavné by malo byť rozhodnutie spoločností, či sa mýlim?
to zverejnenie-zapísanie si môžeš tiež určiť v návrhi dátum, ku ktorému sa to má zapísať.
thalia13
19.05.11,07:55
Dobrý deň poprosila by som Vás o pomoc pri mojom probléme o zlučovaní spoločnosti som toho už prečítala veľa ale nie je mi jasné toto. Ide sa zlučovať MS do DS, MS je povinná preceniť svoj majetok na realnu hodnotu, tzn aj podiel ktorý ma v DS, medotou vlastného imania, vznikne mi ocenovací rozdiel ktorý dám na 416. Nie je mi jasné ked už podiel MS v DS bude precenení na realnu hodnotu ako mi môže vzniknut goodwil ved hodnota vlastného imania a aj hodnota podielu bude rovnaka, máte s tým niekto skusenosti? Dakujem
KEJKA
19.05.11,15:51
hodnota podielu jedna vec a cena za ktorú sa predá je vec druhá. nemusí ale môže vzniknúť goodwill.
Maliek Malicek
15.06.11,14:59
Zdravím poraďáci.

Potrebovala by som poradiť aké dokumenty z účtovníctva spoločnosti je potrebné priložiť k zmluve o zlúčení na na zápis do OR. Spoločnosti sa zlučujú ku dňu našej riadnej závierky. Rozhodný dátum je dátum ku ktorému sa robia závierky spoločností. Samozrejme v tento deň nebudú spravené závierky. Podľa právnika potrebujeme posledné závierky, priebežné závierky a správu o stave majetku. Ak je naozaj potrebná správa o stave majetku potrebovala by som vedieť či musí mať nejakú formu, prípadne poradiť ako má vyzerať taká správa.
Ďakujem