Cesenek
16.05.11,14:52
Zdravým všetkych. Ako ručiteľ som splatil v banke dlh za dlžníka a rád by som podnikol ďalšie kroky. Bolo mi poradené, že skôr ako začnem tento problém riešiť súdom, mám to skúsiť "výzvou" pre dlžníka. Problém je ale v tom, že na trvalej adrese sa nenachádza a iný pobyt nemá nahlásený. Mám sa obrátiť na políciu aby mi zistili, kde sa vôbec nachádza? A ďalšia časť problému je, že je absolútne nesolventný. Má zmysel začať riešiť vymáhanie cez právnika? Ide cca o 3600 €. Ďakujem.
Ajk&
16.05.11,13:05
Nemá nejaké nehnuteľnosti (porozmýšľaj aj ako o potenciálnom dedičovi napr. po rodičoch)?
Cesenek
16.05.11,13:07
Nie, určite nemá. Dokonca ho známi videli ako "bezdomovca".
buchač
16.05.11,13:09
Zdravým všetkych. Ako ručiteľ som splatil v banke dlh za dlžníka a rád by som podnikol ďalšie kroky. Bolo mi poradené, že skôr ako začnem tento problém riešiť súdom, mám to skúsiť "výzvou" pre dlžníka. Problém je ale v tom, že na trvalej adrese sa nenachádza a iný pobyt nemá nahlásený. Mám sa obrátiť na políciu aby mi zistili, kde sa vôbec nachádza? A ďalšia časť problému je, že je absolútne nesolventný. Má zmysel začať riešiť vymáhanie cez právnika? Ide cca o 3600 €. Ďakujem.

Že sa nenachádza , nie je Tvoj , ale jeho problém je...bude ;)
Výzvu poslať vždy môžeš ...povedal by som , že dokonca musíš , nakoľko je aj táto súčasťou žaloby na občiansko - právne ...poprípade na trestno - právne konanie ..
Žalobu o vydanie platobného príkazu , alebo aj trestné podanie za trestný čin sprenevery podáš s tou adresou , ktorú máš k dispozícií ...
Niekedy je adresa dokonca známa , dlžník na tejto sa dokonca zdržiava , no zásielky účelovo nepreberá ...
Nesolventnosť predsa nie je ospravedlnenie konania ...alebo máš opačný dojem ???
Takže len a len písať a konať ...či cez právnika alebo aj bez neho . Dá sa aj tak aj onak .
Ja osobne som konal ...aj , aj ...jeden súd som už vyhral ...;):rolleyes:
Len taká poznámočka ...je to beh na dlhé trate ...
Braňo
16.05.11,13:09
to, že ho videli ako bezdomovca nemusí znamenať, že nemá žiaden majetok.
Ajk&
16.05.11,13:18
Potom nechápem ako dostal úver z banky ...... čím ručil?
Cesenek
16.05.11,13:21
To bolo pred 6 rokmi, vtedy som bol len ja ručiteľom a on býval na svojom trvalom pobyte.
Mária27
16.05.11,13:32
Súd mu pošle platobný rozkaz alebo predvolanie, vrátením zásielky sa považuje za doručenú. k sa nedostaví na súdne konanie, súd mu ustanoví opatrovníka.
Musíš konať, lebo ide o premlčaciu dobu - tá je po rozhodnutí súdu až 10 rokov.
Cesenek
16.05.11,13:52
OK. teda to skúsim. Mám teda zaslať doporučenie výzvu a potom dať nárh na súdne vymáhanie?