fiunko
16.05.11,15:19
Ahojte majstri,
mám pre domom betónovú cestu, na ktorú mal ísť asfaltový koberec ale obec nemá na to peniaze tak sa chcem opýtať, čím by som mohol vyrovnať jamu pred domom, je to hĺbka cca 3-5cm na ploche 2x2m. V jame stojí voda a každé auto mi špliecha na bránu a dosť ma to se...

ďakujem
chandler
16.05.11,13:51
urob dieru do tej cesty nech moze voda odtekat.
andiablo
16.05.11,14:22
toto bolo raz riešené v televíznych novinách. Tiež chcel dieri zalátať ale vystavil by finančnej pokute sám seba. Dieru môžeš zalátať aj ty sám po vyrozmení správcu komunikácie. Ten ti schváli materiál akým to máš látať.
Ale predpokladám že do toho nechceš investovať tak existuje ešte jedno lacnejšie riešenie. Nasypaj do diery štrk. Ten sa bude pomalinky vymielať ale už ti nebude ošpliechvať vráta kým opravia tú dieru. Stačí ten šrtk potom raz za čas pozametať späť do tej pôvodnej diery.
fiunko
17.05.11,03:53
Ono to nie je klasická diera, ten betónový podklad sa im preklamuje, čím vznikla tá nerovnosť (nie je to výmoľ), v ktorej stojí voda. Tipujem, že spravili slabé podloženie cesty. Čiže moja predstava je vyliať nejakú hmotu na ten betón a tým ju znivelovať. Premýšľal somo nivelačke ale tú časom autá asi vyjazdia a zas tam dávať 3-5cm epoxidu to by bola asi iná suma. Čiže potrebujem poradiť čo tam mám vyliať aby to vydržalo aspoň 5 rokov.
220870
17.05.11,17:41
Dieru treba najskôr krátko pred opravou poriadne vystriekať vapkou.Potom zabetonovať,beton 0-24 riečny štrk,cement 42,5,môžete pridť liter duvilaxu na 1 miechačku betonu.