marcelaStanakova
09.01.06,07:31
Som nováčik v OMEGE a nedaarí si mi vytlačiť evidenciu DPH a DP na DPH.
V prehľade sú doklady zaevidované pomôžte mi !
ormika
09.01.06,06:51
A máš urobenú uzávierku účtovníctva a DPH?
marcelaStanakova
09.01.06,07:12
Nemám urobenú potom .To som nevedela. A keď ju spravím môžem potom ešte pokračovať v účtovaní keby som na niečo zabudla?
ormika
09.01.06,07:18
Najprv si musíš urobiť uzávierku účtovníctva a DPH, potom si môžeš povytláčať DPH a ak na nejaký doklad zabudneš, tak uzávierka sa dá zrušiť a môžeš pokojne účtovať ďalej, ale po zaúčtovaní, ak si chceš vytlačiť DPH-čku, tak musíš znova urobiť uzávierku účtovníctva a DPH.
marcelaStanakova
09.01.06,07:56
Ďakujem za odpoveď Ornica
ormika
09.01.06,08:45
Vďačne, prajem pekný deň...:)
marcelaStanakova
20.01.06,16:53
Nedarí sa mi v OMEGE spraviť uzávierku DPH skúšam a skúšam a nič.
je možné to , že mám rovanké interné aj externé čísla robí to problém?
Alebo mi musí interné čísla prideliť program?
Manual
20.01.06,17:04
Nedarí sa mi v OMEGE spraviť uzávierku DPH skúšam a skúšam a nič.
je možné to , že mám rovanké interné aj externé čísla robí to problém?
Alebo mi musí interné čísla prideliť program?
Interné čísla prideľuje program sám, tam sa nedoporučuje zasahovať. Ak by si aj mala rovnaké čísla, a ak program nehlási chybu tak by uzávierka DPH a učtovníctva mala prebehnúť v poriadku. Pri mesačnej alebo kvartálnej uzávierke robíš len uzávierku B a D. a môžeš tlačiť výstup DPH aj DP DPH a kontrolavať. Napíš aké kroky si postupne urobila
Pekný večer...:)
Gituška
20.01.06,17:05
Musí sa ti to podariť, choď na uzávierku DPH a tam si nastav obdobie, ktoré chces uzatvorit a ked sa ti to podarí chod na tlač a tam si vytlačíš všetko čo chceš.
marcelaStanakova
21.01.06,15:58
Podarilo sa mi to!
Ďakujem Vám za radu.Je to ešte pre mňa dosť zložité ale konečne sa mi to podarilo.
babenko1
23.01.06,13:59
Marcelka.. super! Inak, omega má veľmi dobre vypracovaný help :) a omega nie je až taká zložitá :)
Oldi
23.01.06,19:57
Presne tak, Omega má dobrý help a zložitá je možno len na prvý pohľad...určite sa do toho rýchlo dostanete...a potom...ak potrebujete radu, je nás tu veľa Omegáčov :)
helas
28.08.06,11:34
Dobrý deň,
mám otázku, Dá sa vytlačiť DPH povedzme za apríl, keď už sú potom ďalšie uzatvorené mesiace. Totiž zapotrošil sa kdesi celý apríl-DPH /firma sa sťahovala a teraz mi chýba jeden mesiac.Ako to mám urobiť. Mám tie uzavierky porušiť až do apríla, potom vytlačiť apríl, znovu pouzatvárať, nenaruší sa mi niečo ?
DušanČ
28.08.06,11:43
Podobný krok som ešte nerobil, ani momentálne nie som pri softe, ale určite z mesiacov, za ktoré bola urobená uzávierka, sa musí dať aj spätne vytlačiť DP, aj príslušné zostavy dane na vstupe a výstupe. Skús to, nemôžeš nič pokaziť.
Manual
28.08.06,11:50
Dobrý deň,
mám otázku, Dá sa vytlačiť DPH povedzme za apríl, keď už sú potom ďalšie uzatvorené mesiace. Totiž zapotrošil sa kdesi celý apríl-DPH /firma sa sťahovala a teraz mi chýba jeden mesiac.Ako to mám urobiť. Mám tie uzavierky porušiť až do apríla, potom vytlačiť apríl, znovu pouzatvárať, nenaruší sa mi niečo ?
Určite sa dá, ak máš spravenú uzávierku učtovníctva a DPH. Daj len tlačiť obdobie ktoré potrebuješ. Ak nemáš uzávierku, tak ju sprav nanovo.
Pekný deň...:)
Renatka 75
28.08.06,12:18
Tlac, vybrat DPH, odtial napr.zdan.obchody, potvrdit OK, vybrat obdobie 4/2006 a ide to.
LubenaK
28.08.06,12:40
Spätne sa dajú vytláčať všetky zostavy aj bez zrušenia príslušnej uzávierky.
helas
28.08.06,13:21
Ďakujem Vám, idem skúšať