klipper22
16.05.11,16:00
Dobrý deň. Minulý rok v auguste som založil nový trávnik. Bol pekný hustý. Aj tento rok na jar bol krásny zelený a hustý. Ale teraz poslednú dobu ako sa oteplilo začal rednúť a po pokosení sa na nom objavujú nevzhladné bledozelené flaky, čo robí trávnik necelistvý. Je pohnojený hnojivom Travcerit. Neviem čím to môže byť, či treba nekosiť na vyššie. Na foto je trávnik pokosený na výšku 3,3 cm. Poraďte, či máte aj vy taký problém alebo mali ste, a ako ste ho vyriešili. Ďakujem
klipper22
26.05.11,17:26
aj keď nikto neodpovedá, ja si odpoviem sám...znovu som ho pohnojil Travceritom a následne naň poriadne napršalo..teraz po týždni je trávnik krásny a hustý....len sú v nom ešte miestamy hrubšie steblá bez listov, len stvoly či ako sa tomu povie..neviem prečo ..ale inak mám z neho radosť...
durisovad
26.05.11,17:30
Anglicania hovoria takto: travnik treba pravidelne hnojit, polievat a kosit a po 50-tich rokoch bude krasny.
arizona
26.05.11,17:58
Prepac,neodpovedam na otazku,ale prikladam jeden link. Stoji za precitanie :);)
http://www.porada.sk/t161406-americky-sen.html
pivko
27.05.11,02:49
Za ako dlho po siati má začať klíčiť tráva? Pred týždňom so sial , polievam každý deň a nič:mee: Nemohlo byť to semeno:D z Hornbachu nejaké staré:confused:
legolas
27.05.11,05:04
..pravdaže mohlo, vieš, dováža sa to kto vie odkiaľ.., možno aj z VB:), alebo, žeby to bolo z SVK??:)
maja
27.05.11,06:21
Tak ten "americký sen" ma dostal, smutno-veselé zároveň, skoro ako u nás doma.....:cool:
alus.tom
28.05.11,18:40
[QUOTE=pivko;1752480]Za ako dlho po siati má začať klíčiť tráva? Pred týždňom so sial , polievam každý deň a nič:mee: Nemohlo byť to semeno:D z Hornbachu nejaké staré:confused:

Ja som sial viac nez dva roky stare osivo a travnik vyrastol tak isto ako z noveho osiva, asi po dvoch tyzdnoch.
marleau
28.05.11,18:49
Kedysi som sa staral o trávnik na našom futbalovom ihrisku,kde bol podložím štrk.Zásadou bolo polievať,polievať a polievať.Dokonca aj počas krátkeho dažďa.Našťastie 5 m od plota tiekol potok,tak čerpadlo mohlo "fachčať" aj v noci.
luboss1965
23.12.11,03:51
Zdravím. Jednoznačne chýba hnojivo. 10 rokov robím tieto veci a trávnik je pekný. V marci (pri daždivom počasí) porozhadzujem na trávnik LIADOK AMONI. Koncom júna NPK (pozor musí pršať, lebo ináč sa trávnik spáli). Vertikulovanie: apríl, jul, október.(po vertikulacii bude trávnik otrasný, ale za 10 dní bude OK) Na burinu ( púpava ) postrek, alebo tenký nožík a vyrezať burinu aj s koreňom. Samozrejme polievať, polievať. Pri tomto postupe bude tráva sýto zelená hustá a budeš kosiť 3x do týždňa. Po troch rokoch je predpoklad, že ťa prestane baviť sústavné kosenie a niečo vynecháš, aby tráva toľko nerástla.