Marian Timar
16.05.11,19:11
Nemohol by mi niekto poradit ako sa zbavit nedoplatkov voci VSZP "v sulade so zakonom" ....... ma niekto nejake riesenie....... samozrejme okrem zaplatenia :-D Ak je niekto dlhodobo zamestnany v cudzine bez poistenia ..... co v takom pripade - je povinny platit v SR?
veronikasad
16.05.11,17:30
Nemohol by mi niekto poradit ako sa zbavit nedoplatkov voci VSZP "v sulade so zakonom" ....... ma niekto nejake riesenie....... samozrejme okrem zaplatenia :-D Ak je niekto dlhodobo zamestnany v cudzine bez poistenia ..... co v takom pripade - je povinny platit v SR?
o ktorý rok sa jedná ? Bola splnená oznamovacia povinnosť v ZP ?
Marian Timar
16.05.11,18:07
jedna sa o rok 2007 ..... o oznamovacej povinnosti nemam informacie
veronikasad
16.05.11,18:09
jedna sa o rok 2007 ..... o oznamovacej povinnosti nemam informacie
V zahraničí si bol legálne na pracovnú zmluvu ?
Marian Timar
17.05.11,17:55
pol roka ano zvysok nie
Marian Timar
17.05.11,17:56
V zahraničí si bol legálne na pracovnú zmluvu ?

pol roka ano zvysok nie
Marian Timar
22.05.11,17:07
co v pripade ak nemam dlhodobo ziadny prijem??? ako to mam zaplatit?? ako to mozu odomna vymahat?
KEJKA
22.05.11,17:53
to, či máš-nemáš príjem, akosi nikoho nezaujíma. Žiaľ.
Ak si šiel do zahraničia, mal si to nahlasiť do ZP, lebo poistné sa platí len v jednom štáte.
Možno pomôže odhláška, preukázať, že si mal zmluvu, príjem., bolo treba podávať DPFO z celosvetových príjmov............
Marian Timar
24.05.11,16:40
to, či máš-nemáš príjem, akosi nikoho nezaujíma. Žiaľ.
Ak si šiel do zahraničia, mal si to nahlasiť do ZP, lebo poistné sa platí len v jednom štáte.
Možno pomôže odhláška, preukázať, že si mal zmluvu, príjem., bolo treba podávať DPFO z celosvetových príjmov............

ja laik odkial mam vediet ake ma vszp naroky a podla akeho zakona funguju ked si ich podla mojho nazoru prisposobuju podla vlastnych potrieb ......... co nieje zakazane je povolene
Marian Timar
24.05.11,16:47
Ako sa tkz milionari vedia vyhnut plateniu odvodou? pre nich su ine zakony? ake aj ja by som ich chcel vyuzit.....kto mi pomoze?ked robim v zahranici uz dva roky mam tam zdravotne poistenie, tu som sa neodhlasil, lebo nepoznam zakon viem ze neznalost zakona ma neospravedlnuje ale ako to mam vyriesit, ked este aj v sucasnej dobe som mimo SR?a zdravotna poistovna odomna vymaha nedoplatok a postu skutocne nemozem preberat ked som mimo?
ivka70
24.05.11,16:58
ja laik odkial mam vediet ake ma vszp naroky a podla akeho zakona funguju ked si ich podla mojho nazoru prisposobuju podla vlastnych potrieb ......... co nieje zakazane je povolene

zdravotna poistovna aj ty ako poistenec sa riadite rovnakym zakonom, ktory ZP nemeni, schvaluje ho narodna rada.
A neznalost zakona neospravedlnuje, ty si si mal zistit, ake mas povinnosti, este pred odchodom zo Slovenska za pracou.
IvetaH
24.05.11,16:59
Ja by som spätne urobila odhlášku, priložila by som formulár E 104 alebo 106 potvrdený od zahraničnej zdravotnej poisťovni. Otázka je, či si nemal zdravotné výkony aj na Slovensku, to ti dofakturujú. Alebo lekára, ktorý ťa má v povinnej držbe (neviem ako sa to povie) a od štátu dostáva zato peniaze. Ale ja som odhlásila spätne pol roka dozadu a nebol problém. Vypočula som si pani dôležitú pupok sveta, ale urobila to. Tak skús. Držím palce.
ivka70
24.05.11,17:06
Ako sa tkz milionari vedia vyhnut plateniu odvodou? pre nich su ine zakony? ake aj ja by som ich chcel vyuzit.....kto mi pomoze?ked robim v zahranici uz dva roky mam tam zdravotne poistenie, tu som sa neodhlasil, lebo nepoznam zakon viem ze neznalost zakona ma neospravedlnuje ale ako to mam vyriesit, ked este aj v sucasnej dobe som mimo SR?a zdravotna poistovna odomna vymaha nedoplatok a postu skutocne nemozem preberat ked som mimo?

Zdravotnu poistovnu mozes oslovit aj mailom, alebo zavolat na ich infolinku, poslat im potrebne doklady o zamestnani v zahranici mailom, poziadat ich, aby ti poslali splatkovy kalendar mailom a splacat mozes aj zo zahranicia. Vsetko sa da, len snahu musis vyvinut ty, ak nechces po navrate riesit rovno exekutora.

Inak, o akych milionaroch to hovoris? Zdravotne poistenie platia aj milionari, je povinne pre vsetkych.
IvetaH
24.05.11,17:09
Ibaže milionár dostane inú zdravotnú starostlivosť a robí také isté maximálne odvody ako aj ja nemilionár.:mad:
ivka70
25.05.11,05:32
Ibaže milionár dostane inú zdravotnú starostlivosť a robí také isté maximálne odvody ako aj ja nemilionár.:mad:

Pokial si nedoplaca nadstandardnu starostlivost, tak dostane presne taku istu starostlivost ako kazdy iny obcan.