filip10
16.05.11,20:23
Dobry den,
moze zamestnavatel preradit zamestnanca na funkciu a stupen nizsiu s oddovodnenim, ze sa dane miesto rusi? Moze zamestnavatel v tomto pripade siahnut zamestnancovi na vysku povodnej mzdy?
V pripade, ze s nizsou mzdou a preradenim nesuhlasim a zamestnavatel mi da vypoved, mam narok na odstupne? (v danej firme pracujem viac ako 4r.) Musim zamestnavatelovi potom, co mi da vypoved zaslat ziadost o skoncenie pracovneho pomeru?
ivka70
16.05.11,18:35
Ak sa tvoje pracovne miesto rusi, zamestnavatel je povinny ponuknut ti ine miesto zodpovedajuce tvojemu vzdelaniu, praxi a pod., ak take vo firme ma, moze byt aj na nizsej pozicii.
Ak ho neprijmes, dostanes vypoved kvoli zruseniu prac.miesta a s nou je spojene aj odstupne.
Ak dostanes vypoved, tak ty uz nemas dovod ziadat o ukoncenie PP.
filip10
16.05.11,18:40
Dakujem za odpoved. A co sa tyka platu? Povodna pozicia bola ale manazerska a zamestnavatel ponukol referentsku poziciu vrovnakej oblasti, co uz celkom nezodpoveda mojej praxi a vzdelaniu.
Ice dive
16.05.11,18:56
Dakujem za odpoved. A co sa tyka platu? Povodna pozicia bola ale manazerska a zamestnavatel ponukol referentsku poziciu vrovnakej oblasti, co uz celkom nezodpoveda mojej praxi a vzdelaniu.
toto je na dohode... či zamestnávateľ bude súhlasiť s ponechaním platu v pôvodnej výške... či napríklad bude riskovať, že zamestnanec z vyššieho stupňa po preradení bude zarábať o X viac ako jeho kolegovia na rovnakej úrovni... toto dobrú krv na pracovisku nerobí... t.j. vedúcemu by muselo na tebe veľmi záležať aby šiel do takého rizika...
filip10
17.05.11,16:18
Samozrejme, ze zamestnavatelovi viac vyhovuje nizsi plat.
Len sa mi to zda nespravodive, ze kedykolvek zamestnavatela napadne, ze mi plati vela, povie mi, ze z organizacnych dovodov poziciu rusi a da mi poziciu o stupne nizsiu. Bez akehokolvek upozornenie, resp. nespokojnosti z jeho strany. Jednoducho zamestnanec nema ziadnu istotu.
Ice dive
18.05.11,10:30
tak to vitaj v klube... ale v podstate mas este moznost volby, odist s odstupnym 2 platy, ak si menej ako 5 rokov a 3 platy ak si tam viac ako 5 rokov...
zas zamestnavatel, chce tiez usetrit, t.j. preto ti ponukaju inu poziciu sice za menej penazi, ale nieco odrobis... pripadne odides sam bez odstupneho na lepsie...