macejo
16.05.11,20:54
Zdravím ludia hladám parťáka na zaujmavý výlet do Černobylu. Som nadšenec jadrových elektrárni a rád by som to tam videl na vlastné oči. Ale nikto zo známich nemá odvahu tam ísť. Pokial by niekto mal záujem dajte vedieť.

Rad by som navštívil elektráreň a mestečko Pripjať
lujza.j
16.05.11,18:56
nezabudni na dozimeter
Rozalka
16.05.11,19:07
U nás je taká "prúpovídka": keď je koze dobre, ide sa šmýkať na ľad.
Chobot
17.05.11,05:55
Zdravím ludia hladám parťáka na zaujmavý výlet do Černobylu. Som nadšenec jadrových elektrárni a rád by som to tam videl na vlastné oči. Ale nikto zo známich nemá odvahu tam ísť. Pokial by niekto mal záujem dajte vedieť.

Rad by som navštívil elektráreň a mestečko Pripjať

Pozri si túto fotoreportáž, je to celkom zaujímavé. Možno tam nájdeš nejaké informácie pre tvoju cestu.

http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/chapter1.html
Nokerla
17.05.11,08:27
Nadsenec jadrovych elekrarni :D:D:D , tak toto je za 100 bodov.
Ja by som aj isiel, ale strasi ma tam radioaktivita.
Ajk&
17.05.11,09:57
Len aby to nebol tvoj posledný výlet .........
Nandrolon
17.05.11,10:18
ak by som mal možnosť ísť, neváham...
koľko dní, akou formou, orientačné náklady?
Chobot
17.05.11,10:38
Len aby to nebol tvoj posledný výlet .........

A prečo by mal byť? Ono je tam síce zvýšená rádioaktivita, ale na exkurziu sa tam dá ísť. Dokonca nedávno bol dokument k výročiu a Ukrajina chystá poznávacie zájazdy do týchto oblastí (jasné, že nie týždňové pobytovky ;) ). Problém nie je ani tak zamorenie okolia, ale stále prebiehajúce nekontrolované horenie palivových článkov reaktorov. A tá rádioaktivita stále viac uniká cez betónový sarkofág, preto hľadajú riešenie, aby elektráreň mohli znovu "pochovať" pod nejaký betónový kryt.

Byť tak slobodný, tak by som bol tiež zvedavý, aké to tam je.... vidieť to na vlastné oči.
Ajk&
21.05.11,05:07
Tak ja si počkám až tam budú 3-týždňové rekreácie ROH, a keby sa mi tak ušla v termíne keď budú pochovávať sarkofág, nech mi všetky baby závidia aká prídem opálená!!! Lenže to tam bude narvané a takú známosť v cestovke "Posledná cesta" nemám .....
Nokerla
21.05.11,15:47
A prečo by mal byť? Ono je tam síce zvýšená rádioaktivita, ale na exkurziu sa tam dá ísť. Dokonca nedávno bol dokument k výročiu a Ukrajina chystá poznávacie zájazdy do týchto oblastí (jasné, že nie týždňové pobytovky ;) ). Problém nie je ani tak zamorenie okolia, ale stále prebiehajúce nekontrolované horenie palivových článkov reaktorov. A tá rádioaktivita stále viac uniká cez betónový sarkofág, preto hľadajú riešenie, aby elektráreň mohli znovu "pochovať" pod nejaký betónový kryt.

Byť tak slobodný, tak by som bol tiež zvedavý, aké to tam je.... vidieť to na vlastné oči.
Ano organizuju vylety, ale pri vstupe do elektrarne a mestecka Pripyat podpisujes papier, ze ides na vlastne riziko. A ver, ze zamorenie tam je vysoke.
A ked u Teba nie je problem zamorenia okolia, tak huraaa do Cernobylu.
matus7
21.05.11,15:52
Ahoj, ja by som mozno do toho isiel, niekedy na konci leta... napis mi na matthew.grega @gmail.com
schipeek
24.05.11,01:32
Ahoj, tiez som rozmyslal nad tymto vyletom. Pozeral som nejake zajazdy organizovane cestovkou, chces tam ist takto alebo samostatne? kazdopadne mi prosim napis tvoju predstavu na mail mpiskla`zavinac`seznam.cz a uvidime.
srska
24.05.11,04:13
černobiľ? stačí exkurzia do priestorov reaktorovej sály (v skafandri) v j. bohuniciach na odstavenej a-1, dielne montáže palivových článkov, komory strihu, ... prípadne sekundárny okruh. alebo na odstavenú v-1 (reaktorová sála, kobky parogenerátorov a hlavných cirkulačných čerpadiel, kompenzátor objemu, barbotážna nádrž, bloková dozorňa, ....)
DJW
13.06.11,20:34
Mal by som záujem. Máš podrobnejšie info? Kedy plánuješ ísť? Individuálne alebo zájazd?
Občas na Ukrajinu chodím, pár slov po rusky zvládam, ale sám si netrúfam ísť.
petersvec
13.06.11,20:40
a potom by si mohol navstivit aj Fukushimu..je to cerstve :)
Turomar
06.07.11,10:12
Ahoj.Zhodou okolnosti som tam bol minulí rok.Bol to taky moj tajny sen.Ak potrebujes nejaky info.tak kludne napis.