armor1
16.05.11,21:02
Caute poradaci. Potrebujem help
Potreboval by som makro, ktore by mi skopirovalo Bunky EA2:EZ2 (teda v tych bunkach su funkcie/vzorce) do nizzsich riadkov podla toho kolko riadkov je zapisanych v stlpcoch A:G.
Viete mi s tym pomoct? Potrebujem to robit v roznych sheetoch toho isteho dokumentu. Dakujem.
marjankaj
16.05.11,23:26
Makro si uprav podľa seba.
armor1
17.05.11,09:35
Dakujem marjankaj (http://www.porada.sk/member.php?u=19337). Funguje to ako som si predstavoval s malickou chybickou. Nevies ci by to mohlo bezat automaticky, bez stlacania tlacidla? A este jedna malickost. Dobre to pridava vzorce, ale ak zmensim pocet riadkov vo vybranych bunkach tak tie vzorce uz neodstrani
marjankaj
17.05.11,10:54
Takto?
armor1
17.05.11,12:09
Ano, presne tak. Funguje to skvele. Dakujem velmi pekne za pomoc

PS: Kolko uz programujes?
PS2: S tymto by si mi nevedel poradit? http://www.porada.sk/t167955-vba-zmena-farby.html
Fakt velmi pekne dakujem za help

PS3: Trosku som to testoval a nasiel som chybicku, ktoru by som potreboval odstranit. Povedzme ze mam data na 11 riadkoch. Vzorce sa mi automaticky skopiruju do 11 riadkov. Pokial vsak odstranim hodnoty na riadkoch 7a8, pricom data riadkov 9,10,11 ostanu zachovane, tak mi to hodi hodnotu vzorce len po 6 riadok. Dalo by sa to odstranit?
marjankaj
17.05.11,12:25
PS: Ja sa neživím programovaním.

PS2: To som pozeral, ale nie je mi celkom jasné, čo presne chceš dosiahnuť.:eek:

PS3:Stačí? Súbor je priložený neskôr.:confused:
armor1
17.05.11,13:17
Stale mi to nefunguje. Pribalil som subor, tam je to popisane. Problem nastava vtedy ak niekto vymaze data v tom prvom rangi.
marjankaj
17.05.11,13:28
Stale mi to nefunguje. Pribalil som subor, tam je to popisane. Problem nastava vtedy ak niekto vymaze data v tom prvom rangi.

Sorry. Priložil som ten istý súbor.
armor1
17.05.11,15:15
Ahoj. Este mam jednu chybicku. Ak stiahnem len bunky v napr. stlpci C. Tie vzorce sa neskopiruju podla toho. Reaguju len ak kopurujem niekolko stlpcov.
Velmi velmi pekne dakujem


PS:again:
Nevies mi vytvorit UDF-funkciu, ktora by vyfarbila pozadie urcitej bunky?
Priklad:
if(A1=1,CellColor(1,A1)

kde CellColor by mala byt UDF-funkcia.
CellColor(ColorIndex,CielovaBunka)
Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem:)
marjankaj
17.05.11,21:23
Ahoj. Este mam jednu chybicku. Ak stiahnem len bunky v napr. stlpci C. Tie vzorce sa neskopiruju podla toho. Reaguju len ak kopurujem niekolko stlpcov.
Velmi velmi pekne dakujem


PS:again:
Nevies mi vytvorit UDF-funkciu, ktora by vyfarbila pozadie urcitej bunky?
Priklad:
if(A1=1,CellColor(1,A1)

kde CellColor by mala byt UDF-funkcia.
CellColor(ColorIndex,CielovaBunka)
Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem:)

Tomuto nerozumiem

Toto je predsa podmienené formátovanie. Načo potrebuješ na to funkciu?
armor1
18.05.11,06:55
Pripojil som subor, v ktorom v stlpci C su udaje az po riadok 20. Vzorce sa ale vzorce sa nedotiahli po riadok 20. U mna dochadza k tomu, ze zakaznik dava udaje v rozsahu stlpcov A-G. Podla najnizsieho udaju v tomto rozsahu by som potreboval mat aj vzorce na rovnakom pocte riadkov. Moze sa ale stat, ze zakaznik nezada vsetko, ale len nieco. Napr. stlpec C.

Podmienene formatovanie nemozem pouzit, pretoze potrebujem menit farbu na zaklade udajov z ineho sheetu, co conditional formating neumoznuje. Zaroven vsak chcem zabranit zakaznikovy zasahy
marjankaj
18.05.11,08:32
Pripojil som subor, v ktorom v stlpci C su udaje az po riadok 20. Vzorce sa ale vzorce sa nedotiahli po riadok 20. U mna dochadza k tomu, ze zakaznik dava udaje v rozsahu stlpcov A-G. Podla najnizsieho udaju v tomto rozsahu by som potreboval mat aj vzorce na rovnakom pocte riadkov. Moze sa ale stat, ze zakaznik nezada vsetko, ale len nieco. Napr. stlpec C.

Podmienene formatovanie nemozem pouzit, pretoze potrebujem menit farbu na zaklade udajov z ineho sheetu, co conditional formating neumoznuje. Zaroven vsak chcem zabranit zakaznikovy zasahy

Som zvedavý, čo si vymyslíš teraz :D
armor1
18.05.11,08:58
Teraz to funguje fantasticky. Presne podla predstav.
S tymto uz nic viac nevymyslam.
Dakujeeeeeeeeeeeeem;)

A co ta UDF? Dala by sa taka? Mam nieco, co som nasiel na nete, tak ak by ti to pomohlo, tak to sem dam.
marjankaj
18.05.11,09:16
Teraz to funguje fantasticky. Presne podla predstav.
S tymto uz nic viac nevymyslam.
Dakujeeeeeeeeeeeeem;)

A co ta UDF? Dala by sa taka? Mam nieco, co som nasiel na nete, tak ak by ti to pomohlo, tak to sem dam.

No neviem presne čo chceš.

if(A1=1,CellColor(1,A1)

akú bunku A1 treba zmeniť? Podľa ktorej A1? To je tá istá bunka A1?:eek::eek::eek:
Skôr pridaj nejaké tvoje súbory na ukážku toho čo chceš. lebo to zase budeš 10krát upravovať.:confused:
armor1
18.05.11,10:00
Prikladam subor, ako to myslim, dufam, ze je to tam dost jasne vysvetlene. Ak nie doplnim
marjankaj
18.05.11,10:18
Prikladam subor, ako to myslim, dufam, ze je to tam dost jasne vysvetlene. Ak nie doplnim


Podmienene formatovanie nemozem pouzit, pretoze potrebujem menit farbu na zaklade udajov z ineho sheetu, co conditional formating neumoznuje. Zaroven vsak chcem zabranit zakaznikovy zasahy. Podmienené formátovanie ide aj na iných listoch. Len to treba vhodne upraviť.

A kde je ten iný sheet?:confused:
armor1
18.05.11,13:29
Ahoj marjankaj (http://www.porada.sk/member.php?u=19337). Stale nie som tam kde som chcel byt. Asi moja chyba. Zle to vysvetlujem. Pripol som teda presne ako to mam v dokumente ktory pouzivam. v prilohe je .xls, ale obsahuje makra, takze na otvorenie ho musis prepisat na xlsm.
V CellColor.xls je vlastne tabulka ktora spracuva data hodnot v stlpci A. Ak hodnota A stlpca je prazdna, tak nespravi nic. Ak je rovna 1 tak nespravi nic. Ak je rozna od 0 alebo 1 tak tam da comment. Rovnako ako funguje UDF v G stlpci by som chcel mat aj UDF na menenie farieb, ktoru by som pouzil v stlpci I. V ziadnom pripade nechcem pouzivat Conditional Formatting.

Tiez pripajam iny subor ColorUDF.xls (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=75862&stc=1&d=1305728873), ktory som nasiel na nete na zmenu farby buniek po splneni podmienky. Je ale dost komplikovany. Funguje nasledujuco

CellOfColor(TotoVlozDoBunky,Podmienka,TutoFarbuAkP ravda,TutoFarbuAjNotTrue,KamDaFarbu,CiAjDoBunkyKde JeVzorec)

Takze toto sa mi zda velmi komplikovane.
Chcel by som to zjednodusit na CellOfColor(TutoFarbuAkPravda,KamDaFarbu).
marjankaj
18.05.11,17:20
Ahoj marjankaj (http://www.porada.sk/member.php?u=19337). Stale nie som tam kde som chcel byt. Asi moja chyba. Zle to vysvetlujem. Pripol som teda presne ako to mam v dokumente ktory pouzivam. v prilohe je .xls, ale obsahuje makra, takze na otvorenie ho musis prepisat na xlsm.
V CellColor.xls je vlastne tabulka ktora spracuva data hodnot v stlpci A. Ak hodnota A stlpca je prazdna, tak nespravi nic. Ak je rovna 1 tak nespravi nic. Ak je rozna od 0 alebo 1 tak tam da comment. Rovnako ako funguje UDF v G stlpci by som chcel mat aj UDF na menenie farieb, ktoru by som pouzil v stlpci I. V ziadnom pripade nechcem pouzivat Conditional Formatting.

Tiez pripajam iny subor ColorUDF.xls (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=75862&stc=1&d=1305728873), ktory som nasiel na nete na zmenu farby buniek po splneni podmienky. Je ale dost komplikovany. Funguje nasledujuco

CellOfColor(TotoVlozDoBunky,Podmienka,TutoFarbuAkP ravda,TutoFarbuAjNotTrue,KamDaFarbu,CiAjDoBunkyKde JeVzorec)

Takze toto sa mi zda velmi komplikovane.
Chcel by som to zjednodusit na CellOfColor(TutoFarbuAkPravda,KamDaFarbu).

Čo majú znamenať tie parametre?:eek: Koľko ich má byť?:eek:
TutoFarbu?
Pravda?
KamDaFarbu?
Ako sa budú zadávať?
Takto?
CellColor(3;true;G1:K1):confused:
armor1
18.05.11,17:46
To som daval popis:
takto by som to zadal

if(A1=1;CellColor(3;A1);CellColor(0;A1)

a funkcia by, ak A1=1, vyfarbila bunku A1 na farbu 3, ak podmienka nie je splnena tak by pouzil pre tu bunku A1 farbu 0

UDF by mala byt: CellColor(color_index;range_to_color)
marjankaj
18.05.11,18:10
:confused:
To som daval popis:
takto by som to zadal

if(A1=1;CellColor(3;A1);CellColor(0;A1)

a funkcia by, ak A1=1, vyfarbila bunku A1 na farbu 3, ak podmienka nie je splnena tak by pouzil pre tu bunku A1 farbu 0

UDF by mala byt: CellColor(color_index;range_to_color)

Tak si tam pridaj túto funkciu. Naozaj nechápem, načo je to všetko dobré?:confused:
Iba ako cvičenie? Funkcia CellColor, nerobí skoro nič, iba pripraví parametre pre makro. Bunky vyfarbuje to makro a nie UDF funkcia.


Public Function vyfarbi(color_index As Long, range_to_color As Range) As Variant
vyfarbi = CellOfColor("", color_index, range_to_color, False)
End Function
armor1
18.05.11,18:56
To makro som dal len ako priklad. Nechcel som aby si mi pomohol tak, ze vytvoris sice UDF, ale z toho makra co tam bolo. Aj to mi sice pomoze, chcel som aby teda aj to makro bolo jednoduchsie ak sa da? Ak nie, tak nic.
Ide o to, ze funkciu pouzijem aj 4000krat. Cim je to makro zlozitejsie, tak tym dlhsie potom trva Excelu aby to prepocital. ;)
marjankaj
18.05.11,19:00
To makro som dal len ako priklad. Nechcel som aby si mi pomohol tak, ze vytvoris sice UDF, ale z toho makra co tam bolo. Aj to mi sice pomoze, chcel som aby teda aj to makro bolo jednoduchsie ak sa da? Ak nie, tak nic.
Ide o to, ze funkciu pouzijem aj 4000krat. Cim je to makro zlozitejsie, tak tym dlhsie potom trva Excelu aby to prepocital. ;)

Tak mi povedz, prečo ti nevyhovuje podmienené formátovanie. Funkcia zaberá miesto na hárku. Bunky by sa mohli využiť aj inak.
armor1
18.05.11,21:31
aj kvoli tomu, aby nemohli zakaznici menit conditional formating, aj preto aby to bolo pre mna na jednom mieste. Len hladam riesenie, ktore mne najviac vyhovuje.
marjankaj
18.05.11,22:30
aj kvoli tomu, aby nemohli zakaznici menit conditional formating, aj preto aby to bolo pre mna na jednom mieste. Len hladam riesenie, ktore mne najviac vyhovuje.

PS.Sorry. Zase som priložil starý súbor.:eek:
Večer vymením.

PS2: už je hotovo.