ejjik
17.05.11,07:55
Mám taký problém včera som klasicky naplnil pračku a pustil program, v priebehu prania ale došlo k výpadku dodávky vody. Problém trval asi 2 hodiny a potom tiekla strasne hrdzvá. Ked som chcel znova pustit program tak mi svieti kontrolka že treba zavolať opravára. Ked som zistoval prco nesla voda tak vysvytlo že daky robotnici prekopali to co nemali. Odstávka nebola do predu ohlásená mám nárok na náhradu škody za prípadnu opavu ?.
legolas
17.05.11,06:11
..nemáš nárok na náhradu škody, sám si napísal, že si videl ako tečie tá špinavá voda, mal si práčku vypnuť a zistiť, prečo tá špinavá voda tečie..apropo, veď v v prívodnej hadici máš filtér, tak tam sa ti nijaká špina nemohla dostať, odmontuj prívodnú hadicu, možno je tam tá hrdza a pod., spúsť vodu až bude čistá a znova napoj práčku na vodovod, potom to vyskúšaj...ale tá voda nie je príčinou tvojej práčky...
ejjik
17.05.11,06:14
No ja som zistil ze netecie voda az po dakom čase a vtedy som už tu práčku vypol, ta hrdzavá tiekla až po tej hodien ked ju znova pustili. Bol tu instalater a ten povedal že tma nič nieje. podla mna to suvisi s tým že netiekla vody ked ju pracka tahala a vtedy sa stala chyba v programe
legolas
17.05.11,09:03
No ja som zistil ze netecie voda az po dakom čase a vtedy som už tu práčku vypol, ta hrdzavá tiekla až po tej hodien ked ju znova pustili. Bol tu instalater a ten povedal že tma nič nieje. podla mna to suvisi s tým že netiekla vody ked ju pracka tahala a vtedy sa stala chyba v programe

..ale potom si protirečíš, lebo na začiatku si písal, že po zapnutí ti začala svietiť kontrolka, že treba volať opravára.., no a vtedy si ju mal vypnuť, alebo skontrolovať nie? :rolleyes:
ejjik
17.05.11,09:19
Pre objasnenie ja som ju znova zapol až neskor ked už zasa tiekla čistá voda a ked som navolil program tak zacala svietit kontrolka že je niečo s prívodom vody
zacik23
17.05.11,13:14
najdolezitejsia otazka je u koho si chces uplatnovat skodu...u robotnikov (resp. ich zamestnavatela) alebo u poistovne kde mas poistenu domacnost.

Nechcem byt zbytocny pesimista, ale tvoje sance su v prvom pripade takmer nulove (nic ine ako sud tu asi nepomoze a sudit sa o 300€ mi pride trosku uletene). U poistovne su sance vyssie (treba nastudovat poistne podmienky), ale viacmenej by som aj tak pocital s opravou resp. novou prackou z vlastnych zdrojov.