442211
17.05.11,08:02
Dobry den,

v kratkosti sa pokusim popisat, co predchadzalo nasmu dnesnemu problemu. Moja manzelka má "3.pilier" zalozeny v Generali. Teraz isla na matersku a kedze penazi nie je nazvys, rozhodli sme sa poziadat o prerusenie poistnej zmluvy (da sa iba na rok, ale pomohlo by). Tak sme na centrale s tetou z poistovne vypisali ziadost. Po dvoch tyzdnoch prisla odpoved, ze nasu ziadost zamietaju. Tak po dalsom rozhodovani sme sa rozhodli zmluvu zrusit, prisli sme opat na centralu, vypisali s tetou dalsiu ziadost, totonost overena na zaklade OP, vsetko OK. Ked sme prisli domov, v schranke dalsi list, ze nasu ziadost o prerusenie schvaluju - nejak mi nejde do hlavy, ako na jednu poziadavku mozu odpovedat dvakrat a este k tomu protichodne. No ale dobre, ziadost o zrusenie uz bola podana a neriesili sme to. Teraz, po mesiaci prisiel list - ze nasu ziadost o vypovedanie nemozu akceptovat, pretoze podpis na zmluve nesedi s podpisom na vypovedi a chcu, aby bola vypisana nova ziadost s podpisom overenym notarom. Pritom ked sme boli vypoved podpisovat, mali sme zmluvu so sebou, stacilo by, aby teta povedala, aby sa manzelka podpisala presne ako na zmluve... A teraz sa dostavam k otazkam:
Mozu od nas pozadovat takto overeny podpis?
Je mozne podpis na zmluve povazovat za podpisovy vzor a porovnavat ho s inym podpisom?
Mozu od nas pozadovat napisanie novej ziadosti? Pretoze koli obchodnym podmienkam chceme, aby platil datum podpisu prvej ziadosti, lenze oni by samozrejme brali datum podpisu novej overenej ziadosti, co by sposobilo pre nas stratu. Ako by sme tuto situaciu mohli vyriesit? Vopred dakujem za akukolvek radu.
misomiso
17.05.11,06:11
Podla mna podpis na zmluve ani jedna strana nemoze povazovat za podpisovy vzor, pokial to nie je v zmluve vyslovne uvedene.
Stanislav 1975
17.05.11,06:11
Dobry den,

v kratkosti sa pokusim popisat, co predchadzalo nasmu dnesnemu problemu. Moja manzelka má "3.pilier" zalozeny v Generali. Teraz isla na matersku a kedze penazi nie je nazvys, rozhodli sme sa poziadat o prerusenie poistnej zmluvy (da sa iba na rok, ale pomohlo by). Tak sme na centrale s tetou z poistovne vypisali ziadost. Po dvoch tyzdnoch prisla odpoved, ze nasu ziadost zamietaju. Tak po dalsom rozhodovani sme sa rozhodli zmluvu zrusit, prisli sme opat na centralu, vypisali s tetou dalsiu ziadost, totonost overena na zaklade OP, vsetko OK. Ked sme prisli domov, v schranke dalsi list, ze nasu ziadost o prerusenie schvaluju - nejak mi nejde do hlavy, ako na jednu poziadavku mozu odpovedat dvakrat a este k tomu protichodne. No ale dobre, ziadost o zrusenie uz bola podana a neriesili sme to. Teraz, po mesiaci prisiel list - ze nasu ziadost o vypovedanie nemozu akceptovat, pretoze podpis na zmluve nesedi s podpisom na vypovedi a chcu, aby bola vypisana nova ziadost s podpisom overenym notarom. Pritom ked sme boli vypoved podpisovat, mali sme zmluvu so sebou, stacilo by, aby teta povedala, aby sa manzelka podpisala presne ako na zmluve... A teraz sa dostavam k otazkam:
Mozu od nas pozadovat takto overeny podpis?
Je mozne podpis na zmluve povazovat za podpisovy vzor a porovnavat ho s inym podpisom?
Mozu od nas pozadovat napisanie novej ziadosti? Pretoze koli obchodnym podmienkam chceme, aby platil datum podpisu prvej ziadosti, lenze oni by samozrejme brali datum podpisu novej overenej ziadosti, co by sposobilo pre nas stratu. Ako by sme tuto situaciu mohli vyriesit? Vopred dakujem za akukolvek radu.
:eek::eek::eek:-zvláštné jednanie a preháňanie klienta- pokiaľ zástupca Generali osobne osvedčil vlastnoručný podpis osoby,tak už by takéto čachre- machre nemali robiť-podľa mňa vás len šikanujú...-to je zvláštna firma, keď nedoveruje svojím zástupcom...
Treba napísať sťažnosť a nedať sa...
442211
25.05.11,11:33
Tak zatial ako sa to vyvija:
Hned ten utorok, ako som sem pisal, som tam zbehol (bez manzelky) cez obed. Tentokrat ma vybavoval nejaky ujo, ktoremu som ukazal list, co nam prisiel (mimochodom som minule zabudol spomenut, ze list, v ktorom ziadali overeny podpis zaslali obyc. postou, nie doporucene + na liste bol datum 6.5., na obalke datum podania 11.5., prisiel nam 16.5. a odpovedat sme mali do 14 dni). Ujo si ho pozrel a povedal, ze by manzelka mala znovu prist. Upozornil som ho, ze ziadost vtedy prevzala jeho kolegyna a potvrdila "prevzal a totoznost overil" priamo na ziadost. Ujo zavolal druhu tetu (asi sefku) a ta potvrdila, ze tak, ako to je, to staci. Tak som poziadal, aby kontaktoval tu p., ktora ten list napisala a aby nam dal vediet, ci to akceptuje. Vypytal si manzelkine cislo a my sme cakali. Stredu, stvrtok, piatok... ziadny telefonat. Kedze som nevedel, od akeho datumu pocitaju tych 14 dni na odpoved, v pondelok som zacal konat. Napisali sme list, ze tu ziadost o vypoved podpisala, isli sme na matriku overit podpis a odniesli sme to do Generali. Vybavoval nas zas ten isty ujo, ktoremu som hned nadskrtol, ze uz som tam bol a on ze nam mal zavolat. Na tvari mu bolo vidiet, ako rozmysla, o co sa jedna, az si pochvili navela spomenul. Povedal, ze p., ktora pisala list, ma dovolenku a ze preto nevolal (ale mohol zavolat a povedat, ze ta p. ma dovolenku, nie?!) (podla mna na to zabudol resp. sa na to vy...). Tak sme odovzdali nas overeny list a momentalne cakame... Snad to uz vsetko bude viest k nejakemu uspesnemu zaveru, prip. dam vediet. Ale je pravda, ze pokial u nich clovek podpisuje zmluvu, tak to trva 10 minut a stacili by aj tri kriziky, ale ked clovek zmluvu vypoveda, trva to min. dva mesiace a hladaju vsetky mozne (samozrejme zakonne) klucky, ako ho osklbat.
Oliwa
26.05.11,16:59
Podpisový vzor je to, čo je na tlačive "Podpisový vzor" uvedené vedľa čitateľného mena, priezviska, príp. titulu klienta a používa sa pri výbere peňazí či zrušení zmluvy. Podpisový vzor je spravidla neoddeliteľnou súčasťou zmluvy a okrem dokladu totožnosti slúži na identifikáciu klienta pri finančných operáciách. Môže byť odlišný od podpisu na zmluve. Preto je vhodné, ak človek uvedie ako vzor svoj bežný podpis, aby sa predišlo takýmto situáciám. Teda ak sa podpisujem Mrkvička, nebudem dávať do "vzoru" Mgr. Janko Mrkvička, lebo pri vyberaní peňazí, ktoré súrne potrebujem, ma to ani nenapadne...

Ktosi to tu kdesi raz výstižne napísal - ak ideš uzatvoriť zmluvu s bankou/poisťovňou, si jej budúci klient... Po podpise zmluvy
/úverovej/ si už len dlžník alebo pri vypovedaní zmluvy už len nežiadúci klient, ktorý im znižuje rating...
442211
26.05.11,18:22
Samozrejme, beriem to tak, ze zrejme beru podpis na zmluve za podpisovy vzor. Ale... Podpis cloveka sa casom meni, ja sam robim v banke a moj podpis sa za poslednych pat rokov velmi zmenil (podpisal som tisicky dokumentov za tych pat rokov a to nuti cloveka zjednodusit svoj podpis). Preto som si aj zmenil v banke podpisovy vzor, lebo uz by som sa nedokazal podpisat tak, ako kedysi. To vsak nic nemeni na skutocnosti, ze oni nepozadovali overit podpis na ziadosti, ale pozadovali novu ziadost s overenym podpisom, co by menilo podmienky samotnej ziadosti. Takisto teta pri podpisovani ziadosti nepodotkla, ze sa treba podpisat ako na zmluve a ani o tom zrejme nevedela, co by teda mala vediet. Jednoducho napisali list, na zaklade ktoreho dufali, ze clovek napise novu ziadost s novym datumom, co sme samozrejme nespravili. Len sme potvrdili, ze ziadost podpisala a ze je platna. Pride mi to z ich strany ako hra so slovickami, ale to by som tu musel citovat cely ten list. Podla mna sa iba pokusili o to, aby sme podali novu ziadost s novym datumom a vacsina ludi na to asi aj skoci...